logo

Trutnov deklasoval Milevsko ve druhé třetině a postupuje do II. ligy

Trutnov porazil Milevsko i v druhém barážovém utkání a vybojoval na něm postup do II. ligy. O domácí výhře se rozhodlo v prostřední části, ve které se Trutnovští prosadili hned osmkrát, z toho pětkrát v pětiminutové přesilovce. V první třetině mělo více ze hry Milevsko, ale gólově se prosadil domácí tým. Závěrečná perioda přinesla už jen hostující korekci skóre.

24.03.2014 | Radek Kolín
 
 
B2, čtvrtek 27.3.2014
HC Trutnov - HC Milevsko 2010
9:2 (1:0, 8:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Smékal (Janoušek), 25. Smékal (Perutek), 33. Veselý (Šimoníček), 34. Šimoníček (Antonín), 34. Chytráček (Procházka), 35. Perutek (Poul), 36. Procházka, 37. Procházka (Luštinec, Chtráček), 40. Chytráček – 52. Štěrba (Nevolný), 54. Drda (Štěrba) . Rozhodčí: Kopeček - Urubčík, Klouda . Vyloučení: 7:5 navíc Srdínko (Milevsko) 5 minut + trest do konce utkání . Využití: 5:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 29:30 (9:12, 14:7, 6:11). Průběh utkání: 9:0, 9:2.
 
HC Trutnov: Biegl (od 41. Škop) - Antonín, Poul, Junek, Kozák, Procházka S. – Luštinec, Chytráček, Veselý, Perutek Mašek, Šimoníček, Zítka, Smékal, Janoušek, Malinský
HC Milevsko 2010: Pipek (34. - 37. Škubal) – Srdínko, P. Procházka, Štěrba, Hlinka, Hamerle, Bartůněk – Urbanec, Decsy, Korous - Nevolný, Pouch, Drda - Novák, Sumerauer, Homolka - Król
 

Komentář k zápasu

Brzo po zahájení hry se dral do šance domácí Luštinec, ale byl Václavem Pipkem v milevské brance za pomoci Pavla Srdínka zastaven. Ještě v 1. minutě se Josef Urbanec protáhl mezi protihráči, vystřelil zpoza kruží, ale domácí gólman Biegl vyrazil. Ve 4. minutě zůstal na chvíli u tyčky volný Lukáš Drda, ale puk do branky neprocpal. Trutnov poprvé udeřil v 5. minutě, kdy po vyhraném buly Janouška vystřelil Smékal a odrazem o tyč se trefil nad brankařův beton. Za minutu nebezpečně pálil z levého kruhu Luštinec, Václav Pipek vyrazil. V 7. minutě našel David Decsy přihrávkou od mantinelu za kruhy Josefa Urbance, jenž trefil jen boční síť. Na druhé straně se snažil odpovědět Šimoníček z pravého kruhu, milevský brankař jeho střelu zastavil. Ve 14. minutě si David Homolka při přechodu do útočného pásma narazil puk s Ivo Novákem, ale Biegla neprostřelil. Milevsko bylo aktivnějším týmem a častěji ohrožovalo domácí bránu. Největší šanci na vyrovnání mělo Milevsko v 17. minutě, kdy vystřelil z otočky Josef Urbanec, Biegl puk vyrazil před sebe, kde číhal Václav Korous, avšak nedokázal trefit zpola odkrytou branku.

Do druhé třetiny si Milevsko přineslo výhodu dohrávané přesilovky a hned v 1. minutě v ní mělo příležitost, když Václav Korous našel u protější tyče Josefa Urbance, domácí gólman se stihl přesunout a puk zastavit. Po skončení oslabení hrozili Trutnovští z brejků. V přečíslení 2 na 1 vystřelil Veselý, ale branku minul. Průnik Janouška zprava Václav Pipek zastavil. Pak však pronikl do pásma po pravé straně Smékal, přes obránce bekhendem nahodil puk na branku a ten v ní překvapivě skončil u protilehlé tyčky. Další domácí útok vedl Šimoníček, Václav Pipek tentokrát střelu zneškodnil. Z protiútoku vystřelil z pravého kruhu Josef Urbanec, Biegl vyrazil a dorážka Lukáše Sumerauera skončila nad brankou. V polovině zápasu pronikal středem David Decsy, avšak z prostoru kruhů branku netrefil. Na začátku 33. minuty přidali domácí 3. gól. Šimoníček po přejetí útočné modré nahodil puk na branku, kde na vyražený kotouč čekal Veselý a pohotově jej dorazil do branky. Vzápětí byl na 5 minut a do konce zápasu vyloučen Pavel Srdínko a dlouhé oslabení definitivně Milevsku zlomilo vaz. Šimoníček vystřelil zpoza dvou protihráčů a trefil se k tyči. Za 24 vteřin se prohnal kolem Daniela Bartůňka Chytráček a podél brankaře zasunul puk do branky. Do milevské branky pak nastoupil Jiří Škubal, ale dlouho v ní nepobyl. Za dalších 41 vteřin vypálil Poul, Jiří Škubal vyrazil, ale dorážka Perutky mu propadla do branky. Pak napodobil spoluhráče Chytráčka Stanislav Procházka. Podél mantinelu se natlačil až před brankaře a zasunul mu puk do branky. Milevsko pak hrálo v pěti a tím znásobilo domácí přesilovku. Dvojnásobnou početní výhodu Trutnov za 5 vteřin využil. Po vyhraném vhazování vystřelil od modré Stanislav Procházka a puk se zastavil až v brance. Do té se pak vrátil Václav Pipek. Po skončení pětiminutového oslabení, ve kterém Milevsko inkasovalo 5 gólů se k ohrožení branky dostal Josef Urbanec, ale Biegl jeho střelu z pravého kruhu nadvakrát zastavil. V závěru třetiny mělo Milevsko přesilovku, ale na důkaz zmaru v této tragicky nepovedené třetině v ní samo inkasovalo. Chytráček na vlastní modré obral o puk Jakuba Hamerleho a svůj únik efektně zakončil mezi brankařovi chrániče.

Poslední třetina se už dohrávala jen z povinnosti. Na jejím začátku domácí hrdina brankař Radovan Biegl přepustil za mohutného aplausu zaplněných tribun své místo v brance kolegovi Škopovi. Milevsko se snažilo dosáhnout alespoň vstřeleného gólu. V 47. minutě v přečíslení předal David Homolka puk Petru Królovi, jenž branku netrefil. V 52. minutě se hosté přeci jen dočkali, když v přesilovce Roman Štěrba od hranice útočného pásma prostřelil vše před sebou. Za minutu se Pavel Procházka dostal od modré až před brankaře Škopa, ale překonat jej nedokázal. Za další minutu po vyhraném vhazování znovu pálil od modré Roman Štěrba a brankařem vyražený puk poslal do branky Lukáš Drda. Na druhé straně po přihrávce z rohu zůstal sám před brankou Luštinec, Václav Pipek efektně zasáhl lapačkou. U tyčky volný Mašek pak do branky nezamířil. V závěru měli domácí další tentokrát téměř minutovou přesilovku 5 proti 3, ale využít jí nedokázali. Desátého gólu dosáhli Trutnovští v poslední minutě, ale protože domácí útočník svoji první střelu dorazil kopnutím puku do branky, nemohl být gól uznán.

Celá barážová série výsledkově jednoznačně vyzněla pro Trutnov. Milevsko nebylo herně horším týmem. V domácím utkání Trutnov přehrávalo, ale svoji převahu nedokázalo gólově vyjádřit. A tím si baráž prohrálo. Ani v Trutnově se mu znovu gólově nevedlo a celkem za 5 třetin dokázalo překonat brankaře Biegla jen jednou. A s tím se vyhrát nedá. Trutnov Milevsko naprosto předčil v produktivitě a zaslouženě se přes něj vrací do II. ligy.

 
Sdílet
 
 

Související články

Reportáž

Vzájemné zápasy

TRU MIL
 
 
B1 | Milevsko - Trutnov 1:4
B2 | Trutnov - Milevsko 9:2
 
 

Aktuálně na webu

Vítězství proti Krumlovu ukázalo sílu týmu.

Milevskému týmu pro zranění chybí deset hráčů základního kádru, přesto šli do utkání s cílem vyhrát i když odpolední zápas Hluboké byl již znám. Tým se nespoléhal na "pomoc" Radomyšle, ale svoji bojovností si účast v play-off zajistil jasnou výhrou nad druhým týmem tabulky. Milevsko výhrou bylo jediným týmem který Krumlovu vzal všech 6 bodů.

 
 

Narozeniny

 1. Marek Dušek 4.2. - (10 let)
 2. Jaroslav Havran 9.2. - (32 let)
 3. Martin Vlk 11.2. - (15 let)
 4. Prokop Šimánek 13.2. - (11 let)
 5. Dominik Duchač 15.2. - (11 let)
 6. Stanislav Barda 18.2. - (11 let)
 7. Alexandr Vaniš 19.2. - (12 let)
 8. Milan Čunát 20.2. - (30 let)
 9. Dominik Fábera 23.2. - (14 let)
 10. Adéla Kolihová 26.2. - (11 let)
 11. Tomáš Staněk 28.2. - (11 let)

 

 

Partneři klubu

Aktuality

Dohrávka 5.kola

(22.12.2019 - 21:19) - HC Milevsko 2010 sehraje odložené utkáni se Sokolem Radomyšl 28. prosince 2019 od 13,00 na píseckém zimním stadionu. Přijeďte tým podpořit.

Radomyšl odložila zápas

(16.10.2019 - 20:41) - Utkání Sokol Radomyšl - HC Milevsko 2010 je na žádost domácích odloženo. Termín zápasu zatím není znám, domácí hledají volný termín na ZS Písek. Svým příznivcům termín dáme včas na vědomí.

Den státního smutku

(09.10.2019 - 16:34) - Vedení Českého hokeje dalo na vědomí, že ve dnech veřejného rozloučení s Karlem Gottem v pátek 11. října a státního smutku v sobotru 12. října se konají zápasy všech soutěží podle původního rozpisu, tedy beze změny. Případné uctění památky zesnulého zpěváka zůstává na rozhodnutí pořádajícího klubu

Michal Štych trenérem

(01.10.2019 - 20:47) - Vedení HC Milevsko 2010 po neúspěšném startu A týmu do nového ročníku soutěže v pondělí přeobsadilo post trenéra týmu. Po dohodě vedení a trenérů byl hlavním trenérem jmenován dlouholetý kapitán HC Milevsko 2010 Michal Štych. Michal Štych se ujal vedení týmu hned na pondělním tréninku.
 
 
 
Copyright © 2020 HC Milevsko 2010 & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál