Veselí nad Lužnicí
17:00
7. 11. 2012

V gólové přetahované uspěl Děčín

Milevsko inkasovalo gól už po 12 vteřinách hry. Pak vyrovnalo, ale s gólovým náskokem na první přestávku šel stejně Děčín. Ten se prosadil i v 1. minutě druhé třetiny, ale Milevsko pak otočilo stav na 4:3 ve svůj prospěch. Ten Děčín srovnal 16 vteřin před koncem třetiny při vlastním oslabení. Rozhodující gól pak vstřelil ve 46. minutě. Na konečný stav hostující tým upravil při milevské hře bez brankaře 4 vteřiny před koncem.

Milevští hokejisté připravili svým příznivců šokující úvod. Úvodní děčínské nahození za domácí branku vyjel zastavit brankař Václav Pipek. Neporozuměl si však s obránci při jeho převzetí, kotouče se zmocnil Zika, předal jej Oliveriusovi, který jej předložil Vávrovi před odkrytou bránu. Hostující útočník otevřel skóre zápasu už po 12 vteřinách hry! Milevsko bylo v počátečním šoku, ale poměrně rychle se z něj oklepalo a ve 3 minutě si připravilo dvě velké šance. Nejprve střílenou přihrávku z pravého kruhu od Jakuba Hamerleho tečoval Jiří Fořt do spojnice tyčí. Puku se zmocnil Jan Sýbek, zpoza branky přihrál před ní, odkud Jakub Hamerle netrefil odkrytou polovinu branky. V 7. minutě už se vyrovnat podařilo. Milan Kořánek se prohnal kolem obránce, v těžkém úhlu u tyčky jej poslal za sebe a dojíždějící Lukáš Sumerauer jej poslal do branky, kterou se hostující obránce snažil co nejdříve posunout. Rozhodčí gól uznal. Hned po rozehrání však mohl jít Děčín znovu do vedení. V přečíslení se kotouč dostal na kruhy k volnému Filipovskému, jeho střelu Václav Pipek dokázal zastavit. Hra se přesunula na opačnou stranu, kde střelu Pavla Procházky vytáhl dečínský brankař Lavinger vedle tyče. V 9. minutě se k vyhozenému puku do hostujícího pásma dostal jako první Lukáš Sumerauer, zakončoval bekhendem tísněn protihráčem a Lavinger stihl puk vyrazit. V 11. minutě nabil Milan Kořánek od mantinelu na kruhy Michalu Klímovi, jehož ránu z první hostující gólman znovu vyrazil. Zanedlouho se Petr Markulinec protáhl mezi obránci, ale branku minul. Ve 13. minutě Milan Kořánek od modré nahazoval na teč Lukáši Sumerauerovi, Lavinger proti němu včas zasáhl. Děčín se Milevsku vyrovnal v počtu střeleckých pokusů, ale ani zdaleka se mu nevyrovnal v množství velkých šancí. I přesto šel znovu do vedení. Pořický dostal přihrávku na kruhy. Jeho pokus byl zablokován, ale domácí hráči trestuhodně nedokázali dostat puk do bezpečí. Získal jej Racek, poslal jej před branku volnému Pořickému, jenž nadvakrát dostal puk do branky. Milevsko mělo ještě jednu možnost. Při hře 4 proti 4 se Jakub Bernad na modré zbavil obránce, dostal se pukem za kruhy, odkud ale branku netrefil.

Jak se Děčínu povedl vstup do úvodní části, tak se mu povedl i ten do prostřední. Milevsko ji začalo dohrávající přesilovkou. Děčín se ubránil a následně využil váhání milevských hráčů na útočných kruzích. Toho využil Filipovský, posunul jej do jízdy Baránkovi, který svůj únik zakončil bekhendem mezi betony. Milevsko však dokázalo znovu rychle zareagovat. Na křížnou přihrávku Jakuba Hamerleho si najel na levý kruh Pavel Procházka a střelou pod horní tyč přiblížil Milevsko na rozdíl jednoho gólu. Pak mělo Milevsko další přesilovou hru. Střela Michala Klímy zpoza kruží byla sražena a dorážku poslal Lukáš Sumerauer do brankařovy masky. V 29. minutě unikl Josef Urbanec po levé straně, na kruhu našel Lukáše Sumerauera, který branku netrefil. Půlminutu před polovinou zápasu bylo vyrovnáno. Přihrávku Petra Markulince od levého mantinelu tečoval David Homolka mezi brankařovi chrániče. V 33. minutě při domácí početní výhodě poslal puk na branku z pravého kruhu Jan Sýbek a dorážející Josef Urbanec s Jakubem Hamerlem jej dostali do branky. Gól byl dosažen rukou a sudí jej neuznal. Po skončení přesilovky se Milevsko poprvé dostalo do vedení. Po buly se ocitl mezi kruhy volný David Homolka. Jeho bekhendové zakončení Lavinger pokryl, ale na dorážku Petra Markulince už nestačil. Po rozehrání vyslal Lukáš Sumerauer po pravé straně do útoku Josefa Urbance, hostující gólman jej dokázal zastavit. Děčín ke konci prostřední části ukázal, že mu jdou nejen začátky, ale i konce třetin. Milevští v početní výhodě nejprve ztratili puk ve středním pásmu a následně i v rohu své obranné třetiny. Tam jej vybojoval Zika, poslal na protější tyč, kde volný Oliverius 14 vteřin před koncem třetiny a ještě k tomu ve vlastním oslabení vyrovnal.

Na začátku posledního dějství mohlo Milevsko definitivně rozhodnout. Mělo k tomu zbytek přesilové hry z druhé třetiny, ale hlavně dvě velké šance. Dvakrát se domácí hokejisté dostali do přečíslení 2 na 1. V tom první přihrál Petr Markulinec Davidu Homolkovi, před kterým už byl jen samotný brankař. Milevský útočník jej však neprostřelil. V tom druhém vzal na sebe zakončení Lukáš Sumerauer, Lavinger jeho střelu ramenem vyrazil a dokázal si poradit i s dorážkou dojíždějícího Petra Markulince. A Děčín trestal. Nejprve dostal přihrávku mezi kruhy Vávra, Václav Pipek vyrazil. Puk však následně opět putoval směrem k brance, kde se jej milevský brankař snažil vypíchnout před volným Oliveriusem. To se mu ale nepovedlo a hostující útočník už měl usnadněnou roli. Děčín znovuvedoucí gól povzbudil a měl více ze hry. Hra se častěji odehrávala na domácí polovině a Milevsko se snažilo hrozit jen z protiútoků. V jednom z nich se prodral podél mantinelu Josef Urbanec, Lavinger jeho nájezd zastavil. V 54. minutě byl na trestné lavici z každé strany jeden hráč a Děčínu to pomohlo k šanci, když se ocitl sám před brankařem Zika, bekhendem však nedal. Z protiakce nahazoval Jakub Hamerle a tečoval Jan Sýbek, Lavinger skryl puk ve své výstroji. O závěrečný tlak se Milevsko připravilo vlastní nedisciplinovaností. V plném počtu bylo až 1,2 minuty před koncem. Pokusilo se o hru bez brankaře, ale v útočném pásmu se neudrželo. Uprostřed hřiště navíc rozhodčí přehlédl faul na rozehrávajícího Pavla Procházku, Oliverius poslal proti prázdné brance Vávru, který tak na samém začátku otevřel skóre zápasu a těsně před koncem ho i uzavřel.

Milevsko znovu opakovalo chyby z předchozích zápasů. Na své góly potřebuje hned několik šancí a nedokáže využít ani ty největší. Oproti tomu až neuvěřitelně snadno po hrubých vlastních chybách inkasuje. Hráči domácího týmu se přitom dokázali zvednout z rychlého úvodního gólu i ze soupeřova dvougólového vedení. Svými vlastními chybami však umožnili Děčínu naplno bodovat.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 7. Sumerauer (Kořánek), 23. Procházka (Hamerle, Sýbek), 30. Homolka (Markulinec), 34. Markulinec (Homolka, Bernad) - 1. Vávra (Oliverius, Zika), 16. Pořický (Racek), 21. Baránek (Filipovský), 40. Oliverius (Zika), 46. Oliverius (Stezka, Zika), 60. Vávra (Oliverius). Rozhodčí: Šmíd - Černý, Vavruška. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 37:42 (12:12, 15:14, 10:16). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3, 4:6.