Z Benešova dva body po výhře na nájezdy

V zápase chudém na góly si diváci museli počkat na vstřelené branky až na poslední třetinu. Od druhé třetiny jasně lepší Milevsko konečně zúročilo svoji převahu a ujalo se zásluhou využité přesilovky vedení. To však domácí Benešov za deset minut z ojedinělé šance vyrovnal. V základní hrací době už další branka nepadla a nestalo se tak ani v prodloužení. Vítěze tak musely určit až samostatné nájezdy, ve kterých se našel jediný úspěšný exekutor Jiří Müller. Po celý zápas sváděli hostující hráči souboje s výborným domácím brankařem Holešem, kterému hned třikrát pomohla tyčka.

21.12.2011 | Radek Kolín

25.kolo, středa 21.12.2011
HC Benešov - HC Milevsko 2010
1:2sn (0:0,0:0,1:1 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 54. Holánek - 44. Hamerle (Müller, Kolomý), rozhodující nájezd Müller. Rozhodčí: Talpa - J.Štětina, D.Štětina. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 20:39 (9:12, 3:14, 8:10 - 0:3). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Milevsko 2010: Pipek – Štych, Božilov, Štěrba, Klíma, Procházka, Tajbl, Dušek – Urbanec, Matějka, Kořánek – Kálal, Müller, Hamerle - Silbernágl (od 21. Sýbek), Heřmánek, Hájek - Fořt, Kolomý, Novák

První šanci zápasu si připravilo Milevsko. Ve 3. minutě posunul Jiří Heřmánek puk doleva Tomáši Hájkovi, který z kruhu těsně minul horní roh branky. Za minutu vypálil Michal Štych zpoza pravého kruhu a domácí brankař Holeš si připsal první těžký zákrok. V 6. minutě po buly vystřelil Jiří Fořt, ale připravený Holánek puk vyrazil. Až pak se do šancí začali dostávat i domácí hráči. Roman Verbík nastoupivší netradičně v útoku objel branku a hledal u protější tyčky Holánka, po jeho zásahu kotouč branku minul. Benešovský brejk zakončoval před brankou tečující Žoha, Václav Pipek v milevské brance dokázal zasáhnout. Velkou příležitost pak promarnili domácí v 16. minutě, kdy Kaňka našel mezi kruhy volného Romana Verbíka, který se snažil vyšperkovat ještě celou akci přihrávkou na spoluhráče. K tomu však puk nedoputoval.

Druhá třetina patřila jednoznačně Milevsku. Domácím evidentně začaly ubývat síly a tak se museli trvale bránit hostujícímu náporu. V 22. minutě Jiří Müller po přejetí modré přenechal puk Ondřejovi Kálalovi, který zpoza kruží zakončoval přes ruku a branku netrefil. Jan Sýbek nastoupil do zápasu až od druhé třetiny, ale hned při svém prvním pobytu na ledě připravil možnost svým spoluhráčům. Po pravé straně se natlačil až před brankaře, ten jeho zakončení vyrazil, poradil si i s dorážkou Jiřího Heřmánka a další dorážející hráč Tomáš Hájek už měl před sebou jen ležícího gólmana a nad ním odkrytou branku, tu však přestřelil. V milevské přesilovce se Lukáš Matějka pokoušel překvapit Holeše výjezdem zpoza branky, ten jeho úmysl u tyčky vystihl. V 31. minutě Milan Kořánek šikovně skryl střelu za obránce, ale brankař si s ní dokázal poradit. V další šanci našel Jiří Heřmánek mezi kruhy Jana Sýbka, který zasáhl tyčku a dorážející Jiří Heřmánek nedokázal přehodit ležícího brankaře. Pak mělo Milevsko početní výhodu, ve které stupňovalo svůj tlak. Gólman domácích Holeš však stále držel čisté konto. Vychytal před brankou dotírajícího Milana Kořánka. Poradil si se střelou Pavla Procházky od modré i s dorážkou Jiřího Müllera. Mezi kruhy nepokrytý Jiří Heřmánek hledal ještě u tyčky zcela volného Jana Sýbka, ten však na nepřesnou přihrávku nedosáhl. V 39. minutě podruhé zvonila tyčky domácí branky, když Roman Štěrba vyslal do úniku Jiřího Fořta, po jehož střele znovu stálo při domácích štěstí. V jediné domácí možnosti druhé části ujel po pravé straně Holánek, ale Václav Pipek si dokázal s jeho střelou poradit. Milevsko v této třetině dovolilo Benešovu jen třikrát vystřelit na branku.

I ve třetí části Milevsko pokračovalo v náporu. Hned v 42. minutě vypálil od modré Roman Štěrba, brankař domácích puk s obtížemi vyrazil a na chvíli jej ztratil z dohledu. Bekhendovou dorážku Jiřího Müllera však vleže pokryl a dokázal zastavit i další dorážku Ondřeje Kálala. Brzy poté mělo Milevsko početní výhodu a konečně se v ní dokázalo prosadit. Gólu však předcházela ještě jedna velká šance, při které domácí tým už potřetí v zápase zachránila tyč. Michal Štych od modré naznačil střelu, avšak přihrál na pravý kruh Lukáši Matějkovi, který trefil tyč. Gólovou akci zahájil Filip Kolomý, který zavezl puk do pásma po levé straně, u zadního mantinelu našel Jiřího Müllera, jenž rychle poslal kotouč před branku Jakubovi Hamerlemu. Ten konečně zrušil kouzlo benešovského brankaře a prostřelil jej. Ani po vedoucím gólu Milevsko ze své aktivity neubralo a nadále se tlačilo před soupeřovu branku. Jiří Fořt vedl útok po pravé straně, Holeš vyrazil. Ondřej Kálal vybojoval puk za brankou, přihrál před ní Jiřímu Müllerovi, který zamířil mimo ní. Jan Sýbek po průniku zprava našel mezi kruhy najetého Romana Štěrbu. Ten zakončoval po ledě do protipohybu brankaře, ale puk skončil vedle tyčky. V přečíslení 2 na 1 nedovedla svůj únik ke gólu dvojice Lukáš Matějka Milan Kořánek. A tak přišlo jako blesk z čistého nebe nečekané vyrovnání Benešova. Holánek vystřelil zpoza Lukáše Duška, Václav Pipek puk vyrazil, ale ten zůstal ležet těsně vedle tyčky. Milevským obráncem nedostatečně pokrytý útočník domácích si pak stačil sám svoji střelu dorazit a u tyčky puk protlačit do branky. Vyrovnávací gól vlil benešovským hráčům přeci jen trochu energie do žil a tak přišla další šance, když se Starec v 56. minutě uvolnil mezi kruhy, ale Václava Pipka neprostřelil. Milevsko se dokonce muselo strachovat o výhru poté, co Benešov dostal 3 a půl minuty před koncem přesilovkovou výhodu. Kromě střely obránce Toužimského však k výraznějšímu ohrožení branky nedošlo. Naopak v závěru mohlo ještě Milevsko rozhodnout. Josef Urbanec najížděl zprava sám na brankaře, ale ten jen zakončení ustál. Poslední šanci základní hrací doby měl Jiří Fořt, ale z pravého kruhu Holeše neprostřelil.

Prodloužení bylo opět jednoznačně v režii Milevska. Domácí tým se jedinkrát dostal do soupeřova pásma a na branku nevystřelil ani jednou. V první šanci přihrál Jiří Müller od zadního mantinelu mezi kruhy volnému Michalu Klímovi, který mířil k tyči, ale trefil jen brankařův beton. Jiří Heřmánek pak vyjel ze souboje z rohu před branku, u tyčky našel neobsazeného Tomáše Hájka, který však přes brankaře puk do branky nedostal. Brankař Holeš si pak poradil se střelou Pavla Procházky i s dorážkou Josefa Urbance.

O vítězi tak rozhodly až samostatné nájezdy. Jako první se rozjel Milan Kořánek, mířil do horního rohu branky, ale Holeš jeho střelu dokázal vyrazit. Domácí Žoha volil kličku, ale tu Václav Pipek vystihl. Druhou sérii načal Michal Štych, položil si brankaře, ale nedokázal přehodit jeho beton. Za Benešov jel Roman Verbík a Václav Pipek mu chytře vypíchl puk holí. Třetí řadu rozjel Jiří Müller a prostřelil Holeše. Domácí Kaňka pak už musel dát, mířil mezi chrániče, ale Václav Pipek je včas zaklapl.

Před zápasem by byl zisk dvou bodů z Benešova cenný. Po zápase se však dá spíše hovořit o ztrátě bodu. Milevsko bylo v zápase po většinu času lepším týmem, soupeře přehrávalo a jednoznačně přestřílelo. Opět však doplatilo na svoji střeleckou nemohoucnost.