Veselí nad Lužnicí
17:00
15. 12. 2012

Vítězné nájezdy

Poprvé v sezóně dospělo utkání Milevska až do samostatných nájezdů. A hned byly pro něj vítězné. V divokém zápase s Kobrou byly k vidění nejen prodloužení a nájezdy, ale také hned 12 gólů a několik zvratů ve skóre. Účet zápasu otevřela Kobra, ale po první třetině vedlo 3:1 Milevsko. Druhá část skončila přesně opačným výsledkem, kdy nejprve Kobra dvěma slepenými góly vyrovnala, aby vzápětí opět inkasovala. Půlminuty před koncem prostřední třetiny se hostům však znova podařilo stav srovnat a na začátku třetího dějství jít do vedení. Milevsko vyrovnalo a 5 minut před koncem znova převážilo skóre ve svůj prospěch. Vedení ale neudrželo a tak zápas po prodloužení dospěl až do nájezdů. V těch se prosadili oba domácí hráči, kdežto z hostů nedal ani jeden.

První šanci zápasu mělo Milevsko, když ve 3. minutě zakončil Libor Nikodém svůj průnik střelou z pravého kruhu, ale hostující gólman Kocián puk skryl ve svých chráničích. Za moment měla Kobra první přesilovku a využila ji k úvodnímu gólu. Jakeš vystřelil od modré, Lukáš Knap vyrazil puk před sebe, kde clonící Ton pohotově dorazil puk do branky. Milevsko se okamžitě vrhlo do útoku ve snaze co nejdříve vyrovnat. Po přihrávce Jakuba Hamerleho zakončoval u tyčky hostující branky David Homolka, Kocián ramenem vyrazil. Pak Pavel Srdínko našel najetého Josefa Urbance, který v úniku prostřelil hostující brankaře a oslavil tak svůj návrat do sestavy po zranění, kdy chyběl v 9 zápasech. V 8. minutě najížděl na milevskou branku zleva Slanina, ale přestřelil. Pak se hostující Pohl protáhl podél mantinelu, poslal puk před branku, kde Lukáš Knap odolal všem atakům. Kobra si následně vytvořila závar v útočném pásmu, motala domácí bránící pětku, ale zapomněla na zadní vrátka. Toho využil Jiří Fořt, když zachytil puk na vlastní modré, ujel obráncům a střelou nad brankařovo rameno poslal Milevsko do vedení. Další velká šance se naskytla pro Milevsko v 11. minutě, kdy se vřítil do pásma Josef Urbanec po pravé straně, vypálil z kruhu, vyjetý Kocián vyrazil puk před sebe, ale dorážející Lukáš Sumerauer jej bekhendem do odkryté brány nenasměroval. Ve 12. minutě se už Milevsku povedlo přidat další gól. Pavel Srdínko zastavil puk na hranici útočného pásma, popojel s ním směrem k brance, naznačil střelu, ale místo ní poslal puk na kruhy, odkud David Homolka zamířil po ledě přesně k tyči. Za další minutu prostrčil Milan Kořánek na útočné modré puk Josefu Urbancovi, který zakončoval z levého kruhu, ale Kociána nepřekonal. Na druhé straně tečoval Strnad střelu Jakuba Verbíka od modré, Lukáš Knap vyrazil. Poslední šanci první třetiny si vypracoval Petr Markulinec, když se po protisměrné kličce uvolnil od mantinelu na kruh, avšak Kocián jeho střelu zastavil.

I ve druhé třetině se jako první dostalo do šance Milevsko. Libor Nikodém přihrával z rohu na levý kruh, odkud Radek Volf Kociána neprostřelil. Pak Milan Čunát dlouhým pasem od zadního mantinelu poslal do úniku Jiřího Fořta, který ale tentokrát na Kociána nevyzrál. Milevsko si poměrně v klidu hlídalo své vedení a nepouštělo hosty ke své brance. Ale potom začal úřadovat hostující Jakeš a rychle vrátil svůj tým do hry. Nejprve ještě neuspěl střelou u tyčky z otočky. Pak ale ve středním pásmu převzal puk, zbavil se protihráče, zprava se natlačil před branku, položil si brankaře a neomylně skóroval. Za necelé 2 minuty už bylo vyrovnáno. Chybné milevské vyhození zachytil na modré Pohl, posunul puk Jakešovi, který se z prostoru za kruhy trefil mezi nohy Lukáš Knapa. Milevsko však poměrně rychle získalo ztracené vedení zpět. Milan Kořánek se odvážně pustil mezi tři protihráče a dostal se i k zakončení z kruhu, se kterým si Kocán jen s obtížemi poradil. Milan Kořánek vrátil puk před branku, kde se nejprve neprosadil Josef Urbanec, ale puk se dostal na levý kruh k Ladislavu Paulemu, který už brankaře prostřelil. Milevsko pak úspěšně zastavovalo všechny soupeřovi útočné pokusy a samo se příliš dopředu netlačilo. Možnost ke vstřelení gólu se tak naskytla až při hostující početní výhodě, kdy v 38. minutě projel celým hřištěm Ton, Lukáš Knap jeho útočný výpad zastavil. Milevsko zahrozilo v oslabení, kdy se dostalo do přečíslení, Petr Markulinec mířil k bližší tyči, ale Kociána nepřekvapil. Kobra však přeci jen stihla před druhou přestávkou vyrovnat. Opět tomu předcházelo špatné vyhození puku s pásma, Čtveráček jej zastavil na modré a rázem se před ním otevřela cesta až k milevské brance. Popojel tedy s pukem až k brankové čáře a bekhendem se trefil pod horní tyč.

A na začátku třetího dějství bylo ještě hůře. Vhazování v milevském pásmu sice domácí hráči vyhráli, ale poslali puk za kruh ke Strnadovi, který zamířil přesně do protějšího horního rohu branky. Ve 44. minutě našel Ladislav Paule u protější tyče Petra Markulince, ale ten ani nadvakrát puk do branky nedostal. Na opačném konci po odraženém puku dorážel před domácí brankou Sekerka, Lukáš Knap svůj tým podržel. Milevsku se podařilo vyrovnat ve 46. minutě. Milan Kořánek zachytil puk ještě před opuštěním útočného pásma, poslal jej na branku, kde se z dorážky prosadil Josef Urbanec. V polovině třetí třetiny hledal David Homolka před brankou Jakuba Hamerleho, ten byl zcela evidentně faulován, ale rozhodčí rozpažil a tak se z protiútoku dostala do velké šance Kobra, když Strnad snadno prošel přes Pavla Srdínka, avšak tváří v tvář brankaři neuspěl. V 52. minutě míchal s pukem za brankou Petr Markulinec a hledal co nejlépe postaveného spoluhráče. Nakonec se mu povedlo najít u tyčky Jakuba Hamerleho. Ten Kociána neprostřelil. Puk se znovu dostal ke stejné tyči hostující branky, kde jej do ní neprotlačil Petr Markulinec. Poté mělo Milevsko přesilovku. Jakub Hamerle nabil zpoza branky za kruhy, Lukáš Sumerauer se svojí střelou neuspěl. V 55. minutě v rohu vlastního pásma chyboval Milan Čunát, Jakeš se dostal ke střele z kruhu, ale Lukáš Knap si dokázal poradit. A vzápětí Milevsko udeřilo. Petr Markulinec vystřelil z pravého kruhu a Lukáš Sumerauer protečoval puk do branky. Ve zbylých necelých 5 minutách do konce základní hrací doby však Milevsko své vedení neudrželo. V 58. minutě nejprve vystrašil Kociána nebezpečnou střelou zpoza kruží Radek Volf. Pak se ale natlačil před branku Kocman, jeho střelu ještě dokázal Lukáš Knap vyrazit, ale dorážka nedůrazně pokrytého Slaniny už si našla cestu do sítě. Ve zbytku základní hrací doby se už oba týmy soustředily na udržení nerozhodného stavu.

Zápas dospěl do prodloužení. V tom jako první hned v jeho úvodu zahrozilo Milevsko, když se do útočné akce zapojil Milan Čunát, najížděl zleva na branku, ale Kociána nepřekonal. Pak byla aktivnější Kobra. Měla i jednou velkou příležitost, když po střele Jakeše dorážel dvakrát před brankou Kocman, Lukáš Knap mu ale skórovat nedovolil.

Přišly tak na řadu nájezdy. Do milevské branky na ně poslali trenéři na místo Lukáše Knapa Václava Pipka a bylo to od nich dobrý tah. Jako první se rozjel hostující Bárta, Václava Pipka neprostřelil. Stejné zakončení volil i milevský nájezdník David Homolka. Hostující brankař si na puk sáhl, ale v cestě mu do sítě nezabránil. Jako druhý se za Kobru rozjel Kocman, snažil se bekhendem zastrčit puk mezi brankařovy betony, to se mu však nepovedlo. Druhým za Milevsko byl Libor Nikodém, který volil kličku do bekhendu a byl úspěšný. Milevsko tak vyhrálo nájezdy 2:0.

Zápase s Kobrou přinesl spoustu gólů, ale také řadu chyb. Milevsko bylo lepším týmem v první třetině, kdy se také dostalo do zaslouženého vedení. Pak se však domácí hráči nedokázali tradičně vyvarovat hrubých chyb, které zkušení hokejisté Kobry trestali. Milevsko nebylo daleko plnobodového vítězství, Kobra se ale skvěle vyrovnala se ztrátou vedení i inkasovaným gólem necelých 5 minut před koncem.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 6. Urbanec (Srdínko), 9. Fořt, 12. Homolka (Srdínko), 33. Paule (Urbanec, Kořánek), 46. Urbanec (Kořánek), 56. Sumerauer (Markulinec), 65. rozhodující nájezd Nikodém - 4. Ton (Jakeš, Pohl), 30. Jakeš (Pohl), 32. Jakeš (Pohl), 40. Čtveráček (Žáček), 42. Strnad (Bláha), 58. Slanina (Kocman, Jakeš). Rozhodčí: Talpa - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 4:3 navíc Homolka (Milevsko) 10 minut osobní trest. Využití: . V oslabení: . Střely na branku: 39:42 (16:12, 11:14, 10:12 - 2:4) . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:5, 6:5, 6:6, 7:6.