Tábor rozhodl ve druhé třetině

Tábor rozhodl o svém jednoznačném vítězství ve druhé třetině, ve které nasázel Milevsku pět gólů. Zbylé dvě části skončily jednobrankovým rozdílem pro domácí. Hned polovinu svých gólů nastřílel Tábor v početní výhodě. I druhé derby mezi Táborem a Milevskem skončilo stejným výsledkem, jako to předchozí, tedy výhrou Tábora 8:1.

15.01.2014 | Radek Kolín

27.kolo, středa 15.1.2014
HC Tábor - HC Milevsko 2010
8:1 (1:0, 5:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Kolomý (Zayml), 23. Krätzer (Seidl), 24. Mařík (Matušík, Kellner), 27. Hájek (Zayml, Kolomý), 32. Matušík (Mařík), 40. Heršálek (Kolomý, Hájek), 53. Černý (Kolomý, Heršálek), 60. Heršálek (Matušík, Kellner) - 44. Urbanec (Decsy, Procházka). Rozhodčí: Pokorný - Polák, Rampýr. Vyloučení: 4:9 navíc Seidl 5 minut + osobní trest do konce utkání, Havran osobní trest do konce utkání (oba Tábor), Procházka (Milevsko)5 minut + osobní trest do konce utkání. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 50:29 (14:9, 20:9, 16:11) . Průběh utkání: 6:0, 6:1, 8:1.

HC Tábor: Klestil - Heršálek, Liška, Kanov, Černý, A.Hájek, Havran - Mařík, Matušík, Kellner - Kolomý, Zayml, T.Hájek - Seidl, Krätzer, Sladký
HC Milevsko 2010: Škubal (od 24. Exner) – Srdínko, Procházka, Štych, Dvořák, Štěrba, Hlinka, Bartůněk – Urbanec, Decsy, Novotný - Stoklásek, Drda, Hamerle - Fořt, Reiniš, Homolka - Król, Nevolný

K prvnímu ohrožení branky došlo ve 2. minutě, kdy zpoza kruží nahazoval puk na branku domácí Havran, milevský brankař Jiří Škubal puk vyrazil. Sebral jej Pavel Procházka a dlouhým pasem za obránce poslal do úniku Josefa Urbance, který mířil nad vyrážečku domácího gólmana Klestila, jenž s ní však úspěšně dokázal zasáhnout. Za minutu přihrával od mantinelu na kruhy Mařík, Matušík odtud Jiřího Škubala neprostřelil. V 7. minutě pálil z prostoru za kruhy Kolomý, milevský brankař vytěsnil puk mimo branku. Tábor pokračováním hry začal zvyšovat svoji aktivitu a v delších pasážích pobýval v útočném pásmu. Před brankou nebezpečně dorážel Kellner, Jiří Škubal puk zastavil. Ani v úvodní přesilovce se Tábor neprosadil. To se mu povedlo ve 13. minutě. Milevští propadli v souboji na vlastní modré, Zayml v přečíslení ideálně načasoval přihrávku na Kolomého, jenž se trefil k tyči. Milevsko pak mělo také svoji první početní výhodu, ale nijak v ní nezahrozilo. Autor jediného gólu první části Kolomý pak nebezpečně tečoval puk vedle branky.

Do prostřední části vstoupil Tábor o poznání aktivněji a hned v jejím úvodu rozhodl o svém vítězství. V polovině 23. minuty Seidl objel branku a vystřeli z otočky. Jiří Škubal puk vyrazil, ale přímo před zcela nepokrytého Krätzera, který už neměl problém dostat puk do odkryté brány. Po další půlminutě už Tábor vedl o 3 góly. Tomáš Novotný ztratil puk v rohu, Matušík našel u tyčky Maříka, který našel mezeru v postoji milevského gólmana. Po tomto gólu Jiří Škubal přepustil místo v milevské brance novici v milevském dresu Jiřímu Exnerovi. Ten hned musel čelit několika nebezpečným střelám domácích hráčů. V 27. minutě však kapituloval i on. Zayml se protáhl podél mantinelu, dal puk za sebe do tandemu Tomáši Hájkovi, který v pádu zamířil k protější tyči. Milevsko pak mělo velkou možnost ke snížení v podobě přesilové hry 5 proti 3. Příliš se mu však nevyvedla a mělo problém udržet se vůbec v pásmu. Za zmínku stojí jen dva střelecké pokusy. Jan Stokláska z mezikruží a Pavla Procházky zpoza kruhů. S oběma si brankař Klestil poradil. Jak jednoduše využít přesilovku ukázal kapitán domácích Matušík. Nikým neatakován hladce projel až před hostující branku a zamířil přesně k protější tyči. V 34. minutě prošel Krätzer přes Pavla Srdínka, Jiří Exner jej dokázal zastavit. Stejně si poradil i s vyjetím Kellnera od mantinelu. V další domácí přesilovce se ocitl sám před brankařem Klestilem milevský Stoklásek, ale překonat jej nedokázal. V pokračující přesilovce si Černý popojel s pukem od modré na kruhy, Jiřího Exnera neprostřelil. Za Milevsko se snažil odpovědět znovu Jan Stoklásek. Prodral se přes protihráče podél mantinelu, zakončil z kruhu, Klestil si s jeho ranou dokázal poradit. V předposlední minutě se obránce Černý po vzoru Matušíka v přesilovce projel celým hřištěm, podstrčil puk pod gólmanem, ale ten skončil vedle branky. Přesto se rozsvítilo světlo za brankou na znamení gólu. I tak se obsluha tohoto zařízení vzápětí dočkala. Puk doputoval na modrou k Heršálkovi, jenž zamířil po ledě do branky.

I první možnost závěrečného dějství měl Tábor. Seidl se dostal z rohu až před brankaře, překonat jej nedokázal. Hra se přesunula na druhou stranu a Milevsko se dočkalo čestného úspěchu. David Decsy se snažil vrátit přihrávku Pavlu Procházkovi před branku. Pas byl zablokován, ale David Decsy se k němu znovu dostal a u druhé tyčky našel Josefa Urbance, kterému zbývalo už jen doklepnout puk do odkryté branky. Tábor inkasovaný gól nijak nepoznamenal. Stále hýřil aktivitou, byť jeho snaha za rozhodnutého stavu už nebyla taková. Černý střílel z levého kruhu nad branku. Po akci Zaymla se ocitl před brankařem Tomáš Hájek, Jiří Exner chytil. V milevské přesilovce po obskočení obránce zakončoval u tyčky Josef Urbanec, Klestil se překvapit nenechal. Tábor se gólově prosadil v další přesilové hře. Kolomý přihrál z rohu mezi kruhy Černému, který prostřelil milevského brankaře mezi chrániči. V 58. minutě nepřekonal z dobré střelecké pozice Jiřího Exnera Mařík. 40 vteřin před koncem zápasu přidal Tábor osmý gól a znovu to bylo v početní výhodě. Milevští se až příliš shlukli v souboji u mantinelu. Toho využil Matušík, poslal puk na modrou, odkud Heršálek ranou pod brankařovým betonem dal výsledku konečnou podobu.

Utkání bylo jasnou záležitostí domácího favorita. Milevsko s ním dokázalo částečně držet krok v první třetině. Na začátku druhé se Táboru podařilo vstřelit góly a tím zlomit zbývající soupeřův odpor. Pak už Milevsko přehrával ve všech činnostech a postupně navyšoval skóre.