Veselí nad Lužnicí
17:00
12. 12. 2012

V Děčíně se překvapení nekonalo

Děčín potvrdil v zápase s Milevskem roli favorita a nenechal si utéct body. Milevsko mělo tradičně špatný vstup do zápasu a brzy prohrávalo o dva góly. Nepříznivý stav však dokázalo srovnat. Děčín ale zásluhou využité přesilovky šel na první přestávku s jednogólovým vedením. V prostřední části domácí tým nejprve svůj náskok zvýšil, Milevsko se dokázalo znovu přiblížit na gól. Děčín však ještě v téže minutě znovu šel do dvoubrankového vedení. Milevsko ale opět vstřelilo kontaktní gól a tak i před poslední třetinou měl Děčín vedení pouze o gól. To si ve třetí třetině bezpečně pohlídal a navíc přidal dvě další pojistky svého vítězství.

Už se stává nepříjemnou tradicí, že Milevsko ve venkovních zápasech brzo po zahájení hry inkasuje. A nejinak tomu bylo i v Děčíně. Zde se domácí tým ujal vedení už po 21 vteřinách hry poté, co po vyhraném vhazování nahodil od modré puk na branku Stezka a zásluhou teče Vávry skončil puk až v síti hostující branky. Na začátku 3. minuty už to bylo 2:0. Kaltenböck vypálil po přejetí hranice útočného pásma, branku minul, ale puk se odrazil od zadního mantinelu přímo před Racka, který už neměl problém poslat puk do odkryté brány. Až pak začalo hrozit i Milevsko. Sraženou střelu Davida Homolky dorážel zblízka branky Petr Markulinec, domácí gólman Petrásek vyrazil. Pak pronikl po pravé straně Libor Nikodém, počkal si na najetí Milana Čunáta před branku, jenž ale Petráska neprostřelil. To se povedlo Davidu Homolkovi ke konci 5. minuty, který po nájezdu zprava trefil horní roh branky. Milevsko pokračovalo ve své útočné aktivitě. Jakub Hamerle posunul puk Davidu Homolkovi, s jehož střelou zpoza obránce si Petrásek poradil. Pak měl možnost Děčín, když po rychlém protiútoku dostal puk na kruhy Baránek, ale branku přestřelil. V 15. minutě poslal Jiří Fořt od mantinelu puk na branku a brankařem vyražený puk Libor Nikodém u tyčky do branky nedostal. Po následném vhazování už bylo vyrovnáno. Jakub Hamerle získal kotouč za brankou, poslal jej na pravý kruh Petru Markulincovi, jenž uviděl před brankou Davida Homolku, který podruhé prostřelil brankaře domácích. Děčín však přeci jen šel na první přestávku s vedením. Stalo se tak v jeho druhé početní výhodě. Dlouho se Milevsko úspěšně v oslabení bránilo, ale 7 vteřin před jeho skončením uvolnil Oliverius přihrávkou z pravého kruhu na mezikruží Vávru, jenž pohotově překonal Václava Pipka v milevské brance. Ke konci třetiny mohl ještě navýšit domácí náskok Oliverius, ale sám u tyčky branku netrefil.

Vteřinu před koncem úvodní části byl vyloučen milevský hráč a navíc na úvod prostřední části byl potrestán hostující tým 2 minutami za pozdní příchod na led. Pro Děčín z toho vyplynula kompletní dvojnásobná přesilovka. Vytvořil si v ní jedinou šanci, když teč Oliveriuse u tyčky skončila v ochranné síti. Po skončení oslabení se Libor Nikodém prodral od mantinelu až před branku, ale na Petráska nevyzrál. Na druhé straně se dostal do dobré střelecké pozice na kruhách Oliverius, Václav Pipek jeho střelu vyrazil. V 25. minutě se povedl domácím brejk, Filipovský z levého kruhu našel před brankou Baránka, na jehož rychlou střelu neměl Václav Pipek šanci dosáhnout. Pak si zahrálo první přesilovku také Milevsko. Pavel Procházka objel branku, ale u tyčky gólmana nepřelstil. Až při plném počtu hráčů na ledě se Milevsko prosadilo. Jakub Hamerle z rohu přihrál na kruhy Davidu Homolkovi a ten dokonal svůj hattrick. Děčín si však rychle vzal své dvojnásobné vedení zpět. Růžek nejprve najížděl se spoluhráčem na jediného protihráče, snažil se celou akci zakončit kličkou brankaři, který jeho úmysl vystihl. Pak hosté propadli ve středním pásmu, Růžek se dostal do nájezdu zleva a z poměrně těžkého úhlu prostřelil Václava Pipka. V 32. minutě Hošek na pravém kruhu oklamal dva protihráče, ale sám proti Václavu Pipkovi neuspěl. Vzápětí najížděl na hostující branku z pravé strany Baránek, ani on tentokrát nedal. Milevsko se znovu na rozdíl gólu přiblížilo v 34. minutě. Po vhazování se dostal s pukem před branku Petr Markulinec a jeho brankařem vyraženou střelu pohotově poslal do branky David Homolka. Pak mělo Milevsko navíc přesilovou hru. Jedovku Petra Markulince z pravého kruhu Petrásek zastavil. Jakub Hamerle se pak s pukem dostal od modré až mezi kruhy, poslal puk na teč Davidu Homolkovi, jenž trefil tyčku a puk do branky neprocpal ani dorážející Pavel Srdínko. V závěru třetiny stálo při Milevsku štěstí, když tečovaná střela Kaltenböcka prošla Václavu Pipkovi mezi chrániči těsně vedle branky.

V posledním dějství Milevsko nedokázalo dohnat náskok Děčína. K již tak oslabenému týmu se přidala v průběhu zápasu další zranění a hosté dohrávali na pokraji sil. Děčín toho využil k potvrzení výhry. V 44. minutě mělo sice výhodu přesilovky Milevsko, ale do útoku se hnal zprava Oliverius, snažil se ještě kličkou oklamat brankaře, ale ten jeho úmysl odhalil. V 47. minutě vyjel od mantinelu Kopas, Václav Pipek puk chytil. V ojedinělé milevské šanci projel středem Milan Kořánek, posunul puk doleva, odkud z kruhu střílel jen do Petráska Lukáš Sumerauer. V 52. minutě se mohl Děčín radovat z 6. gólu. Od mantinelu Oliverius poslal přihrávku za kruhy, kde se před střílejícím Grinem otevřela volná cesta a projektil z jeho hole se zastavil až v horním rohu milevské branky. Po rozehrání se protlačil před branku Lukáš Sumerauer, ale na Petráska si nepřišel. Konečnou podobu výsledku dal v 54. minutě domácí obránce Stezka, když ve vlastním oslabení zachytil na útočné modré chybnou rozehrávku Marcela Dvořáka, popojel s pukem a ranou k tyči překonal Václava Pipka. Navíc se za nedlouho už při plném počtu hráčů ocitl sám před brankařem Vacek, ale prostřelit jej nedokázal. V děčínské přesilovce pak pálil zpoza kruhů nad branku Filipovský. Závěrečnou možnost zápasu měl v poslední minutě Petr Markulinec, který prošel přes obránce, ale přes brankaře už ne.

Milevsko znovu trestuhodně zaspalo úvod zápasu. Pracně pak muselo dotahovat domácí náskok. Po dvě třetiny bylo Milevsko Děčínu vyrovnaným soupeřem, kdy mu stačilo jak herně, tak i střelecky a nebylo daleko toho, aby se na poslední třetinu šlo za vyrovnaného stavu. V poslední části Děčín nepřipustil žádné zdramatizování. Milevsko přehrával a dotáhl zápas k bodovému zisku. Za pozornost stojí gólový apetit milevského útočníka Davida Homolky, který je jediným střelcem Milevska v posledních dvou zápasech, ve kterých zaznamenal celkem 6 gólů.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: . Vávra (Stezka, Oliverius), 3. Racek (Kaltenböck), 18. Vávra (Oliverius, Stezka), 25. Vávra (Filipovský, Oliverius), 29. Růžek (Hošek, Kaltenböck), 52. Grin (Oliverius, Vávra), 54. Stezka - 5. Homolka (Fořt), 15. Homolka (Markulinec, Hamerle), 29. Homolka (Hamerle), 34. Homolka (Markulinec) . Rozhodčí: Knapík - Místecký, Střelka. Vyloučení: 7:10 navíc Baránek (Děčín), Dvořák a Hamerle (oba Milevsko) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 7:33 (12:12, 15:16, 20:5). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 5:4, 7:4.