Veselí nad Lužnicí
17:00
13. 2. 2013

V Klášterci Milevsko nebodovalo

Podruhé za sebou zvítězil Klášterec v domácím střetnutí 5:2. Tentokrát bylo poraženým Milevsko. Domácí tým se ujal vedení v 9. minutě. Vzápětí měl početní výhodu, kterou bleskově využil. Od úvodní branky neuběhla ani minuta. Milevsko rovněž využilo přesilovku a ke konci první třetiny snížilo. Klášterec však v prostřední části přidal další dvě trefy a na poslední část šel s tříbrankovým náskokem. Milevsko se přiblížilo na rozdíl dvou branek, ale více se mu už skórovat nepodařilo. Ke konci zápasu zkusilo i hru bez brankaře, ale inkasovalo při ní ještě jeden gól.

Začátek první třetiny byl vyrovnaný a obě mužstva se snažila dát rychlou branku. V 9. minutě se mohl radovat domácí celek dokonce během pár vteřin hned dvakrát. Nejprve se mohl radovat po přihrávce Martina Diviše Vlastimil Salač, kterého o pár vteřin napodobil Martin Kalinovič, který bleskurychle využil domácí přesilovku a poslal tak Klášterec během chvilky do dvoubrankového vedení. Ani rychlé dvě branky však Milevsko nesrazily do kolen a hostující celek aktivně napadal domácí rozehrávku. Hra se přelévala ze strany na stranu, kde si obě mužstva vytvářela několik šanci, ale jak domácí Pavel Damašek, tak i hostující Václav Pipek drželi své týmy od inkasovaných branek. Milevsko se dočkalo patnáct vteřin před sirénou první třetiny, když se trefil v přesilové hře Lukáš Drda. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:1.

Druhá třetina začala podobně jako první. Hned po úvodním buly se uvolnil Libor Řepík, kterého však vychytal hostující brankář. Milevsko se dostalo k vážnější situaci ve 23. minutě, kdy puk do skrumáže před Damaškem poslal na teč Pavel Procházka, s nahozeným pukem si však domácí jednička poradila. 28. minuta přinesla třetí branku pro domácí celek. Nádherná akce domácích, kteří jeli ve třech na jednoho obránce. Puk se po trase Tomáš Polanský a František Mála dostal až k volnému Vlastimilu Salačovi, pro kterého nebyl problém trefit prázdnou branku. Klášterec se tak dostal do dvoubrankového vedení. Po vstřelené brance byl aktivnější domácí celek. Ve 35. minutě Klášterec odskočil již o tři branky. Puk se po několika odrazech dostal do volného prostoru, kam si dojel Martin Diviš, který poslal puk do sítě. Po druhé třetině byl stav utkání 4:1 a domácí si pohodlně kráčeli pro tři body.

Do poslední části nastoupilo Milevsko ve velkém stylu a domácí hráče i přehrávalo, ale bezúspěšně. Branku se povedlo dát hostům ve 48. minutě kdy se trefil Josef Urbanec. V 50. minutě se na hřišti strhla šarvátka, do které se zapojili dohromady čtyři hráči. V první pěstím souboji byl úspěšnější domácí hráč a ve druhém hostující. Šarvátka tedy skončila smírně 1:1. Poté opět pokračovala vyrovnaná hra. V 59. minutě se Milevsko odhodlalo k power-play jenže to se mu nepovedlo. V 60. minutě se trefil do prázdné klece Martin Diviš a upravil tak skóre na 5:2.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 9. Salač (Diviš), 9. Kalinovič (Jáchym), 28. Salač (Polanský, Mála), 36. Diviš (Kalinovič, Heindl), 60. Diviš (Kalinovič) - 20. Drda (Štych), 48. Urbanec (Procházka, Nikodém). Rozhodčí: Kostourek - Fiala, Havelec. Vyloučení: 5:9 navíc Freiberg (Klášterec) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 45:30 (15:11, 16:14, 14:5). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.