Žirovnice si ponechala 3 body za vítězství

Domácí byli od počátku utkání aktivnější, v soubojích důraznější. Milevští v úvodu druhé třetiny sice zápas na pár minut otočili. Domácí si do konce třetiny vedení vzali zpět. Poslední dějství domácí již zápas nepustili a tak body hosté nezískali a domácí si je připíšou do tabulky.

12.10.2014 | Jaroslav Kolář

4.kolo, sobota 11.10.2014
HC Slavoj Žirovnice - HC Milevsko 2010
6:4 (2:1, 3:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Beránek (Reisner), 12. Jindra (Kubín, Javůrek), 29. Beránek (Ištvánik), 36. Navrátil, 40. Ondřej (Ištvánik), 56. Ondřej (Šachl) - 20. Hamerle (Bartůněk, Pouch), 21.Novotný (Stoklásek), 26. Nevolný A. (Vild, Pouch), 46. Nevolný A. (Novotný). Rozhodčí: Macák - Schlixbier, Lang. Vyloučení: 6:8 navíc Fořt 10´+ OK a Čunát 10´ oba Mil. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 39:39 Průběh utkání: 2:0, 2:3, 5:3, 5:4, 6:4.

HC Slavoj Žirovnice: Krásný - Fiedler, Ištvánik, Němec, Reisner, Koláček, Pospíchal, Kos, Beránek, Navrátil, Gurka, Stach, Šachl, Ondřej, Jindra, Javárek, Kubín, Písař, Soukup
HC Milevsko 2010: Šindelář (Žilinčík) - Matějka, Havran, Vild, Bartůněk, Čunát, Votruba, Jíška, Sláma - Fořt, Radosta, Urbanec - Hamerle,Pouch, Stoklásek - Novák, Reiniš, Novotný - Kubička, Król, Nevolný

K utkání čtvrtého kola jeli milevští do Jindřichova Hradce, který je domovem HC Slavoj Žirovnice. Pro hosty neznámý celek s několika hokejisty velmi známých jmen. Od prvních minut bylo jasné, že utkání nebude lehké. Domácí začali velmi svižně a hosty překvapili hlavně důrazností. Začátkem třetí minuty průnik Radosty zastavily betony Krásného. Začátkem čtvrté minuty však přišly velmi černé minuty pro Milevsko. Nejprve byl vyloučen Vild za podražení, po čtyřech vteřinách vyhodil puk mimo kluziště Votruba a byla z toho dvojnásobná přesilovka domácích. Po půlminutě padl gól z hole Beránka, pro milevské to úlevu nepřineslo, protože byl signalizován faul Nováka. Domácí pokračovali v přesilovce 5:3. Tuto přesilovku již hosté s vypětím sil přežili. V těchto prvních pěti minutách vytáhl Šindelář v brance hostů několik super zákroků. Hosté měli několik slibných šancí, ale puk nedostali ani do odkryté branky. Domácí se podruhé radovali ve dvanácté minutě, kdy se trefil Jindra. Hosté dostali možnost ke skórování ve dvojnásobné přesilovce v trvání 1,10 minuty. Hosté však v podstatě mnoho nepředvedli. Branky se dočkali až v poslední minutě první třetiny, kdy velmi pěknou akci Pouch - Bartůněk zakončil Hamerle. V úvodu druhého dějství přesnou přihrávkou našel Stoklásek Novotného a stav utkání byl srovnán. Hosté oslabení od druhé minuty přestáli. Ve 25. minutě byl za faul kolenem vyloučen Čunát. Při tomto oslabení získal puk Vild, puk poslal na hůl Poucha ten našel Nevolného a Milevsko utkání otočilo ve svůj prospěch. Milevské vedení bohužel trvalo pouhé tři minuty. Beránek svým druhým gólem srovnává skóre ve 29. minutě. v čase 31,29 byl za sekání vyloučen Fořt. Po zbytečných diskuzích mu hlavní ukázal panenku a pak druhou. Pro osobní trest do konce utkání se musel odejít svléci. Ve 36. minutě po chybě hostů ze samostatného průniku dostává Navrátil domácí opět do vedení. Třetí branku Žirovnice v závěru druhé třetiny vstřílí Ondřej. Za stavu 5:3 jdou celky do kabin. Hosté se v úvodu poslední dějství snažili se stavem utkání něco dělat. Ve 43. minutě udělil hlavní rozhodčí desetiminutový osobní trest Čunátovi za protesty. Jakousi naději na zvrat, vykřesal svým druhým gólem Nevolný, když zužitkoval přihrávku Novotného. V 56. minutě zaznamenal také svoji duhou trefu Ondřej. Domácí opět vedli o dvě branky. Hosté se do konce utkání již ke skórování nedostali.

Domácí milevské přehrávali, byli podstatně silnější na puku, hosty dohrávali. Milevští nedokázali na tento styl hry najít recept. Prosazovali se mladí hráči svojí bojovností, ale velmi dobře chytajícího Krásného nedokázali častěji překonat. V tomto utkání měli milevští mnoho slibných šancí, ale bez efektu. Pochvalu za výkon v dresu hostů zaslouží Šindelář, který předvedl několik zákroků, a díky jemu si Milevsko neodvezlo z Jindřichova Hradce ještě krutější prohru.