Žďár rozhodl už v úvodu

Žďár položil základ svému vítězství v první třetině, ve které si vybudoval dvougólový náskok. To se nakonec ukázalo být rozhodujícím, protože zbylé dvě části skončily shodným skórem 2:2. Milevsko nezachytilo hned úvod zápasu a ve 4. minutě už prohrávalo 2:0. Záhy sice snížilo, ale před polovinou první třetiny už znovu ztrácelo o dva góly. Žďár na začátku druhé periody své vedení zvýšil a měl i nadále utkání ve své moci. Dovolil sice Milevsku ještě jednou se přiblížit na jednobrankový rozdíl, ale hned vzápětí svůj náskok opět navýšil. V posledním dějství domácí dvakrát odskočili hostům o tři branky, ale ti vždy zkorigovali na konečnou dvougólovou ztrátu.

05.02.2014 | Radek Kolín, mk

33.kolo, středa 5.2.2014
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Milevsko 2010
7:5 (3:1, 2:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 2. Beneš (Staněk), 4. Kunstmüller, 9. Kaňka (Beneš), 23. Dítě (Staněk, Kunstmüller), 40. Staněk (Kaňka), 46. Man (Kunstmüller, Jícha), 52. Dítě (Hron, Kunstmüller) – 5. Stoklásek (Hamerle, Dvořák), 28. Sumerauer, 39. Stoklásek (Decsy), 52. Urbanec (Procházka), 53. Sumerauer (Stoklásek). Rozhodčí: Stolín – Urubčík, Huryta. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:22 (14:5, 11:9, 9:8) . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 6:3, 6:4, 7:4, 7:5.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Staněk, Jícha, Pleva, Šír, Smejkal, M.Vítek – Beneš, Kaňka, Plachý, Kunstmüller, Hron, Dítě, D.Vítek, Kotlík, Man, Bednář, Gregar
HC Milevsko 2010: Exner – Srdínko, Procházka, Štych, Dvořák, Štěrba, Hlinka, Bartůněk – Urbanec, Decsy, Fořt - Stoklásek, Korous, Hamerle - Sumerauer, Drda, Novák - Reiniš, Radosta

Zápas začal podle očekávání. Plameny se zakously do soupeře a dali jasně najevo, kdo je v zápase favoritem. Za svoji aktivitu byli Žďárští odměněni dvěma rychlými góly. Ve druhé minutě vyslal Staněk do úniku Petra Beneše a ten bekhendovou kličkou otevřel skóre – 1:0. O dvě minuty později předvedl parádní sólo Luboš Kunstmüller, který se rozjel od vlastní brány, projel kolem čtyř hráčů, natlačil se do zakončení a prostřelil hostujícího brankáře Jiřího Exnera – 2:0. Pod dojmem rychlého vedení ubrali domácí na důrazu a soupeř využil hned první příležitost, kterou jim Žďárští nabídli. V páté minutě projel po pravém křídle Jan Stoklásek a přesnou trefou pod horní tyčku snížil na 2:1. Plameny pak znovu zabraly a v deváté minutě si vzaly zpět dvoubrankový náskok. Po Plachého nahrávce zpoza branky našel Beneš křížným pasem úplně volného Michala Kaňku a ten pohodlně zakončil do odkryté branky – 3:1. Podobná situace se opakovala o dvě minuty později, ale tentokrát Kaňka nemířil přesně. A za další minutu stejný hráč opět neproměnil svoji šanci po Plachého nahrávce. V závěru úvodního dějství začali znovu hosté tlačit a rozhodně nepovažovali zápas za ztracený.

V úvodu prostřední části zápasu se do velké šance dostal Kunstmüller, ale Jiřího Exnera nepřekonal. To se povedlo až ve 23. minutě. Kunstmüller posunul kotouč na modrou Staňkovi, který střílenou přihrávkou našel u levé tyče volného Jiřího Dítěte, jemuž stačilo šikovně nastavit hůl a kotouč zaplul do sítě – 4:1. Ovšem ani tento stav Jihočechy nezlomil a domácí si byli až příliš jistí svojí převahou. Toto podcenění začali hosté trestat. Ve 28. minutě se Lukáš Sumerauer zbavil svého strážce a prudkou ránou do pravého horního rohu Slámovi branky vsítil kontaktní gól – 4:2. V polovině zápasu se tváří v tvář Jiřímu Exnerovi neprosadil Pleva a ve 32. minutě musel rychle sklapnout betony Sláma proti nebezpečné střele Davida Decsy. A hosté se osmělovali stále více a tak musel ve 37. minutě žďárský gólman tasit další parádní zákrok proti dobrému pokusu Marcela Dvořáka. Milevští ovšem znovu dělali domácí nedůrazné defenzivě problémy a minutu a půl před druhou sirénou rozpoutali v útočném pásmu velký závar, který po nahrávce Davida Decsyho přesnou bombou z mezikruží podruhé v zápase úspěšně zakončil Jan Stoklásek - 4:3. Odpověď Plamenů však byla blesková. Kaňka dlouho motal soupeře u pravého mantinelu a v ten pravý okamžik našel mezi kruhy sjíždějícího Pavla Staňka, který přesnou trefou nedal Jiřímu Exnerovi šanci – 5:3.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky dali hosté jasně najevo, že nedají kůži zadarmo a o překvapení se budou rvát až do konce. Domácí hráli pasivně a nechali svého gólmana zasypat sprškou střel. Neurovnaná a nekoncentrovaná hra nepřinesla mnoho pohledného hokeje. Domácí sice hru kontrolovali, ale zdaleka nepředváděli hokej, na jaký jsou diváci na Bouchalkách zvyklí. Až ve 46. minutě se o vzrušení na tribunách postaral Jiří Man, který po nahrávkách Jíchy a Kunstmüllera , přesně vypálil od modré až do sítě – 6:3. V polovině třetí periody se do brejku řítil Dítě, ale v brance skončil on sám, brankář i jeho pronásledovatel. Den otevřených dveří však pokračoval a sním i divoká přestřelka, kdy během osmdesáti sekund padly další tři branky. V 52. minutě sehrála parádní přečíslení dva na jednoho milevská dvojice. Dvakrát si rychle vyměnili kotouč Pavel Procházka a Josef Urbanec, který zakončoval za záda přesouvajícího se Slámy – 6:4. Uběhlo jen 35 vteřin a po nahrávkách Kunstmüllera a Hrona vrátil Plamenům tříbrankový náskok Jiří Dítě - 7:4. Ovšem za dalších 43 sekund se znovu prosadili hosté, když další laxnost domácí obrany využil po nahrávce Jana Stokláska Lukáš Sumerauer, jenž protlačil volný kotouč v brankovišti za Slámova záda - 7:5. Milevští tak stále cítili šanci na bodový zisk, který by pro ně měl v jejich situaci cenu zlata a tlačili se do útoku. Domácí však již další komplikaci nepřipustili a uhájili své vedení i v samotném závěru, kdy se Milevsko odhodlalo ke hře v šesti bez brankáře.

Výsledek zápasu nevyvrátil předzápasové prognózy. Žďár, který doma body ztrácí jen zřídka, zvítězil. Zatímco Milevsko, ve venkovních zápasech bodově impotentní, prohrálo. Milevsko se přitom pětkrát gólově prosadilo, což je jeho nejlepší počin z venkovních zápasů letošní sezóny. Při chatrné defenzivě mu však ani to na body nestačilo.