Milevsko si poradilo se Sokolem Radomyšl.

V netradičním čase si na píseckém ledě Milevsko poradilo se Sokolem Radomyšl. O výsledku se rozhodlo v první třetině. Tentokráte se neopakoval scénář z domácího utkání. Jasné vedení v první třetině milevské hráče uklidnilo a zbytek utkání měli zcela pod kontrolou.

05.01.2019 | Jaroslav Kolář

18.kolo, sobota 5.1.2019
TJ Sokol Radomyšl - HC Milevsko 2010
3:7 (1:5, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. P.Procházka (Řehoř), 31. Vlk (Pěnička), 31. J. Řehoř (Slavík) – 2. Radosta (Suchan), 8. Suchan (Hamerle, Havran), 9. Šimák (Gřegořek), 14. Šimák (Seidl, Gřegořek), 20. Suchan (Hamerle), 27. Seidl (Suchan, Hamerle), 40. Šimák (Bílek, Štych). Rozhodčí: F. Svoboda – Beránek, Knor. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 151. Střely na branku: 33:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6, 3:6, 3:7

TJ Sokol Radomyšl: Žilinčík – Pav. Procházka, M. Hřebíček, Pěnička, Burkoň, R. Volf, Herr – Slavík, Jungbauer, O. Gába, J. Řehoř, Fríd, Vlk, Fr. Bárta, Šimoník, P. Březina.
HC Milevsko 2010: Panec – Štych, Pletka, Tampier, Gřegořek, J. Havran, Votruba – T. Bílek, J. Müller, Fořt - Seidl, Šimák, Kořánek - Radosta, Suchan, Hamerle - Sláma, Reindl, Petřík

Milevští odjížděli na utkání ve velmi netradičním čase, ale v kompletní sestavě. Chyběl pouze Pouch, který se ještě po zranění nezapojil do tréninků. Trenér měl k dispozici čtyři útoky a tři obranné dvojice. Kluci chtěli navázat na vítězství v domácím utkání proti Telči. Úvod utkání se hostům povedl. Suchan vyhrál vhazování v útočném pásmu na Radostu a ten prostřelil vše před sebou. Radost však netrvala dlouho. Ten samý kousek se povedl domácím za pouhých 4O vteřin. Milevští však nepolevili v tlaku a ovoce to přineslo v 8. minutě. Střelu od modré z hole Havrana tečoval Hamerle a puk do sítě dostal Suchan. Po necelé minutě Šimák navýšil vedení svého týmu po přihrávce Gřegořka. V těchto minutách byli milevští rychlejší, hokejovější, předváděli kombinační hokej, obrana pracovala jak má. První oslabení tým přežil bez většího nebezpečí před vlastní brankou. Naopak první přesilovku Milevští využili. Opět u toho byl Gřegořek, který nastřelil puk od modré, ten putoval přes Seidla na Šimáka, který podruhé skóroval. Když se domácí dostali do pásma Milevska, tým si soupeře držel v prostorách, ve kterých Pance moc neohrožovali. V závěru třetiny hosté hráli druhou přesilovku. Tu dokázali využít vteřinu před sirénou. Hlavní rozhodčí nepřipustil žádné diskuze o regulérnosti branky. Jasně ukázal na branku se slovy „Čas jsem hlídal, vše v pořádku.“ Domácí ani moc neprotestovali, puk byl v síti těsně před vypršením času určeného pro první třetinu. Puk do sítě dostal Suchan za asistence Hamerleho. O přestávce trenér nabádal k rozvaze a klidu. Upozorňoval na to, že domácí hrají na brejky. Nenechat se unést hrou. Pokračovat v zodpovědné hře pro tým. Od prvního vhazování milevští ukázali, že se poučili z prvního vzájemného zápasu. Oslabení přežili bez většího tlaku soupeře. Těsně po vypršení milevského trestu šel na trestnou domácí hráč na 4 minuty za dva fauly. První dvouminutovku Milevští dokázali zužitkovat. Pěknou akci Hamerle – Suchan zakončil Seidl. V polovině druhého dějství domácí dokázali využít drobné zaváhání hostů ke vstřelení své druhé branky. Dvě minuty před koncem prostřední třetiny domácí využili přesilovku. Milevští, ale velmi rychle na obdrženou branku reagovali. Třetí brankou v utkání Jakub Šimák zakončil pěknou akci Štych – Bílek. Za stavu 3:7 šly týmy do šaten. Ve třetím dějství branka nepadla, ale to neznamená, že se nehrál kvalitní hokej. Milevští opravdu Radomyšl k ničemu nepustili.

Myslím si, že většina diváků na píseckém zimáku, byla spokojena, protože to byli příznivci milevských barev. Kdybych měl vyzvednout hru jednotlivce tak to v tomto utkání opravdu nejde. Celý tým hrál pro tým a to je podstata úspěchu.