Neuvěřitelný zápas v Děčíně

Málokdy vídaný hokejový zápas byl k vidění v Děčíně. Přítomní fanoušci viděli v divoké přestřelce 17 gólů! Dramatický byl však hlavně průběh zápasu. Milevsku patřila zahajovací část, ve které mělo více ze hry, ale odneslo si pouze jednogólový náskok. Na začátku druhé třetiny Děčín během pěti a půl minuty nasázel Milevsku čtyři góly a zdálo se být o vítězi rozhodnuto. Když pak v dalším průběhu Děčín postupně zvýšil vedení na stav 7:2, zbývalo odehrát ještě 17 minut základní hrací doby a vypadalo to na milevský debakl. Hostující tým se však vzepřel. Postupně začal domácí náskok stahovat. Děčín ještě přidal jeden gól, ale Milevsko se přiblížilo na jednobrankový rozdíl a při hře bez brankaře 20 vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnalo. V prodloužení navíc přidalo bonusový bod, když se 9 vteřin před jeho koncem trefil Michal Klíma.

19.01.2012 | Radek Kolín

29.kolo, středa 18.1.2012
HC Slovan Děčín - HC Milevsko 2010
8:9p (0:1, 5:1, 3:6 - 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Olivierus (Sádovský), 22. Baránek (Rudovský, Drahorád), 24. Myšík (Stibor, Filipovský), 26. Filipovský (Myšík, Bulva), 37. Zika (Filipovský, Stezka), 43. Zika (Stibor), 43. Filipovský (Zika, Olivierus), 51. Zika (Oliverius, Stezka) - 12. Matějka (Kořánek, Urbanec), 32. Hamerle (Klíma), 45. Dušek (Procházka, Novák), 48. Fořt (Procházka, Heřmánek), 50. Heřmánek (Novák, Fořt), 52. Urbanec (Štych, Matějka), 55. Klíma (Štěrba), 60. Štych (Procházka), 65. Klíma (Urbanec, Štěrba). Rozhodčí: Orlický - Chochola, Marek. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 157. Střely na branku: 32:53 (8:16, 12:18, 9:14 - 3:5). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 7:2, 7:5, 8:5, 8:9.

HC Slovan Děčín: Sklíba - Sádovský, Stezka, Kaltenböck, Drahorád, Saska, Hříbal, Místecký, Bulva - Filipovský, Oliverius, Zika, Vávra, Baránek, Šetka, Adámek, Böhm, Rudovský, Myšík, Stibor, Vacek
HC Milevsko 2010: Knap (od 26. Pipek) – Štych, Božilov, Štěrba, Klíma, Procházka, Dušek – Urbanec, Matějka, Kořánek (od 41. Špánek) – Hájek, Müller, Hamerle - Fořt, Heřmánek, Novák

Milevsko šlo do zápasu pod tíhou předchozích neúspěšných výsledků, ale přesto vstoupilo do utkání srdnatě. První šanci zápasu si sice vytvořil domácí tým, když nájezd Baránka zleva zlikvidoval Lukáš Knap v milevské brance, ale pak se Děčín musel spíše bránit hostujícímu náporu. V 6. minutě Tomáš Hájek vyjel zpoza branky, ale u tyčky domácího gólmana Sklíbu nepřekvapil. Ve stejné minutě se Ivo Novák probil podél mantinelu, mezi kruhy našel Jiřího Fořta, který přestřelil. Za minutu Jiří Heřmánek po přejetí modré přenechal puk Ivo Novákovi, jenž zpoza kruhů rovněž mířil nad branku. V 9. minutě si Lukáš Knap poradil s nebezpečnou tečí děčínského Vávry. V 11. minutě Jiří Müller sebral puk za domácí brankou, přihrál na kruh Romanu Štěrbovi, který branku netrefil. Za další minutu už se Milevsko dočkalo zaslouženého vedení. Milan Kořánek s Josefem Urbancem vybojovali puk na kruhu a Lukáš Matějka jejich snažení zakončil střelou o tyč do branky. Ani po gólu Milevsko neustalo v ostřelování domácí branky. Jakub Hamerle přihrával od zadního mantinelu před branku, kde Tomáš Hájek brankaře neprostřelil. Jiří Heřmánek poslal puk z rohu na kruhy Jiřímu Fořtovi, Sklíba puk zastavil. Po buly pálil Josef Urbanec, kotouč branku těsně minul. V 19. minutě Jiří Fořt skoval svoji střelu za obránce a domácí gólman s obtížemi vyrazil. Z protiakce si najel na přihrávku zpoza branky na kruhy Drahorád, Lukáš Knap jeho střelu zneškodnil.

Vstup do druhé třetiny Milevsku hrubě nevyšel. Ne že by Děčín přišel s nějak fatálním náporem. Milevští mu celou řadou hrubek dopomohli ke vstřelení čtyř gólů v krátkém sledu za sebou. Už po půlminutě hry hostující tým špatně rozehrál, Sádovský zachytil puk u mantinelu a poslal jej na branku. Lukáš Knap jeho střelu ramenem vyrazil do vzduchu a ten dopadl k tyči před volného Oliveriuse, který pohodlně vyrovnal. Za dalších 45 vteřin ujel po pravé straně Baránek a prostrčil puk brankaři mezi betony. V 24. minutě přišlo znovu chybné založení útoku ze strany Milevska a v nastalých zmatcích se domácí hráč hned dvakrát ocitl volný mezi kruhy, přičemž druhý pokus Myšíka skončil v brance. Hned vzápětí se ocitl sám před brankařem domácí Zika, ale zamířil vedle branky. Za Milevsko mohl odpovědět Jiří Müller, který tečoval střelu Michala Klímy vedle branky. Pak se hrálo ve čtyřech, když pronikl mezi hostujícími obránci Myšík, posunul puk doprava Filipovskému, který už neměl problém trefit odkrytou branku. Po tomto gólu opustil milevskou branku Lukáš Knap, aniž by však nesl vinu na inkasovaných gólech. Do branky nastoupil Václav Pipek a změna týmu prospěla. Milevsko se znovu zvedlo a začalo si opět vytvářet tlak v soupeřově pásmu. Tomáš Hájek centroval z rohu mezi kruhy, odkud Jakub Hamerle Sklíbu nepřekonal. To se mu povedlo až v přesilovce, kdy tečoval střelu Michala Klímy. V 32. minutě najížděl na domácí branku zprava Jiří Fořt, Sklíba u tyčky včas zasáhl. Střela Milana Kořánka zpoza kruží skončila nad brankou a neujala se ani dorážka Jiřího Müllera po střele Romana Štěrby. V 36. minutě se hrálo ve čtyřech, když se ocitl na kruhu osamocený Rudovský, Václav Pipek jeho střelu vyrazil. Pak se však Milevsko dvakrát během minuty provinilo proti pravidlům. Pro Děčín z toho vyplynula dvojnásobná přesilovka, kterou využil ke vstřelení svého pátého gólu. Filipovský poslal puk z brankové čáry za kruh, odkud Zika propálil milevského brankaře. Předposlední minuta druhé třetiny přinesla šance na obou stranách. Nejprve Stezka ranou od modré otřel puk o horní tyč. Na druhém konci u tyčky neúspěšně zakončoval Jiří Heřmánek.

Jestliže chtělo Milevsko vstoupit do třetího dějství s cílem ještě něco se zápasem udělat, Děčín rychle jeho snahu potlačil. Hostující celek si sice na úvod připravil 100% šanci, když se po kombinaci Jiřího Müllera s Jakubem Hamerlem ocitl sám před brankařem Tomáš Hájek. Domácí brankař však proti němu dobře vyjel a střelu vyrazil. Za minutu však Stibor poslal po soubojích u zadního mantinelu puk před branku, kde špatně pokrytý Zika umístil puk pod horní tyčku. Za 16 vteřin už to bylo 7:2. Milevští hráči se stáhli k pravému mantinelu, kde chytře zakombinovala dvojice Oliverius Zika a druhý jmenovaný prostrčil puk před branku, kde si osamocený Filipovský položil brankaře a skóroval. Milevsko svoji mohutnou stíhací jízdu odstartovalo v 45. minutě, kdy Lukáš Dušek v přesilovce po přistrčení Pavla Procházky bombou zpoza kruhu trefil puk o horní tyč do branky. V 48. minutě Jiří Heřmánek pronikl po pravé straně, mezi kruhy našel najetého Pavla Procházku, jehož střelu Sklíba vyrazil, ale na dorážku Jiřího Fořta už byl krátký. V téže minutě před hostující brankou nebezpečně dorážel Böhm, ale netrefil. V 50. minutě už to bylo jen o dva góly. Lukáš Dušek vystřelil od modré, dorážející Jiří Fořt trefil tyč, Ivo Novák posunul puk Jiřímu Heřmánkovi, který ležícímu brankaři nedal šanci. Za minutu však chybovali Roman Štěrba s Michalem Klímou, Zika najížděl sám na brankaře a s přehledem proměnil. Ani stav 8:5 však Děčínu výhru nepřinesl. Za nedlouhou projel Josef Urbanec jako nůž máslem domácí obranou a bekhendem prostrčil puk brankaři mezi chrániči. V 53. minutě našel Jiří Müller přihrávkou zpoza branky před ní Jakuba Hamerleho, ten otřel puk o brankovou konstrukci. Pak mělo Milevsko přesilovku. V ní mohl definitivně rozhodnout Zika poté, co ujel hostující obraně, ale pojistku odmítl, když Václav Pipek jeho střelu směřující mezi nohy zastavil. Pak přišel další domácí faul a i Milevsko si zahrálo ve dvojnásobné početní výhodě. Také hostující tým v ní byl úspěšný, když se Michal Klíma trefil po přihrávce Romana Štěrby zpoza kruhu z první nad brankařův beton. Milevsku zbýval ještě jeden gól, ale čas se neúprosně blížil ke konci základní hrací doby. Děčín držel puk v dostatečné vzdálenosti od své branky a Milevsko se nemohlo dostat do šancí. Až v předposlední minutě vystřelil Josef Urbanec zpoza obránce, Sklíba vyrazil. V poslední minutě poslal domácí tým puk na zakázané uvolnění. Milevsko si vybralo oddechový čas, odvolalo brankaře a vyrovnalo. Tečovaná střela Michala Štycha vylétla do vzduchu a puk dopadl kousek vedle branky. Milevští se jej znovu zmocnili, ten se dostal na kruh k Tomáši Hájkovi, jehož ránu Sklíba zastavil. I druhé buly dopadlo vítězně pro Milevsko, Pavel Procházka poslal kotouč po modré a Michal Štych jej nekompromisně napálil do branky.

Prodloužení přineslo šance na obou stranách. Už po 44 vteřinách trefil domácí obránce Stezka od modré tyč. Na druhé straně jej napodobil Tomáš Hájek, který orazítkoval brankovou konstrukci bekhendem z kruhu. Hlavní nápor si však Milevsko skovalo na závěrečnou minutu. Jakub Hamerle vedl útok po levé straně, na kruhu našel Jiřího Müllera, který z otočky Sklíbu nepřekvapil. Na útočný výlet se pak vydal Roman Štěrba, před branku si mu najel do volného prostoru Josef Urbanec, ale sám proti brankaři minul. Roman Štěrba však znovu puk získal, Josef Urbanec jej poslal na protější kruh Michalu Klímovi, který přesnou trefou k tyči dokonal velký milevský obrat.

Nezaujatý divák se musel bavit, trenéři se chytali za hlavu, domácí příznivci odcházeli nazlobeně domu. I takové emoce přinesl divoký zápas v Děčíně. Milevsko bylo po celý zápas výrazně střelecky aktivnější, ale nedokázalo se vyvarovat hrubých defenzivních chyb. V tom domácím hodně pomohlo a díky chybám málem zápas ztratilo. Na druhou stranu zaslouží hostující mužstvo pochvalu za nesmírnou bojovnost a vůli po vítězství, když se nevzdalo ani za velmi nepříznivého stavu. Domácí Děčín od druhé třetiny hodně těžil ze soupeřových obranných nedostatků, ale ani on se jich v dalším průběhu nedokázal vyvarovat a zápas trestuhodně ztratil.