Veselí nad Lužnicí
17:00
23. 10. 2013

Tábor v Milevsku potvrdil roli favorita

V jihočeském derby mezi Milevskem a Táborem se žádné překvapení nekonalo. Milevsko dokázalo s favoritem držet krok jen do úvodního inkasovaného gólu, když se hostující tým prosadil v početní výhodě. Pak už Tábor v zápase zcela dominoval. V první i prostřední části nastřílel domácím po třech gólech. V poslední třetině svoji normu neudržel, když se trefil dvakrát a navíc i jednou inkasoval. Milevsko se prosadilo až za stavu 0:8 v přesilové hře.

Úvodní možnost měl ve 2. minutě zápasu Tábor, ale z kruhu zakončující Matušík v přečíslení 2 na 1 Jiřího Škubala v milevské brance neprostřelil. Hned poté měl domácí tým výhodu první přesilovky. Tomáš Novotný v ní dorážel u tyčky, ale táborský gólman Panec puk před brankovou čarou udržel. V 6. minutě pronikl po pravé straně hostující Kellner, našel před brankou Kolomého, Jiří Škubal jeho střelu zastavil. Pak i Tábor dostal přesilovkovou výhodu a hned jí využil. Střela Havrana zpoza kruží sice branku minula, ale puk odražený od zadního mantinelu pohotově uklidil do odkryté branky Kellner. V 9. minutě nahrával Tomáš Novotný zpoza branky k tyči, odkud Jakub Hamerle Pance nepřekonal. Ve 12. minutě šel Tábor do dvoubrankového vedení. Mařík najížděl na branku zprava a střelou mezi betony překvapil milevského gólmana. Za další minutu se po přihrávce od mantinelu ocitl sám před brankařem hostující Zayml, ale mířil nad branku. V 15. minutě se táborský Mařík prezentoval další individuální akcí a byl z toho třetí hostující gól. V útočném pásmu přešel přes dva protihráče, Jiří Škubal se mu v brankovišti položil do cesty, ale táborský útočník s přehledem zakončil pod horní tyč. V samém závěru třetiny měl Tábor ještě jednu velkou šanci, když v přesilovce dorážel u tyčky odkryté brány Kellner, ale puk do branky nedostal.

Jestliže Milevsko na začátku prostřední části ještě pomýšlelo na nějaký bodový zisk, samo tyto úvahy rychle utnulo. V 25. minutě nahození Havrana Jiří Škubal neudržel, puk se před ním stojícímu Václavu Pouchovi zamotal mezi nohy tak nešťastně, že jej v podstatě přikopl přímo před Krätzera, který už neměl problém poslat puk do branky. V 28. minutě poslal Kanov dlouhým pasem na zteč Zaymla, jenž svůj průnik zakončil střelou z pravého kruhu, Jiří Škubal nechal vyniknout svoji lapačku. Na druhé straně zakončoval po buly z levého kruhu Václav Pouch, Panec vyrazil, poradil si i s následnou ranou Marcela Dvořáka od modré a za pomoci spoluhráčů udržel u tyčky i dorážky Jiřího Fořta. V následné milevské přesilovce vystihl Mařík přihrávku Romana Štěrby, ujížděl sám na branku, udělal brankaři kličku, ale ten jeho úmysl perfektně přečetl a puk zastavil. Po skončení přesilovky měl velkou příležitost milevský Tomáš Novotný, který sebral hostům rozehrávku, ocitl se sám před brankařem, položil si jej, ale ani nadvakrát nedokázal dostat přes jeho beton puk do branky. Po chybě domácího Lukáše Drdy zakončoval z pravého kruhu Krätzer, Jiří Škubal včas zasáhl. I v další šanci se octnul táborský Mařík, avšak po přihrávce zpoza branky mířil z kruhu nad horní tyč. Pak Tábor přidal v krátkém sledu další dvě branky. V přečíslení dal Krätzer puk za kruhy Černému, ten se v zakončení neunáhlil, položil si brankaře, počkal na nejvhodnější moment a zamířil pod horní tyč. V 35. minutě vystřelil po vyhraném vhazování v útočném pásmu od modré Ošmyk a puk letící po ledě propadl Jiřímu Škubalovi mezi betony do branky. Po tomto gólu nahradil Jiřího Škubala v domácí brance Václav Pipek. Ten hned po rozehrávce musel čelit další obrovské táborské šanci, kdy po pěkné kombinaci zůstal sám před brankařem Krätzer, ale po kličce puk do odkryté brány nedostal. Václav Pipek si poradil i s průnikem Ošmyka podél levého mantinelu. V 37. minutě už se začínala početná skupina táborských příznivců radovat z dalšího gólu, ale Kolomý před prázdnou bránou nepochopitelně zklamal. V jedné z mála domácích šancí vyslal Jiří Fořt po proniknutí podél levého mantinelu střílenou přihrávku na kruhy, odkud David Decsy tečí nasměroval puk do brány, Panec skvělým reflexivním zákrokem puk vytlačil vedle branky.

Na začátku posledního dějství Tábor přidal další gól. Zcela sám před brankařem zůstal Jakub Drda, Václav Pipek vyrazil. Ovšem hned vzápětí se v e stejné situaci ocitl i Seidl a ten už úspěšný byl. V 43. minutě v milevské přesilovce dorážel brankařem vyražený puk u tyčky Jiří Fořt, úspěšný však nebyl. Za dvě minuty se před domácí branku proháčkoval Kellner, Václav Pipek jej zastavil. Před poslední desetiminutovkou už byl Tábor úspěšný. Zayml se prodral podél mantinelu do rohu, uviděl před brankou zapomenutého Dudáka, jenž zamířil do horního rohu branky. V 52. minutě se v táborské početní výhodě dostal do dobré střelecké pozice Klíma, ale z kruhů branku minul. Milevsko se čestného úspěchu dočkalo na začátku 56. minuty, když v přesilovce vystřelil od modré Roman Štěrba, Panec puk vyrazil před sebe a než jej stihl přikrýt, prostrčil mu jej Jiří Fořt do branky. Tábor si v závěru zápasu ještě vytvořil tlak a několik závarů v útočném pásmu, ale skóre už se nezměnilo. V největší šanci Heršálek pronikl od modré až před branku, ale u tyčky Václava Pipka nepřekonal.

Tábor si na místo vypjatého duelu užil v derby pohodový zápas. Suverénním způsobem dokráčel ke třem bodům a nemusel k tomu vynaložit nijak velké úsilí. Milevsko potvrdilo špatnou formu z posledních zápasů a nedokázalo být Táboru rovnocenným soupeřem.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 56. Fořt (Štěrba) - 7. Kellner (Havran), 12. Mařík (Matušík), 15. Mařík (Kanov), 25. Krätzer (Havran), 33. Černý (Krätzer, Šimák), 35. Ošmyk (Zayml), 42. Seidl (Mařík, J.Drda), 50. Dudák (Zayml). Rozhodčí: Bejček - Nepomucký, Maštalíř . Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:8, 1:8.