logo

Vydařená generálka ve Strakonicích

V generálce před zahájením druholigové sezóny si Milevsko spravilo střeleckou chuť ve Strakonicích, kterým nadělilo dvouciferný počet gólů. V prvních dvou třetinách vstřelil hostující tým vždy po čtyřech brankách, aniž by inkasoval. Domácím se podařilo poprvé skórovat až za stavu 0:10.Největší podíl na milevském brankostroji měl Milan Bláha, autor čtyř gólů.

12.09.2012 | Radek Kolín
 
 
přát., středa 12.9.2012
HC Strakonice - HC Milevsko 2010
2:11 (0:4, 0:4, 2:3)
Branky a nahrávky: 48. Paukner (Jan Srb), 50. Růžička (Ondrejec) - 13. Sýbek (Hamerle), 14. Bláha (Kořánek), 17. Bláha (Štych), 20. Kořánek (Urbanec), 26. Bláha, 30. Bláha, 35. Novák (Król), 40. Kořánek (Bláha), 43. Radosta (Hamerle), 48. Paule (Fořt), 50. Fořt (Paule, Čunát). Rozhodčí: . Vyloučení: 10:5 navíc Fořt 10 OT a Srdínko (oba Milevsko) 5+OK . Využití: 0:4. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 17:49 (4:15, 4:22, 9:12). Průběh utkání: 0:10, 1:10, 1:11, 2:11.
 
HC Strakonice: Tábor (od 21. Myslivec) – Kovář, Ondrejec, Tajbl, M. Procházka J. Srb, Kloud, Hrubý - Pitel, Růžička, Jícha - Čadek, Kepl, Kopecký - Paukner, P. Srb, Kurečka
HC Milevsko 2010: Knap – Štych, Hlinka, Cifreund, Volf, Procházka, Srdínko, Dvořák, Čunát – Urbanec, Bláha, Kořánek - Radosta, Sýbek, Hamerle - Król, Paule, Fořt- Silbernágl, Míšek, Novák
 

Komentář k zápasu

p>Utkání začalo poměrně opatrně a nic nenasvědčovalo gólovým hodů. Jako první začalo ohrožovat soupeřovu branku Milevsko. Ve 3. minutě pálil Pavel Procházka zpoza kruhů, brankař domácích Tábor jeho střelu zastavil. Pak mělo Milevsko první přesilovku, ve které Michal Štych trefil od modré tyč. V 7. minutě Josef Urbanec našel před brankou Milana Bláhu, Tábor ramenem vyrazil. Stejný milevský útočník dostal před branku přihrávku od Michala Štycha, ale ani podruhé neuspěl. V polovině třetiny se Ivo Novák po buly dostal s pukem až před brankaře, ale bekhendem jej nepřekonal. O minutu později už se Milevsko dočkalo. Jakub Hamerle vyjel zpoza branky, u protější tyče našel Jana Sýbka, jenž bez problémů poslal puk do odkryté brány. Po rozehrání se ocitl mezi kruhy domácí Pitel, avšak mířil nad branku. A tak se radovalo znovu Milevsko. Milan Kořánek od zadního mantinelu přihrál před branku, kde se Milan Bláha trefil pod horní tyč. Milan Bláha byl úspěšný i v 17. minutě, kdy v přesilovce se puk vystřelený z jeho hole od modré čáry zastavil až v síti. V závěru třetiny využilo Milevsko svoji druhou přesilovku. Nejprve ještě spolupráce Josefa Urbance s Milanem Kořánkem gól nepřinesla, když druhý jmenovaný mířil z mezikruží nad branku. Podruhé nabil Josef Urbanec znova zpoza branky a Milan Kořánek už byl u tyčky úspěšný.

Od druhé třetiny nastoupil do domácí branky Myslivec a rozhodně si na nedostatek práce nemohl ztěžovat. Sám se před ním ocitl Jiří Fořt, ale bekhendem nedal a neuspěl následně ani Pavel Procházka se střelou zpoza levého kruhu. Pak ještě gólman Strakonic zlikvidoval nepříliš prudkou střelu Milana Silbernágla z prostoru kruhů. Následně už kapituloval. Ekvibrilistickým kouskem se prezentoval Milan Bláha, jenž vyhrál pro sebe buly a pohotově zamířil pod horní tyčku. Brzy poté najížděl na domácí bránu Ladislav Paule, ale se svojí bekhendovou kličkou neuspěl. V polovině zápasu byl opět úspěšný Milan Bláha, který se tentokrát prosadil ve vlastním oslabení, když u mantinelu vybojoval puk, dostal se až před brankaře a zasunul puk do branky mezi jeho chrániči. Strakonice měly brzo poté jedinečnou příležitost ke zkorigování průběžného stavu v podobě dvojnásobné dvouminutové přesilovky. Domácí celek se však utápěl v přihrávkách a Milevsko se ubránilo, aniž by inkasovalo. Navíc při plném počtu hráčů přidalo 7. gól. Petr Król objel branku, přihrál na druhou tyč, kde nepokrytý Ivo Novák dorážel do prázdné brány. V 36. minutě Patrik Míšek přihrával z levého kruhu na kruhy, odkud Ivo Novák ranou z první přestřelil. V předposlední minutě došlo k nedorozumění milevského brankaře se svými bránci, ale Čadek opuštěnou branku netrefil. I v prostřední části dokázalo Milevsko skórovat čtyřikrát. Stejně jako v první části se o to postaral v poslední minutě Milan Kořánek. V přesilovce vyjel z rohu před branku a u tyčky do ní puk protlačil.

Do posledního dějství už nenastoupila úderná milevská první formace, i přesto se však gólový příděl nezastavil. V 43. minutě Milevsko využilo svoji další početní výhodu. Jakub Hamerle našel u tyčky novice v milevském dresu odchovance Ivana Radostu, jenž se střelou přes ruku trefil do horního rohu branky. Ve 45. minutě, kdy se hrálo ve čtyřech na obou stranách, uvolnil Ivo Novák Ladislava Pauleho, který sám proti brankaři nedal. O 3 minuty později už byl Ladislav Paule úspěšný, když se trefil nad brankařovo rameno. Ve stejné minutě se poprvé prosadily Strakonice. U tyčky volný Paukner nejprve Lukáše Knapa neprostřelil, ale z dorážky už byl úspěšný. Svůj debut v milevském A-týmu mohl okořenit druhým gólem Ivan Radosta, ale tentokrát sám u tyčky neuspěl. Svůj poslední gól přidalo Milevsko po kuriózní situaci, kdy hned 3 milevští hráči najížděli na samotného brankaře Strakonic. Tuto nevyváženou situaci zakončil úspěšně Jiří Fořt. Strakonice však znovu ve stejné minutě odpověděly. Růžička najížděl na milevskou branku zleva a umístěnou střelou z kruhu k protější tyči překonal Lukáš Knapa. I posledních 10 minut zápasu přineslo několik rušných momentů. Za Milevsko u toho byl nejprve dvakrát Jan Sýbek. Poprvé, když zasáhl tyčku domácí brány a podruhé, když byl při svém úniku zahákován. Následné trestné střílení však neproměnil. Sám na bránu rovněž najížděl Patrik Míšek, Myslivec jeho zakončení vystihl. Poslední možnost přišla v 57. minutě, při hře 4 proti 4, kdy u tyčky zapomenutý Růžička nepřelstil Lukáš Knapa.

 
Sdílet
 
 

Související články

Reportáž

Vzájemné zápasy

STR MIL
 
 
přát. | Milevsko - Strakonice 8:1
přát. | Strakonice - Milevsko 2:11
 
 

Narozeniny

  1. Lukáš Król 1.10. - (11 let)
  2. Radim Škrdleta 11.10. - (21 let)
  3. Radek Trojáček 14.10. - (12 let)
  4. Josef Urbanec 22.10. - (36 let)
  5. Jakub Malý 24.10. - (20 let)
  6. Michal Bočan 27.10. - (10 let)
  7. Josef Růžek 27.10. - (23 let)
  8. Zdeněk Burda 28.10. - (31 let)
  9. Vlastimil Princ 31.10. - (31 let)

 

 

Partneři klubu

Aktuality

Zápas 1.kola odložen

(16.09.2020 - 09:55) - Zápas 1. kola Krajské ligy mužů, ve kterém měl HC Milevsko 2010 nastoupit proti týmu Slavoj Český Krumlov, byl odložen. Stalo se tak na základě žádosti Slavoje Český Krumlov z důvodu zranění a nemoci. Utkání plánované na sobotu 19. září se uskuteční v náhradním termínu.

S Pískem zrušeno

(25.08.2020 - 18:24) - Přípravné utkání s IHC Písek naplánované na 2.9.2020 v Písku bylo po dohodě klubů zrušeno.

Dohrávka 5.kola

(22.12.2019 - 21:19) - HC Milevsko 2010 sehraje odložené utkáni se Sokolem Radomyšl 28. prosince 2019 od 13,00 na píseckém zimním stadionu. Přijeďte tým podpořit.

Radomyšl odložila zápas

(16.10.2019 - 20:41) - Utkání Sokol Radomyšl - HC Milevsko 2010 je na žádost domácích odloženo. Termín zápasu zatím není znám, domácí hledají volný termín na ZS Písek. Svým příznivcům termín dáme včas na vědomí.
 
 
 
Copyright © 2013 - 2020 HC Milevsko 2010 & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál