Veselí nad Lužnicí
17:00
26. 1. 2013

V Bílině vedlo Milevsko o dva góly, nakonec získalo bod

Na první domácí gól našlo Milevsko ještě v první třetině odpověď. V prostřední části se hostujícímu týmu dvěma góly v krátkém časovém úseku podařilo odskočit na stav 3:1 ve svůj prospěch. Bílina však po polovině zápasu ztrátu stáhla a začínalo se znovu za vyrovnaného stavu. Ten se až do konce základní hrací doby nezměnil a tak o vítězi muselo rozhodnout prodloužení. V něm se prosadil domácí kapitán Machulda a rozhodl tak o zisku bonusového bodu pro Bílinu.

Bílinští Draci od první minuty ukazovali divákům, že dnes chtějí bodovat a odměnou za útočnou hru, ale i pozornou obranu jim byla branka v 15. minutě, kdy brankáře hostí Pipka překonal Mackal. Draci ale vedení dlouho neudrželi. Milevsko hrálo při vyloučení Smetany přesilovou hru a z blízka překonal Svobodu v brance Bíliny Jakub Hamerle 1:1.

V úvodu druhé dvacetiminutovky zazvonila tyč branky Milevska a následně Draci zahodili několik šancí při přesilové hře. A potvrdilo se známé nedáš – dostaneš. Z protiútoku se prosadil po přihrávce Jan Sýbka volný Petr Król 1:2. Uběhla necelá minuta a bylo to o dvě branky, Svobodu překonal Ladislav Paule a ukazatel skóre ukazoval nelichotivých 1:3. Bílina dokázala při své další přesilovce snížit. Střelcem branky při početní výhodě byl Hrubant. Bílina následně i skóre srovnala, když po dalších třech minutách se trefil Hess.

Ve třetí třetině se Bílinští mocně natlačili před branku Milevska, na kterou šla jedna střela za druhou, ale gólman Pipek odolával. Ten nevěděl kam dřív skočit i během přesilové hry sedm minut před závěrečnou sirénou, ale ani jeden pokus Draků nezapadl do klece Milevska. V 56. minutě mohl rozhodnout po přesném pasu Smetany kapitán Machulda, ale ten samostatný nájezd nedal. A když ani hosté nedokázali využít přesilovku, zamířil zápas do prodloužení.

Jako první v nastaveném čase zahrozili hosté, ale Svoboda pokus Josefa Urbance vyrazil a Urban uklidil puk do bezpečí. Ale nakonec se Draci v mrazivé sobotě radovali. V čase 62:22 se dokázal prosadit kapitán Machulda.

Reportáž byla převzata ze stránek HC Bílina.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 15. Mackal, 30. Hrubant (Urban), 33. Hess (Dobrovolný), 63. Machulda – 18. Hamerle (Nikodém, Urbanec), 25. Król (Sýbek, Klíma), 26. Paule. Rozhodčí: Kostourek - Hynek, Mašek. Vyloučení: 5:7 navíc Pipek a Sýbek (Milevsko) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 57:33 (18:11, 23:11, 14:8 - 2:3). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 4:3.