Veselí nad Lužnicí
17:00
19. 1. 2013

Řisuty rozhodly ve třetí části

Dvě třetiny dokázalo Milevsko držet s favorizovanými Řisuty krok. Po úvodní části vedlo, ale hostující tým dvěma slepenými góly na začátku druhé třetiny otočil skóre ve svůj prospěch. Milevsko se rovněž prosadilo na začátku posledního dějství a v přesilové hře vyrovnalo. Řisuty však přišly s rychlou odpovědí v podobě dvou branek v krátkém sledu a definitivně srazily domácí odpor. Navíc dalšími dvěma góly ještě navýšily konečné vítězství.

V úvodu zápasu byli aktivnější hosté, ale jako první udeřilo Milevsko. Josef Urbanec našel mezi kruhy Jakuba Hamerleho, jehož první střelu dokázal řisutský brankař Schwamberger vyrazit, ale na následnou dorážku téhož hráče už nedosáhl. Hosté ještě více zvýšili úsilí a dostali se i do první šance, ale střelu Landy z levého kruhu milevský brankař Václav Pipek vyrazil. Z protiakce poslal Ladislav Paule puk z rohu na levý kruh, odkud pálil Petr Król, Schwamberger proti němu vyjel a střelu zastavil. V 9. minutě se na kruhách zbavil protihráče hostující Kos, Václav Pipek ramenem střelu vyrazil. Stejný hostující útočník pak zanedlouho připravil velkou příležitost spoluhráči Hudíčkovi, když jej z mezikruží našel volného u tyčky, Hudíček však puk do odkryté branky nedostal. Milevsko pak už soupeře do šancí nepouštělo. Nevyužilo početní výhodu, ale úspěšně ubránilo i tu hostující v závěru třetiny.

Zbytek přesilovky se ještě dohrával v druhé třetině. Po jejím skončení hosté udeřili. Uběhlo pouhých 13 vteřin hry, když Josef Urbanec přišel o puk za vlastní brankou, odkud jej Hudíček poslal na levý kruh Landovi, který zamířil přesně k protější tyči. Neuběhla ještě ani další minuta a obrat byl dokonán. Po vhazování v domácím pásmu střílel z mezikruží Záleský, Václav Pipek stihl vyrazit puk nad sebe, ale nedůrazně bráněný Krpata jej ze vzduchu protlačil do branky. A Řisuty dál útočily. Po pravé straně pronikl Scherzl a jeho přihrávku před branku tečoval Hlusička jen do brankaře. Za Milevsko odpověděl Lukáš Sumerauer svým průnikem po levé straně, Schwamberger jeho pokus zastavil. V hostující přesilovce střílel Slánský z pravého kruhu, Václav Pipek betonem vyrazil. Už při plném počtu hráčů na ledě mělo naopak tři velké šance Milevsko. Jakub Hanmerle však z prostoru kruhů přestřelil a po akci Lukáše Sumerauera a jeho k přihrávce k tyči zůstal sám před brankařem Petr Król. Udělal mu kličku, ale trefil pouze tyč. Po následném buly poslal Pavel Procházka od modré puk na pravý kruh Jakubovi Hamerlemu, ten jej vrátil na mezikruží Josefu Urbancovi, jehož střelu zastavil za vyjetého a sedícího brankaře hostující kapitán Kašák. V 32. minutě se ocitl na kruhu volný Vlček, brankaře ale neprostřelil. Pak mělo Milevsko přesilovku. Šanci si v ní žádnou nevypracovalo, ale naopak muselo čelit soupeřově, když po souboji v rohu vypadl puk na kruh ke Scherzlovi, jehož bekhendové zakončení skončilo vedle branky.

Poslední dějství začalo Milevsko, ve snaze co nejdříve vyrovnat, aktivně. Libor Nikodém ve středním pásmu poslal puk do jízdy Josefu Urbancovi, ten se prodral podél pravého mantinelu, ale byl nucen zakončovat s nepříznivého úhlu a Schwamberger u tyčky puk vyrazil. Pak mělo Milevsko přesilovku a využilo ji. Pavel Procházka na polovině hřiště předal puk rozjetému Josefu Urbancovi, který po přejetí modré zamířil k tyči nad gólmanův beton. Domácí radost z vyrovnání však neměla dlouhého trvání. Milevští začali kupit chyby a Řisuty je nekompromisně trestaly. Petr Hlinka chyboval v rozehrávce za vlastní brankou, po následném závaru poslal Čermák puk od mantinelu na branku, který si nad brankařovým ramenem našel cestu do sítě. Za minutu pronikl po levé straně Landa, našel u tyčky volného Hudíčka, který opět puk do prázdné branky nedopravil. Landa však získal puk v rohu, vyjel s ním nikým neatakován před branku a podél brankaře do ní puk zasunul. Milevsko se ještě snažilo s výsledkem něco udělat, ale neproměňovalo ani ty největší šance. Pavel Procházka ve 46. minutě pronikl středem, po přejetí modré přenechal puk Liboru Nikodémovi, jenž ještě chytře hledal u protější tyče zcela volného Jakuba Hamerleho. Toho trefil puk do brusle a odrazil se vedle odkryté brány. A Řisuty trestaly. Se skončením milevské přesilové hry se dostal do nájezdu 1 na 1 hostující Vlček. Velmi jednoduše se zbavil Davida Cifreunda, obelstil i Václav Pipka a svoji pěknou individuální akci zakončil gólem. Hned po rozehrání poslal od modré střílenou přihrávku Sedláček a Záleský u tyčky tečoval nad branku. V 53. minutě zůstal sám před hostujícím brankařem Lukáš Sumerauer, ale zblízka puk do branky neprotlačil. Za minutu se přes obránce natlačil až před branku hostující Pavel, Václav Pipek jeho útočný výpad zastavil. Další útok už Řisutum gól přinesl. V brejku předal Hudíček puk z mezikruží na levý kruh Kosovi, který nikým neatakován zamířil pod horní tyč. Poslední možnosti přinesla předposlední minuta zápasu. V hostující uvolnil Landa na pravém kruhu Scherzla, Václav Pipek jeho střelu chytil. Na druhé straně pronikl podél pravého mantinelu Petr Król, Schwamberger stihl jeho zakončení vyrazit.

Řisuty splnily roly favorita. Milevským nelze upřít snahu. Proti hokejově vyspělejším hráčům Řisut bojovali a dvě třetiny drželi naději na bodový zisk. Aby však takového soupeře dokázali porazit, museli by proměňovat šance a hlavně se vyvarovat hrubých chyb. To se jim bohužel v tomto zápase nepovedlo a nedaří se jim to v celé sezóně.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 4. Hamerle (Urbanec), 42. Urbanec (Procházka) - 21. Landa (Hudíček), 22. Krpata (Záleský), 44. Čermák (Hlusička, Vlček), 45. Landa (Hudíček, Fiala), 51. Vlček /(Kašák), 55. Kos (Hudíček, Landa). Rozhodčí: Talpa - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 2:4 navíc Pavel (Řisuty) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:46 (12:12, 10:14, 16:20). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:6.