Domácí úspěšný vstup s Humpolcem

Milevsko svůj úvodní domácí zápas sezóny zvládlo. Rozhodující náskok si vybudovalo na konci první třetiny, kdy se nejprve ujalo vedení, ale Humpolec hned vzápětí vyrovnal. Domácí tým však ještě před první přestávkou dvakrát skóroval. Ve druhé části Milevsko své vedení navýšilo. Poslední dějství přineslo konečnou podobu výsledku po přesilovkovém gólu na každé straně.

02.10.2020 | Radek Kolín

3.kolo, pátek 2.10.2020
HC Milevsko 2010 - TJ Jiskra Humpolec
6:2 (3:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Burda (Pecka, Pechánek), 19. Březina (Suchan, Kadilák), 20. Škrdleta (Pouch, Bílek), 25. Růžek (Burda), 38. Březina (Radosta), 50. Petr Bouška (Jíška, Pechánek) – 18. Hynek, 47. Hynek (Hendrych, Lazorišák). Rozhodčí: Poskočil - Tuháček, Kubíček . Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2.

HC Milevsko 2010: Panec - Bouška, Jíška, Růžek, Havran, Bednář, Hastrman - Březina, Suchan, Kadilák - Pecka, Pechánek, Burda - Bílek, Pouch, Škrdleta - Hrdel, Řezáč, Radosta
TJ Jiskra Humpolec: J. Zour – Dolejš, Zadina, Z. Jelínek, Hurda, Krtek, Rubner – Kulík, Hynek, Hendrych - M. Jelínek, Lazorišák, T. Dvořák - Prokop, Daňhel, Hubata

Milevsko začalo utkání velmi nervózně. Hra se týmu nedařila, často chyboval. Z letargie jej paradoxně probrala až první hostující šance, když v 6. minutě z mezikruží pálil do připraveného Michaela Pance Daňhel. V protiútoku se Milevsko dostalo do přečíslení 2 na 1. Dominik Pecka přihrál přes obránce Radku Pechánkovi, jenž však včas přesunuvšího se humpoleckého brankaře Zoura neprostřelil. Ještě větší příležitost měl Ivan Radosta, který si počíhal ve středním pásmu na soupeřovu rozehrávku, ale svůj nájezd zakončil bekhendovou střelou vedle branky. U tyčky neuspěl zakončující Radek Pechánek, ani po průniku po levé straně hostující Dvořák. Velkou hostující příležitost zmařil Michael Panec, když uspěl proti osamocenému Kulíkovi. A tak udeřilo na druhé straně. Dominik Pecka nezužitkoval svůj výpad podél mantinelu. Zour jeho střelu vyrazil na kruhy, odkud prostřelil vše před sebou Zdeněk Burda. Milevská radost však netrvala dlouho. Po rozehrání Hynek objel branku a dostal puk za záda milevského gólmana. Rychlé vyrovnání však domácím týmem neotřáslo. Po souboji za brankou našel Jakub Suchan u tyčky volného Jana Březinu, který bleskové zamířil pod horní tyč. Pouhou vteřinu před koncem třetiny dokázalo Milevsko skórovat ještě jednou. Po utěšené kombinaci celého útoku nadvakrát prostřelil Zoura Radim Škrdleta.

Také první možnosti prostřední části patřily Humpolci. Z mezikruží neuspěl Hynek a při vlastním oslabení ani z pravého kruhu pálící Dvořák, jehož střelu Michael Panec vyrazil helmou. Milevsku se přesilová hra nepovedla, ale po jejím skončení se dokázalo znovu prosadit. Josef Růžek vyjel od mantinelu a odrazem o horní tyč zvýšil milevský náskok. Milevsko přidalo na aktivitě i šancích. Tomáš Bílek se probil po pravé straně až před branku, ale puk do ní neprotlačil. Radim Škrdleta neuspěl po vyjetí zpoza branky. V 36. minutě si Jan Březina vyměnil puk s Jakubem Suchanem ale sám před brankou zblízka nedal. Dominik Pecka vybojoval puk ve středním pásmu, z pravého kruhu útočné třetiny Zoura neprostřelil. Uspěl až znovu Jan Březina opět střelou pod horní tyčku. Stejný hráč mohl přidat gól za další minutu, ale tentokrát si hostující brankař jeho střelu pohlídal. V závěru třetiny se Milevsko dvakrát v krátkém sledu provinilo proti pravidlům a Humpolec měl možnost dlouhé dvojnásobné přesilovky.

Ta byl rozdělena přestávkou. Humpolec se však prosadit nedokázal a Milevsko se s přehledem ubránilo. Hostující příležitost přišla až v plném počtu hráčů na ledě. Lazorišák najížděl na branku z leva, když byl faulován. V následné jednoduché početní výhodě se Humpolec prosadil po teči Hynka. V milevské přesilové hře neuspěl s dorážkou Aleš Řezáč. I Milevsko si vyzkoušelo převahu dvou hráčů v poli, Zpočátku se mu přesilovka nedařila, ale v jejím závěru si bomba z hole Petra Boušky našla cestu do branky. V 52. minutě Ivan Radosta dostal další možnost v podobě nájezdu na osamoceného brankaře, ale ani podruhé z toho gól nebyl. Humpolecké přečíslení zakončil střelou do Michaela Pance Prokop. Z protiakce se k dorážce u tyčky dostal Řezáč. Utkání se pak dohrávalo v poklidném tempu, ze kterého však vzešly ještě dvě domácí příležitosti. V přečíslení Radek Pechánek vystřelil nad branku. V závěru Petr Bouška nabil na kruh Jakubovi Suchanovi, Zour jeho ránu z z kruhu zastavil.