Těsná prohra v Moravských Budějovicích

Domácí tým v prvních dvou třetinách pokaždé jednou skóroval vždy po využité přesilovce. Když hned na začátku poslední části Moravské Budějovice odskočily na tříbrankový rozdíl, vypadalo to, že je rozhodnuto. Milevsko se však nevzdalo. Rychle zareagovalo dvěma slepenými góly a snížilo na jednogólovou ztrátu. Domácí celek po proměněném přečíslení znovu odskočil, ale Milevsko se opět dokázalo přiblížit na rozdíl jednoho gólu. Vyrovnat však nedokázalo ani při závěrečné hře bez brankaře.

30.11.2013 | Radek Kolín

18.kolo, sobota 30.11.2013
HC Moravské Budějovice 2005 - HC Milevsko 2010
4:3 (1:0, 1:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 11. Vlček (Trojan, Pěška), 30. Pěška (Sobotka), 42. Matějka, 50. Zahradník (Telesz) - 43. Decsy (Novotný, Urbanec), 45. Urbanec (Decsy, Novotný), 55. Decsy (Srdínko). Rozhodčí: Doležal – Polák, Rampír. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:40 (11:12, 11:14, 8:14). Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3..

HC Moravské Budějovice 2005: Helešic – Latner, Sechovec, Tobola, Sobotka, Tichý, Hobza – Kesner, Zahradník, Telesz, Kovalský, Matějka, Barták, Pěška, Trojan, Vlček, Dostál, Hložek
HC Milevsko 2010: Pipek – Procházka, Srdínko, Fišera, Jakič, Hamerle, Bartůněk – Urbanec, Decsy, Novotný - Sumerauer, Homolka, Fořt - Drda, Reiniš, Horváth

Milevsko začalo utkání odvážně a domácím dovolilo poprvé vystřelit na branku až po čtyřech minutách hry. Do té doby hrozili hosté. Střelu Ondřeje Horvátha z pravého kruhu domácí gólman Helešic zastavil. Po vyhraném vhazování mířil od modré k tyči Pavel Procházka, Helešic měl u tyčky včas svůj beton. Ve 4. minutě David Decsy ve středním pásmu přebruslil protihráče, ale sám proti brankaři nedal. Pak Kevin Reiniš našel u tyčky Ondřeje Horvátha, jenž z první pálil vedle branky. Za Moravské Budějovice odpověděl v 6. minutě svým průnikem po pravé straně Pěška, branku netrefil. Milevsko pak čelilo dvěma domácím přesilovým hrám v krátkém sledu za sebou, přičemž v druhé z nich inkasovalo. Trojan pronikl do útočného pásma podél pravého mantinelu, objel branku a našel před ní Vlčka. Václav Pipek v milevské brance dokázal puk zasáhnout, ale ten nakonec skončil v jeho brance. Další domácí možnost přišla ve 14. minutě, kdy se prohnal po pravé straně Matějka, poslal puk k protější tyči Kovalskému, jenž branku netrefil. Na opačném konci přihrával Lukáš Sumerauer od zadního mantinelu Kevinu Reinišovi, jehož střelu Helešic vyrazil.

Blízko vyrovnání bylo Milevsko hned na začátku prostřední části, kdy se puk po ráně Tomáše Novotného odrazil před branku, avšak Josef Urbanec dorážející bekhendem u tyčky trefil právě konstrukci odkryté brány. V 26. minutě nebezpečně tečoval nad branku domácí Matějka. Po přihrávce zpoza branky zakončoval před ní Vlček, ale Václava Pipka nepřekonal. V milevské přesilovce se domácí dostali do přečíslení 2 na 1, ale situaci vyřešili špatně a branku neohrozili. Zato Moravským Budějovicím stačilo na využití početní výhody pouhých 11 vteřin. Pěška dostal puk za pravý kruh, odkud přesně trefil protější horní roh branky. Zanedlouho přešel přes Daniela Bartůňka domácí Kesner, ale branku minul. Za Milevsko odpověděl útočným atakem zleva Josef Urbanec, Helešic jej zastavil. Po následném vhazování pálil z mezikruží David Homolka, Helešic vyrazil. V další domácí přesilovce dostal přihrávku mezi kruhy Trojan, Václav Pipek úspěšně proti jeho střele zasáhl. Milevsko pak dokázalo ve své přesilovce dostat puk do branky, ale rozhodčí gól neuznal. Sraženou střelu Pavla Procházky dorazil basebalovým způsobem do branky Tomáš Novotný. Puk zasáhl pod horní tyčkou zhruba v úrovni pasu. Hlavní rozhodčí však po chvilkovém váhání nakonec rozpažil. Upřel tak tím Milevsku zcela regulérní gól. To na druhé straně, kde jeden z domácích dorážel puk ze vzduchu do branky až nad hlavou, hlavní rozhodčí bez sebemenšího zaváhání ukázal směrem do branky. Po protestech hostujících hráčů a poradě s čárovými však svůj výrok odvolal. V poslední minutě poslal David Decsy puk od mantinelu před branku, kde domácí gólman zastavil dorážky Josefa Urbance i Tomáše Novotného.

Po minutě hry závěrečného dějství se Moravským Budějovicím podařilo přidat třetí gól. Po zmatcích v milevském obraném pásmu objel Matějka branku a snažil se zasunout kotouč k bližší tyči. Václav Pipek měl u tyčky beton včas, ale domácí útočník dostal od hostujících hráčů dostatek prostoru i času, aby puk protlačil za brankovou čáru. V téže minutě střílel z levého kruhu Pěška, Václav Pipek puk zastavil. A tak se prosadilo Milevsko. Josef Urbanec ve spolupráci s Tomášem Novotným udržel puk před modrou a poslal jej před branku, kde zapomenutý David Decsy nadvakrát překonal brankaře. V 45. minutě zůstal před brankou osamocený Pěška, ale po kličce branku netrefil. Znovu tedy udeřilo Milevsko a opět u toho byla první formace. Tomáš Novotný vybojoval puk za brankou, David Decsy jej odtud poslal mezi kruhy, kde se prosadil Josef Urbanec. Milevsko rázem ztrácelo jen jeden gól. To však trvalo jen 5 minut, kdy ve středním pásmu propadl Pavel Srdínko a domácí přečíslení 2 na 1 sehráli čítankově. Telesz žabkou přehodil protihráče a puk přistál přesně na hokejce Zahradníka, jenž mohl pohodlně zakončovat do odkryté brány. Milevsko mohlo brzy opět snížit. Lukáš Sumerauer pronikl po pravé straně a jeho nahození na branku neúspěšně dorážel Kevin Reiniš. Pak mělo Milevsko početní výhodu. Z pravého kruhu střílel Lukáš Sumerauer a z dorážky nedostal puk do otevřené brány u tyčky zakončující Jiří Fořt. Při plném počtu hráčů na ledě už se Milevsko prosadilo. David Decsy převzal ve středním pásmu dlouhý pas od Pavla Srdínka, přehnal se kolem obránce a svůj únik úspěšně zakončil. Milevský závěrečný nápor přerušil Pavel Srdínkou, který se nechal zbytečně vyloučit. Domácí tým se i po skončení přesilové hry soustředil na udržení náskoku a milevské hráče do šancí nepouštěl. Poslední minutu odehráli hosté bez brankaře. Změnu výsledku už to nepřineslo, i když měli domácí puk na svých holích blízko milevské branky a na druhé straně Helešic musel čelit ohrožení své branky.

Milevsko sehrálo v Moravských Budějovicích vyrovnaný duel a alespoň bod by si zasloužilo. Opětovně se však nevyvarovalo tradičních nedostatků, jako jsou zbytečná a v tomto zápase i soupeřem potrestaná vyloučení, neproměňování šancí a vytváření hloupých chyb. Moravské Budějovice Milevsko nijak nepřehrály. Dokázaly ale vstřelit o gól více a to rozhodlo.