Veselí nad Lužnicí
17:00
23. 11. 2013

Žďár zlomil Milevsko třemi góly během dvou minut

Na vedoucí gól Žďáru odpovědělo Milevsko dvěma slepenými góly a na první přestávku šlo s jednobrankovým náskokem. Ten vzal za své v prostřední třetině. To se hostující tým během necelých dvou minut prosadil hned třikrát a rozhodl utkání pro sebe. Milevsko se sice přiblížilo na rozdíl jednoho gólu, ale Žďár už si výhru vzít nenechal a v posledním dějství přidal ještě dvě gólové pojistky.

První šanci zápasu měl v polovině 2. minuty hostující Kunstmüller, jenž si najel mezi kruhy na přihrávku Štěpánka, Václav Pipek v milevské brance efektně zasáhl lapačkou. Pak mělo Milevsko úvodní přesilovku. Hostujícímu Šírovi sjel při rozehrávce puk, který za kruhy zachytil David Decsy, ale žďárského brankaře Slámu neprostřelil. V 9. minutě okamžitě po spoluhráčem vyhraném vhazování vystřelil Plachý, Václav Pipek zastavil puk betonem. V 10. minutě už šel Žďár do vedení. Kotouč se nějakou dobu motal mezi bruslemi hráčů v mezikruží, až jej Man dokázal poslat na branku a prostřelit brankaře. V 12. minutě nebyli hosté daleko dvougólovému náskoku. Štěpánek vyjel od mantinelu před branku, potáhl puk, položil si gólmana, ale přes protihráče puk do odkryté brány nedostal. A tak přišlo s odpovědí Milevsko a to hned dvounásobnou. Ze souboje Kevina Reiniše s protihráčem za brankou se puk odrazil do hostujícího gólmana, od něj do tyčky před branku, kde číhající Ondřej Horváth zametl puk do branky za dezorientovaného brankaře. Po rozehrání rozpoutala útočné peklo v hostujícím pásmu první milevská formace a svoje snažení korunovala vedoucím gólem. Josef Urbanec vyjel z rohu před branku, Sláma jeho střelu vyrazil. Pak pálil stejný hráč z prostoru za kruhy, brankař vyrazil a poradil si i s dorážkou Tomáše Novotného. Potom David Decsy našel na levém kruhu Tomáše Novotného, ten u protější tyče Josefa Urbance, jenž už neměl problém trefit zpola odkrytou bránu. Milevsko se pak nijak do útočení nehnalo, Žďár poznamenala ztráta vedení a tak další možnost přišla až v samém závěru třetiny, kdy Václav Pipek za pomocí betonu vyrazil střelu Smejkala z prostoru kruhů.

I v prostřední části si jako první připravila možnost hostující dvojice Štěpánek - Kunstmüller. Prvně jmenovaný opět přihrál puk do velmi dobré pozice Kunstmüllerovi, který sám před brankařem neuspěl. Náskok pak mohlo zvýšit Milevsko. Ondřej Horváth ve středním pásmu uvolnil rozjetého Aleše Nevolného, který se zbavil protihráče a najížděl na branku. Gólmana prostřelil, ale puk těsně branku minul. Pak se Josef Urbanec vřítil do útočného pásma po levé straně, zakončil z kruhu, ale Slámu neprostřelil. Rozhodující chvíle zápasu přišly mezi 27. a 28. minutou, kdy Žďár skóroval třikrát. Nejprve potrestal milevské vyloučení. Kaňka z pravého rohu předložil puk na levý kruh, kam si nikým nehlídán sjel obránce Beneš a trefil odkrytou bránu. Za 26 vteřin Štěpánek našel v dobré střelecké pozici Dítě, jeho střelu Václav Pipek vyrazil, ale na dorážku Kunstmüllera už neměl nárok. Za další půldruhou minutu Kaňka od mantinelu našel u tyčky volného Krupku, jenž se obtočil podél brankaře a umístil puk do horního rohu branky. Milevští působily jak opaření a hosté je tak mohli definitivně v dalších šancích dorazit. Svůj tým podržel Václav Pipek. Vyrazil střelu Štěpánka z pravého kruhu a poradil si i s dorážkami před brankou zcela volných Štěpánka a Dítě. Se štěstím zastavil milevský brankař i bekhendový pokus Kotlíka u tyčky. Na místo toho se prosadilo Milevsko. David Decsy ujel po levém křídle, u druhé tyčky našel Josefa Urbance, který tak mohl opět nasměrovat puk do odkryté brány. Pak nahodil puk na hostující branku Roman Štěrba, Sláma vyrazil a David Homolka z dorážky puk do branky nedostal. V 37. minutě Daniel Bartůněk nešťastně sklepl puk rozjetému Štěpánkovi, ten jej posunul do samostatného nájezdu Kunstmüllerovi, Václav Pipek jej vychytal. V hostujícím přečíslení 2 na 1 vystřelil Beneš, Václavu Pipkovi zůstal po zásahu puk ležet vedle betonu, odkud jej spoluhráči odpálili do bezpečí. Pak se tlačil do branky Josef Urbanec, byl při zakončení faulován a Sláma tak měl při zásahu snazší práci. V následné přesilovce pálil David Decsy zpoza kruhu, tečovaná střela mířila do branky nad ležícího brankaře, který však na poslední chvíli vložil puku do cesty svoji lapačku.

V poslední periodě se Milevsku nepodařilo smazat jednobrankovou ztrátu. Navíc ještě dvakrát inkasovalo. Poprvé to bylo ve 42. minutě při vlastní početní výhodě. Nejprve ještě střela Dítě zpoza kruhu skončila nad brankou, pak se však úspěšnou dorážkou Koldovi střely prezentoval Štěpánek. Ve 44. minutě zastavil hostující brankař Sláma střelu Davida Decsy z levého kruhu. Konečnou podobu výsledku dali hosté v 49. minutě, kdy si po závaru museli připadat bránící domácí hráči jak na kolotoči. Nejprve sám před brankařem neproměnil Plachý. Pak dostal na levý kruh přihrávku Beneš, na místo střely jej předal mezi kruhy Kaňkovi, jemuž zbývalo jen trefit prázdnou bránu. V polovině třetiny mělo Milevsko přesilovou hru, ale příležitosti ke skórování Žďár. Domácím ujel Kotlík, Václava Pipka nepřekonal. Pak vyvezl puk středem hřiště Krupka, předal puk Kaňkovi, ten k tyči nepokrytému Benešovi, Václav Pipek opět úspěšně zasáhl. Poslední možnost utkání měl hostující Štěpánek, který najížděl zleva sám na branku, Václav Pipek vyrazil. Závěr zápasu zpestřila boxerská vložka mezi Romanem Štěrbou a hostujícím Petrem Štěpánkem, za kterou oba hráči obdrželi trest do konce zápasu.

Milevsko selhalo v zápase hlavně v defenzivní činnosti. Žďár dostal až příliš mnoho prostoru kolem brankoviště, odkud se úspěšně prosazoval. Hostující tým předvedl více hokejového umu, byl střelecky výrazně aktivnější a zaslouženě zvítězil.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 12. Horváth, 13. Urbanec (Novotný, Decsy), 30. Urbanec (Decsy) - 10. Man (D.Vítek), 27. Beneš (Kaňka), 27. Kunstmüller (Dítě, Štěpánek), 28. Krupka (Kaňka), 42. Štěpánek (Kolda), 49. Kaňka (Beneš, Staněk) . Rozhodčí: Hornáček - Samuel, Štechmüller . Vyloučení: 4:4 navíc Novotný (Milevsko) 10 minut osobní trest, Štěrba (Milevsko) a Štěpánek (Žďár) oba 5 + osobní trest do konce zápasu. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:51 (10:16, 12:19, 11:16). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:6.