V Sokolově Milevsko nepřekvapilo a znovu nebodovalo

Sokolov měl dobrý vstup do zápasu, když v 7. minutě už vedl 2:0. Pak se však příval gólů zastavil. Milevsko se vrátilo do zápasu v 17. minutě, kdy snížilo na rozdíl jednoho gólu. Sokolov se znovu dostal do dvougólového vedení v 36. minutě a tento stav vydržel až do konce utkání. Milevsko v zápase doplatilo na nedisciplinovanost, když dva góly inkasovalo ve dvojnásobném oslabení a jeden při signalizovaném trestu.

06.11.2013 | Radek Kolín

13.kolo, středa 6.11.2013
HC Baník CHZ Sokolov - HC Milevsko 2010
3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Sýkora (Švec), 7. Boušek (Koblasa), 36. Dobřemysl (Boušek, Koblasa) - 17. Urbanec (Fišera, Štěrba) . Rozhodčí: Knapík – Kokrment, Zajíc. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:24 (15:9, 15:10, 8:5) . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

HC Baník CHZ Sokolov: Habal - M.Rohan, Schusser, Tomeček, Ruprecht, Novák, Šik, Gombár - T.Rohan, Kverka, Vaněk, Koblasa, Dobřemysl, Boušek, Sýkora, Hudák, Švec, Říha, Račanský, Kašpar, Chaljavin
HC Milevsko 2010: Pipek – Procházka, Srdínko, Štěrba, Janásek, Fišera, Hlinka, Čunát, Drda – Homolka, Sýbek, Fořt - Urbanec, Korous, Hamerle - Król, Horváth, Novotný - Reiniš, Sumerauer, Záhora - Drda

Od začátku byl Baník aktivnější a brzy se dočkal prvního gólu. Nejprve byli vzájemně vyloučeni sokolovský Boušek a hostující Štěrba. Při hře 4 na 4 rozhodčí signalizoval další trest pro hosty, když Baník rozebral obranu soupeře jako lego. Po pěkné kombinaci na jeden dotek zakončoval do odkryté brány Tomáš Sýkora a domácí vedli 1:0. Milevsko v úvodu nestačilo v pohybu a pomáhalo si fauly. Po vyloučení Horvátha a opět Štěrby měl Baník výhodu přesilové hry 5 na 3. Tu sehrál Sokolov velmi dobře. Nejprve do okryté brány neumístil puk Boušek, po něm z druhé strany Koblasa, až se kotouč znovu dostal k volnému Ladislavovi Bouškovi, jenž napodruhé již Pipka překonal – 2:0. Baník si tak vytvořil důležitý náskok a mohl hrát s klidem. Jenže se vylučovalo i na domácí straně a Sokolov se tak dostal z tempa. Přesilovku 5 na 3 hrálo i Milevsko, trojice domácích se však ubránila. Až při vyloučení Kverky hosté udeřili. Baník v oslabení vyhodil puk, jenže všichni domácí hráči se rozhodli střídat. V tom momentě našel Fišera dlouhou přihrávkou najetého Josefa Urbance, jenž pěknou střelou překonal Habala – 2:1. Za stejného stavu se odcházelo do šaten i po uplynutí prvních dvaceti minut.

Na začátku druhé třetiny hrál Baník další přesilovku 5 na 3, ale tentokrát se hosté ubránili. Ve 26. minutě nebylo Milevsko daleko od vyrovnání, jenže Habal své mužstvo podržel. Šanci na zvýšení vedení Baníku měl v 31. minutě v přesilové hře Koblasa, ale zblízka trefil jen gólmana. Z protiútoku měli šanci i hosté, avšak Habal znovu kraloval. V 35. minutě nejprve fauloval hostující Novotný a po něm vyhodil puk mimo hrací plochu Król. Baník tak hrál znovu přesilovku 5 na 3. A ta byla využita. Koblasa přenesl hru na Bouška, který se neukvapil a přihrál před bránu Václavovi Dobřemyslovi, na kterého zbyla už jen prázdná brána – 3:1.

Třetí třetina nabídla nejméně gólových situací. Baník hru kontroloval, ale přes urputnou obranu Milevska se nedostával snadno. To však domácím příliš vadit nemuselo. Čas ubíhal a do šancí se Jihočeši nedostávali a to ani při vyloučení Kašpara. Navíc v 58. minutě byl vyloučen Urbanec a Milevsko tak místo tlaku dohrávalo v oslabení. V přesilové hře měl Baník ještě několik příležitostí, ale vylámal si zuby na gólmanovi Pipkovi, jenž podal velmi dobrý výkon.

Baník tak dovedl zápas do vítězného konce a popáté za sebou mohl slavit vítězství za plný počet bodů. Hokej asi pro diváky nebyl tentokrát až tolik atraktivní, ale důležité jsou získané tři body proti nepříjemnému soupeři, které Baník katapultovaly na druhé místo v tabulce.

Reportáž byla převzata ze stránek HC Baník Sokolov.