Veselí nad Lužnicí
17:00
19. 12. 2012

V derby dvouciferný výsledek

Milevsko výrazným způsobem „podpořilo“ charitativní akci na táborském stadionu, při které mohli fanoušci přispět házením plyšáků na led při vstřelené brance domácího týmu. Inkasovalo zde totiž hned 10 gólů. Domácí fanoušci vyházeli většinu zásob plyšáku hned v první třetině, kterou vyhrál Tábor 5:0. Tím, stejně jako v prvním derby na táborském ledě, rozhodl o osudu zápasu. Prostřední část přinesla jen jeden gól, ale ve třetím dějství opět pokračoval domácí brankostroj. Milevsko se zmohlo na jediný úspěch a s tím spojený příspěvek plyšáků až za stavu 9:0.

Zápas začal kvůli pozdnímu příjezdu rozhodčích se čtvrthodinovým zpožděním, ale ani to nic nezměnilo na dlouhodobé bolesti Milevska ve venkovních zápasech a to je brzké inkasování gólu. Tentokrát tomu bylo po 34 vteřinách hry. Mrkvička u zadního mantinelu odstavil od kotouče Pavla Srdínka, poslal puk před branku, kde nikým nepokrytý Nedorost otevřel skóre zápasu. Ve 2. minutě se dva táborští hráči ocitli proti jedinému milevskému, ale u tyčky volný Hájek po přihrávce Matušíka branku netrefil. Pak měl Tábor první přesilovku. Zprvu si v ní nebyl schopen vytvořit souvislý tlak, ale nakonec jí přeci jen dokázal využít, když před brankou volný Hájek úspěšně tečovat střelu Trieba od modré. Pak vyjel zpoza branky Šulčík, ale Lukáš Knap v hostující brance pokryl jak jeho zakončení, tak i následnou dorážku Heřmánka. Milevsko se dostávalo jen ke střelám ze střední vzdálenosti a nic na tom nezměnila ani početní výhoda, ve které se prezentoval dobrou ranou od modré David Cifreund. Před polovinou 11. minuty přidal Tábor třetí gól. Kolomý našel před brankou zapomenutého Hájka, jenž procedil puk mezi brankařovými chrániči do branky. Po tomto gólu opustil milevskou bránu Lukáš Knap a nahradil jej Václav Pipek. Těžší zákrok musel předvést domácí gólman Klestil v 12. minutě po střele Lukáše Sumerauera z pravého kruhu. Tábor byl výrazně produktivnější. Mrkvička vedl útok středem hřiště, po přejetí modré posunul puk doleva, kde Kellner z levého kruhu trefil mezírku nad brankařovým ramenem. Střelou zpoza obránce se pokoušel překvapit Klestila Ladislav Paule. Na druhé straně se mezi obránci prokličkoval Nedorost, ale Václav Pipek špičkou betonu jeho střelu vyrazil. Jak se Tábor gólově prosadil v úvodu třetiny, tak se mu to povedlo i v jejím samém závěru. Matušík uvolnil na pravý kruh Heršálka, jehož střela si našla cestu za záda milevského brankaře.

Prostřední část začalo Milevsko přeci jen aktivněji. Zprava najížděl na domácí branku Josef Urbanec, Klestil vyrazil. Pak stejný hráč našel před brankou osamoceného Lukáše Sumerauera, ale ten na Klestila nevyzrál a mezi tři tyče se nevešla ani následná dorážka Josefa Urbance. To Tábor svoji první příležitost této části proměnil. Šulčík zastavil u mantinelu Pavla Srdínka, poslal puk do rohu, odkud vyjel nikým neatakován Kellner a podél brankaře zasunul puk ke vzdálenější tyči. Za nedlouho nabil Kolomý zpoza branky na kruhy Matušíkovi, Václav Pipek puk zastavil. Pak si najel před branku Trieb, ale ani nadvakrát bekhendem milevského brankaře nepřekonal. V 35. minutě zakončil Jakub Hamerle svůj útočný atak po levé straně ranou u kruhu, brankař Tábora dokázal puk vyrazit. V milevské přesilové hře se zcela sám před brankařem ocitl Ladislav Paule, Klestil proti němu dobře vyjel a zamezil tak vstřelení gólu. V podobné pozici se po pasu Černého z levého kruhu ocitl domácí Šulčík, ale ani on úspěšný nebyl. V poslední minutě pálil zpoza kruží Hlaveš, Václav Pipek ramenem vyrazil a další střela Hájka skončila vedle branky.

Hned v první minutě posledního dějství ohrožoval hostující branku Nedorost, ale mířil nad. V 46. minutě vystřelil z mezikruží Jiří Fořt, Klestil vyrazil a dorážka Josefa Urbance skončila vedle branky. Tábor pak využil přesilovku. Kolomý z levého kruhu poslal kotouč k protější tyči, odkud Matušík pohotově nasměroval puk pod horní tyč. I další početní výhoda přinesla Táboru gólovou radost. Hattrick v ní zkompletoval Hájek, jenž dostal přihrávku na pravou tyč, z první střely se neprosadil, z dorážky už ano. Ještě v téže minutě přidali domácí další gól. Obránce Heršálek na útočném výletě nastřelil puk na zadní mantinel, sám si ho odražený dojel a poslal jej po ledě k tyči. V další domácí přesilovce se v dobré pozici ocitl před brankou clonící Škulina, ale mířil nad ní. Pak mělo naopak početní výhodu Milevsko a dočkalo se v ní čestného úspěchu. Libor Nikodém vyslal po pravé straně do útoku Lukáše Sumerauera, který zamířil přesně do horního rohu domácí branky. Tábor se těsně po ohlášení posledních 2 minut zápasu dočkal 10. gólu, když u tyčky dorážel Šulčík. Už se zdálo, že má milevský brankař puk pod kontrolou a hra bude přerušena, ale pak si jej přeci jen domácí útočník našel a poslal do branky.

Zápas netřeba příliš hodnotit, výsledek hovoří za vše. Milevsko nastoupilo do zápasu v zdevastované sestavě. K dispozici mělo všehovšudy 15 hráčů do pole, z nichž někteří se navíc potýkali se zdravotními problémy. Z toho jen 5 obránců s průměrným věkem 20,5 roku. To se v utkání naplno projevilo. I Táboru chybělo několik hráčů z obrany, ale jeho kvalita v útoku ukázala svoji sílu.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 1. Nedorost (Mrkvička), 5. Hájek (Trieb), 11. Hájek (Kolomý, Matušík), 14. Kellner (Mrkvička), 20. Heršálek (Matušík, Černý), 30. Kellner (Šulčík), 47. Matušík (Kolomý, Škulina), 50. Hájek (Matušík), 50. Heršálek (Heřmánek), 59. Šulčík - 56. Sumerauer (Nikodém). Rozhodčí: Pokorný - Měkýš, Pospíšil. Vyloučení: 4:6 navíc Matušík (Tábor) a Urbanec (Milevsko) 10 minut osobní trest . Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:20 (11:7, 11:7, 14:6). Průběh utkání: 9:0, 9:1, 10:1.