Veselí nad Lužnicí
17:00
18. 11. 2012

Z Klášterce se dvěma body

Poprvé v sezóně dovedlo Milevsko zápas do prodloužení a hned s vítězným závěrem. Milevsku velmi dobře vyšel vstup do zápasu, když na začátku 4. minuty vedlo 2:0. Klášterec se však nepříznivým stavem nenechal zaskočit. Za minutu snížil a pak využil dvojnásobnou přesilovku k otočení skóre ve svůj prospěch, když se prosadil i v jejím klasickém pokračování. Po bezbrankové druhé části se Milevsku podařilo vyrovnat, ale Klášterec šel brzy opět do vedení. Milevsko však znovu našlo odpověď a poslalo zápas do prodloužení. V tom se hostující celek prosadil půlminutu před jeho koncem v početní výhodě.

Milevsko začalo zápas v Klášterci velmi dobře. Už po 22 vteřinách hry se probil na kruhy Petr Markulinec, ale branku minul. Na začátku 2. minuty už šel hostující tým do vedení. Michal Štych poslal od modré puk na branku, který po odrazu skončil za zády domácího gólmana Damaška. Pak se poprvé v zápase vylučovalo a Milevsko se v přesilové hře prosadilo podruhé. Byl to opět do modré střílející Michal Štych. Jeho první střelu Damašek stihl vyrazit. Milan Kořánek předložil znovu puk na modrou, odkud Michal Štych trefil horní roh branky. Klášterec však záhy vstřelil kontaktní gól. Milevští propadli na útočné modré a domácí dvojice úspěšně zužitkovala přečíslení, když Kalinovič poslal proti samotnému brankaři Hartmana a ten jej prostřelil. V 7. minutě mělo Milevsko druhou přesilovku. V ní Petr Markulinec dorážel brankařem vyražený puk u tyčky, ale úspěšný nebyl. 9 minuta přinesla přečíslení na obou stranách. V tom klášterském zívala před domácím Hofmeistrem poloprázdná brána, ale trefil jen vytrčený beton milevského brankaře Lukáše Knapa. V tom milevském vzal zodpovědnost na sebe Jan Sýbek, ale z levého kruhu Damaška neprostřelil. Pak se hrálo ve čtyřech na obou stranách, když Milan Kořánek pronikl do útočného pásma podél levého mantinelu, před brankou našel Lukáše Sumerauera, který zblízka brankaře nepřekonal. Při vlastním oslabení zahrozil Řepík, Lukáš Knap jeho střelu z pravého kruhu vytěsnil. Z druhé strany se řítil na hostujícího gólmana Kalinovič, ani on úspěšný nebyl. Poté si zahrál v početní výhodě i domácí tým. Teč Řepíka Lukáš Knap vyrazil. Po dalším milevském přestupku měl Klášterec dvojnásobnou přesilovou hru v délce 48 vteřin a prosadil se v ní. Na pravý kruh dostal puk Freiberg, chvíli to vypadalo, že bude hledat přihrávkou spoluhráče, ale nakonec puk poslal k protější tyči a bylo vyrovnáno. Klášterec pokračoval v klasické početní výhodě a využil jí k získání vedení. Po levé straně pronikl Mašek, poslal puk před branku, kde jej hostující hráči jen zastavili a dojíždějící Mála jej poslal odrazem o horní tyč do branky. Milevsko mohlo vyrovnat v poslední minutě první třetiny, kdy neuspěl bekhendem z kruhů zakončující Libor Nikodém, ani u tyčky dorážející Milan Kořánek.

Druhou část lze herně rozdělit na dvě poloviny. V té první měl více ze hry Klášterce, v té druhé naopak Milevsko. Jako první se k ohrožení branky sice dostalo Milevsko, když Jakub Hamerle tečoval střelu Michala Štycha vedle branky, ale pak častěji dostával do šancí domácí tým. V klášterecké přesilovce vychytal Lukáš Knap u tyčky dorážejícího Freiberga. Sám u tyčky pak neuspěl bekhendem Mála. Milevsko odpovědělo přečíslením, ale v nájezdu 2:1 Petr Król namísto přihrávky vystřelil a Damašek skryl puk ve své výstroji. Na druhé straně Lukáš Knap zlikvidoval střelu Kalinoviče z kruhů. V polovině základní hrací doby Libor Nikodém hledal před brankou Lukáše Sumerauera, jehož lehkou teč Damašek vyrazil. V 34. minutě zakončoval Petr Markulinec z pravého kruhu zpoza obránce, Damašek se zaskočit nenechal. Za minutu se sám před brankařem ocitl domácí Miklovič, ale ani on se neprosadil. Poté faulovali hned dva domácí hráči najednou a Milevsko tak dostalo výhodu dvouminutové přesilové hry 5 proti 3. Hned na jejím začátku našel Jan Sýbek před brankou Petra Markulince, který z první usměrňoval puk do branky, ale pozorný Damašek jeho úmysl vystihl. Milevsko se pak delší dobu nemohlo dostat do pásma. Až ke konci přesilové hry vyslalo několik nebezpečných střel od modré. Se všemi si gólman domácích poradil a v jednom případě mu po ráně Michala Klímy pomohla tyč. V poslední minutě měl hostující tým ještě jednu přesilovku. Střelu Michala Klímy brankař vyrazil a dorážející Libor Nikodém nedokázal přehodit gólmanův beton.

I původní minuta třetí třetiny přinesla milevskou možnost. Damašek se při ní vyznamenal po ráně Pavla Procházky, tak i po následných dorážkách Lukáše Sumerauera a Petra Markulince. Ve 43. minutě se Toman protlačil po pravé straně až před brankaře, ale překonat jej nedokázal. Ještě jednou mělo Milevsko možnost dvojnásobné početní výhody, tentokrát v délce 1,33 min. V ní měl dvě velké příležitosti Petr Markulinec. Nejprve jej na pravém kruhu našel křížným pasem Michal Štych, Petr Markulinec zamířil nad branku. Pak jej na stejném místě vyhledal Pavel Procházka. Milevský střelec měl dost času na zakončení, avšak puk se otřel o horní tyč. Po chybě Marcela Dvořáka na útočné modré se domácí hráči ve dvojnásobném oslabení dostali k ohrožení soupeřovi branky. Do šance se dral Dostál. Lukáš Knap jeho střelu vyrazil a pak musel čelit snaze klášterského hráče o protlačení puku do branky. Po následné rozmíšce putovali na trestnou lavici hráči na obou stranách a bylo po milevské přesilovce. Při hře 4 proti 4 se prezentoval pohlednou akcí Petr Markulinec, který prošel přes 3 protihráče, ale Damašek jej zastavil. Za chvíli se Petr Markulinec přeci jen dokázal prosadit, když tečoval nahození Milana Čunáta od modré. Dlouho se však Milevsko z vyrovnání neradovalo. Po hostující chybě za vlastní brankou poslal Toman puk na kruh k Málovi, který měl dostatek prostoru k položení brankaře a jeho přehození. V 54. minutě posunul Lukáš Sumerauer puk rozjetému Pavlu Procházkovi, který zakončoval tísněn z prostoru kruhů, Damašek vyrazil. Milevsko se tlačilo do útoku a Klášterec tak lépe nacházel okénka v hostující obraně. Z kruhů netrefil branku Toman. Po přihrávce zpoza branky neprostřelil Lukáše Knapa Mála. Na opačném konci si Milevsko vytvořilo velký závar před domácí brankou. Po sérii dorážek vypadl puk na kruhy k Pavlu Srdínkovi. Damašek si poradil s jeho bombou i s dalšími dorážkami Pavla Procházky. Domácí brankař si poradil i s u tyčky zakončujícím Liborem Nikodémem. Po následném vhazování se Milevsku zaslouženě podařilo vyrovnat. Po střele Michala Klímy od modré se z dorážky před brankou prosadil Milan Kořánek. Klášterec se ještě pokoušel urvat výhru pro sebe. Sám u tyčky však nedal Mála, a po zpětné přihrávce na kruhy se gólově proti Lukáši Knapovi neprosadil Hofmeister.

V prodloužení mělo více ze hry Milevsko. Hra se častěji odbývala na domácí půlce. V 3. minutě prodloužení připravil Jakub Hamerle přihrávkou od zadního mantinelu před branku jedinečnou příležitost zcela zapomenutému Petru Markulincovi. Ten ani nadvakrát puk do branky nedostal. Klášterec se poté provinil proti pravidlům za příliš mnoho hráčů na ledě. Přes protesty domácích hokejistů si Milevsko zahrálo přesilovku 4 na 3 a 24 vteřin před koncem prodloužení ji po mohutném obléhání domácí branky využilo ke vstřelení rozhodujícího gólu. Milan Kořánek poslal z pravého kruhu puk na branku a ten odrazem od brusle skončil v síti.

Utkání bylo poměrně vyrovnané. Klášterec měl více gólových příležitostí, Milevsko bylo výrazně střelecky aktivnější. Oba celky zaslouží pochvalu za bojovnost, když dokázali srovnat nepříznivý stav. V prodloužení mělo Milevsko více ze hry i více štěstí a získalo bonusový bod navíc.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 5. Hartman (Kalinovič), 16. Freiberg (Hartman), 17. Mála (Mašek, Hofmeister), 51. Mála (Toman, Hofmeister) - 2. Štych, 4. Štych (Kořánek), 49. Markulinec (Čunát, Štych) 57. Kořánek (Klíma, Sumerauer), 65. Kořánek (Procházka). Rozhodčí: Orlický - Střelka, Místecký. Vyloučení: 13:7 navíc Loučka a Havlůj (Klášterec) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:52 (15:18, 9:14, 12:14 - 1:6). Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5.