přát. - neděle 23.8.2020
Radomyšl
Milevsko
7
3
přát. - středa 26.8.2020
Milevsko
Písek
4
11
přát. - pátek 28.8.2020
Milevsko
Radomyšl
3
2
6. kolo - neděle 18.10.2020
Soběslav
Milevsko
17:00
7. kolo - sobota 24.10.2020
Milevsko
Vimperk
17:00
8. kolo - neděle 1.11.2020
Radomyšl
Milevsko
17:00
9. kolo - sobota 7.11.2020
Milevsko
Jindřichův Hradec
17:00
10 - sobota 14.11.2020
Milevsko
Veselí nad Lužnicí
17:00
8. 2. 2014

Těsná prohra v Klášterci

Ani v posledním venkovním zápase nedokázalo Milevsko získat plnobodové vítězství. Ba naopak si z Klášterce odvezlo těsnou prohru. V utkání chudém na góly se domácí tým ujal vedení před polovinou první třetiny. Milevsko srovnalo v prostřední části při vlastním oslabení. Rozhodnutí padlo v 44. minutě, kdy vstřelil rozdílový gól domácí celek. Hostům k vyrovnání nepomohla ani závěrečná 100 vteřin trvající hra bez brankaře.

Milevsko začalo utkání aktivně. Na konci 1. minuty se z levé strany tlačil do šance Jan Stoklásek, jeho bekhendové zakončení domácí gólman Damašek vyrazil a stejným způsobem si poradil i s dorážkou Václava Korouse. Klášterec měl první možnost ve 3. minutě., kdy Suk zachytil puk na útočné modré, popojel s ním na kruhy, ale mířil nad branku. Na druhé straně vystřelil zpoza obránce David Decsy, Damašek špičkou betonu puk vyrazil. Milevsko pak ubránilo domácí přesilovku. Skóre se poprvé měnilo v 10. minutě. Zmatků v milevské rozehrávce využil Diviš, mezi kruhy našel Schönauera, jehož střelu milevský brankař Jiří Škubal vyrazil, k puku se dostal Toman a prostřelil bránící hráče před odkrytou bránou. V 11. minutě měl první početní výhodu hostující tým. Michal Štych si najel na kruh na přihrávku Jakuba Hamerleho z rohu, ale Damaška nepřekonal. Milevsko si dokázalo vypracovat možnost i ve vlastním oslabení. Jakub Hamerle obešel bránícího protihráče, avšak z kruhu branku přestřelil. Ke konci třetiny mělo Milevsko dvě šance z kategorie vyložených. Nejprve Lukáš Sumerauer přihrávkou zpoza branky našel před ní zcela volného Davida Homolku, jenž ani nadvakrát puk za brankařova záda nedostal. V poslední minutě Josef Urbanec křížnou přihrávkou vyslal do úniku Davida Decsy, ten sám proti brankaři volil bekhendové zakončení, Damašek jeho úmysl vystihl.

Prostřední část začal Klášterec náporem a usadil se v útočném pásmu. Obléhání milevské branky však gól nepřineslo. V 25. minutě Jáchym prošel kolem Michala Štycha, ale s jeho střelou přes ruku si Jiří Škubal poradil. Pak měl Klášterec přesilovku. Milevští získali puk a s cílem pošetřit čas si jej přihrávali ve středním pásmu. Domácí toto jejich počínání nijak nenarušovali a tak se hosté rozhodli k útočné akci. Jakub Hamerle obelstil protihráče a poslal puk doleva rozjetému Janu Stokláskovi, který po naznačení střely poslal puk mezi chrániče brankaře domácích. Bylo vyrovnáno. V 28. minutě se ve skrumáži mezi kruhy dostal ke kotouči autor vyrovnávacího gólu, tentokrát mířil nad branku. V polovině zápasu se ocitl sám před milevskou brankou Loučka, ale trefil jen boční síť. Hned vzápětí tečoval střílenou přihrávku před brankou Toušek - vedle. Na druhé straně se Milevsko dostalo také do velkých šancí. K odraženému puku se dostal David Decsy a trefil z kruhu tyč. Pokus o vyhození zastavil na útočné modré Pavel Procházka, poslal puk na pravý kruh nepokrytému Josefu Urbancovi. Ten mířil dobře do horního rohu branky, ale Damašek včas máchl svojí lapačkou. V 33. minutě vyrazil Damašek střelu Jana Stokláska za kruhy k Marcelu Dvořákovi, který poslal puk pod horní tyč. Domácí gólman však byl na svém místě a puk vytěsnil nad branku. Pak měly dvě příležitosti domácí. V přečíslení 2 na 1 Kalinovič přestřelil z levého kruhu. Po skončené přesilovce si pak najel před branku domácí obránce Žižka, Jiří Škubal parádně proti němu zasáhl lapačkou.

Milevsko mohlo rozhodnout hned v úvodu posledního dějství. Na začátku třetiny dohrávalo přesilovku z druhé části. Po 53 vteřinách hry Jakub Hamerle vyslal do samostatného nájezdu Josefa Urbance, který chtěl překonat Damaška bekhendovou kličkou. Brankař domácích však v poslední chvíli puk směřující do branky vyrazil. Pak pálil do modré Roman Štěrba a dorážel Lukáš Drda, Damašek v obou případech dokázal zasáhnout. Po ubráněném oslabení zasadil Klášterec Milevsku ránu v podobě rozhodujícího gólu. Milevští zbytečně ztratili puk v rohu, Jáchym jej posla před branku, kde nedůsledně pokrytý Kalinovič prostřelil po ledě Jiřího Škubala. Domácí tým se pak zcela upnul k důsledné obraně, přes kterou se Milevsko jen těžko dostávalo. Přesto se mu to jednou povedlo a jen kousek mu chyběl k vyrovnání. V 52. minutě Václav Korous vyjel zpoza branky, předal kotouč Jakubovi Hamerlemu, jehož střela skončila na tyči překonaného domácího gólmana. S blížícím se koncem hosté čím dál více riskovali a vrhali se do útočného pásma i za cenu odkrývání obrany. Do té se vřítil domácí Řepík, střílel z levého kruhu, branku minul. Pak Jáchym na modré se štěstím přešel přes Romana Štěrbu, ale jeho střelu zpoza kruží zastavil Jiří Škubal lapačkou. V 58. minutě se do dobré střelecké pozice dostal Jan Stoklásek, avšak branku netrefil. V čase 58:20 sáhlo Milevsko ke hře bez brankaře. Téměř celou dobu do konce zápasu se udrželo v domácím pásmu, možnost k ohrožení branky si bohužel nepřipravilo.

Milevsko bylo Klášterci minimálně vyrovnaným soupeřem. Vyložených šancí si vypracovalo i více. Doplatilo však na svoji střeleckou nemohoucnost a částečně i smůlu, když domácím dvakrát pomohla tyč. Klášterec dokázal vstřelit o gól více, a proto zvítězil.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Decsy 0 0 0 0 0
Lukáš Drda 0 0 0 0 0
Marcel Dvořák 0 0 0 0 0
Jiří Fořt 0 0 0 0 0
Jakub Hamerle 0 1 1 0 0
Petr Hlinka 0 0 0 0 0
David Homolka 0 0 0 0 0
Václav Korous 0 0 0 0 0
Pavel Procházka 0 0 0 0 0
Pavel Srdínko 0 0 0 0 0
Jan Stoklásek 1 0 1 0 0
Lukáš Sumerauer 0 0 0 0 0
Roman Štěrba 0 0 0 0 0
Michal Štych 0 0 0 0 0
Josef Urbanec 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Škubal 58 40 2 38 95,00 0 0

Ohlasy k utkání

2 : 1
(1:0, 0:1, 1:0)
Klášterec VS Milevsko
2. liga Západ,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 10. Toman (Schönauer, Diviš), 44. Kalinovič (Řepík, Jáchym) – 26. Stoklásek (Hamerle). Rozhodčí: Orlický – Místecký, Střelka. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 40:37 (11:11, 15:11, 14:15). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Sestavy

Klášterec

Damašek – Loučka, Dostál, Štrach, Žižka, Pokorný, Mašek, Mála, Bečvář, Suk, Kalinovič, Jáchym, Řepík, Diviš, Toman, Schönauer, Toušek, Váňa

Milevsko

Škubal – Srdínko, Procházka, Štych, Dvořák, Štěrba, Hlinka – Urbanec, Decsy, Fořt - Stoklásek, Hamerle, Korous - Homolka, Drda, Sumerauer