Zisk plného počtu bodů

Jakub Šimák minutu před závěrečnou sirénou zajistil bombou od modré týmu plný počet bodů.

13.10.2019 | Jaroslav Kolář

4.kolo, sobota 12.10.2019
HC Milevsko 2010 - HC Vimperk
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Hamerle (Mil. Čunát, Šimák), 59. Šimák (Radosta) - 46. Suchánek (Bojer). Rozhodčí: Květoň - Bělohlav, Kubíček. Vyloučení: 7:6 navíc Švarc (Vimperk) 10 min. OT + OK . Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Milevsko 2010: Mar. Čunát - A.Hájek, Bouška, Havran, Hastrman, Tampier, Mil.Čunát, Jíška - Radosta, Šimák, Hamerle - Bílek, Müller, Fořt - Sláma, Pouch, Petřík
HC Vimperk: Robl - J. Předota, Turek, Horejš, O.Předota, Janásek - Bojer, Suchánek, J.Sitter - Švarc, Trummer, R.Sitter - Novotný, Chval, Lang

Tým nastoupil do utkání se šrámy z utkání proti Božeticům. Do utkání nenastoupil Jakub Suchan, který bude chybět asi měsíc, po seknutí při samostatném úniku má ruku v ortéze pro pochroumané vazy. S košíkem nastoupil Sláma, protože má zlomený nos a tržnou ránu. S několika stehy nastoupil i obránce Milan Čunát. Milevští věděli, že Vimperk je velmi nepříjemný, ale hratelný soupeř. Jejich výškovou a silovou převahu chtěli hráči eliminovat rychlostí a rychlými přihrávkami.

Domácí začali velmi dobře. Hosté se o svoji první přesilovku připravili sami, když je rozhodčí nachytal při hře v 6. Domácí druhou přesilovku dokázali využít, když Hamerle zakončil pěknou akci na ose Šimák - Milan Čunát. Milevští v závěru první třetiny dobře ubránili přesilovku Vimperku. Během druhé třetiny hráli Milevští dvakrát v oslabení. Obě znovu dobře bránili a svého soupeře nepustili k vážnému ohrožení své branky. V závěru druhého dějství hráli i domácí přesilovku, ale ani oni se nedostali k vážnému ohrožení branky, kterou hájil Podskalský. V úvodu poslední třetiny domácí ubránili oslabení. V času 48:04 byl po poradě rozhodčích vyloučen Švarc za hru vysokou holí proti obličeji Bílka, kde zanechala krvavý šrám. Trest 2+2 se hráči nezamlouvat a pokračoval v protestech, které byly nejdříve ohodnoceny desetiminutovým osobním trestem, za seknutí hokejkou do plexi na trestné následovalo vyloučení do konce utkání. Milevští, ale nedokázali tuto příležitost zužitkovat. Pět minut před koncem utkání dostali šanci hosté, nejprve byl vyloučen Hamerle po minutě a dvaceti vteřinách dostal trest Hastrman. Hosté si vzali Oddechový čas. Milevští super ubránili a po půlminutě se dostali do útočného pásma. Přihrávka z hole Radosty šla na modrou odkud bombou prostřelil vše před sebou Jakub Šimák. Závěr si domácí již pohlídali a body z velmi těžkého utkání zůstali v Milevsku.

I tentokráte doktor musel ze své brašny vytahovat šití, aby dal dohromady tržné rány milevských. S bolestí dohrál i Petr Bouška, kterého dost nevybíravě poslal na mantinel Ruda Suchánek. Sláma si přibral ke zlomenému nosu naražené rameno, které ho patrně na čtrnáct dnů vyřadí z kádru.