Veselí nad Lužnicí
17:00
27. 10. 2012

Řisuty poprvé venku bez bodu

Poprvé si tým Řisut z ledu soupeře neodváží ani bod. Postaralo se o to Milevsko, pro které to bylo teprve druhé vítězství v soutěži. Domácí tým se po necelé půlminutě hry ujal vedení, ale v dalším průběhu byli lepší hosté. Ti ještě v první části v přesilovce vyrovnali a v prostředním dějství si vybudovali dvougólový náskok. Milevsko však předvedlo v závěrečné třetině dokonalý obrat. Postupně obrátilo skóre na 5:3 ve svůj prospěch. Řisuty při hře bez brankaře podpořené přesilovkou snížily, ale vyrovnat už nedokázaly. Naopak v poslední minutě inkasovaly do prázdné brány.

Milevsko mělo skvělý vstup do zápasu. Už po 24 vteřinách hry se Josef Urbanec dostal do nájezdu zprava a prostřelil hostujícího brankaře Schwambergera. Na začátku 2. minuty nebezpečně vypálil od modré Marcel Dvořák, ale gólman Řisut byl tentokrát na své místě. Rychlý úvodní gól celkem hostí příliš neotřásl. Postupně začali hrát svůj tradiční hokej s rotací v rozích a získávali územní převahu. Ve 3. minutě Kraus objel branku, našel mezi kruhy Hudíčka, ale jeho střela byla sražena nad. V 7. minutě se Kraus objevil sám před brankařem, ale Václav Pipek jeho dva střelecké pokusy zneškodnil. Na druhé straně pálil z mezikruží Milan Kořánek, Schwamberger vyrazil. Po přihrávce z levého kruhu se ocitl sám před Václavem Pipkem Scherzl, milevský brankař skvěle zasáhl. V 11. minutě vedl podél pravého mantinelu útok Kraus, poslal přihrávku před branku, kde se puk odrazil od brusle Krpaty do brankové konstrukce. Před polovinou 12. minuty se poprvé v zápase vylučovalo a Řisutum stačilo pouhých 7 vteřin početní výhody na využití. Kos našel u protější tyčky nepokrytého Vlčka, který už neměl problém umístit puk do odkryté brány. V 15. minutě prověřil pozornost hostujícího brankaře Petr Król střelou po buly. Ve zbytku třetiny přišly ještě dvě hostující šance. Nejprve Sedláček nahazoval puk od modré a Hlusička tečí do protipohybu brankaře zasáhl boční konstrukci. V závěru třetiny v druhé hostující přesilovce si najel k tyči Sedláček, ale Václav Pipek se včas přesunul a puk vyrazil.

Ani v prostřední části se obraz hry nezměnil. Aktivnějším týmem byly hosté, kteří se častěji dostávali k ohrožení branky. Milevsko hrozilo jen z občasných útoků. Po necelé minutě zůstal sám u tyčky Scherzl, ale z těžkého úhlu neuspěl. V 27. minutě byl sám před brankařem Křepelka, zblízka nedal. V 32. minutě mělo poprvé přesilovou hru i Milevsko, když Ladislav Paule neuspěl s předbrankovou dorážkou. Za minutu už při plném počtu hráčů na ledě dostal Vlček přihrávku od mantinelu mezi kruhy, Václav Pipek skryl puk ve svých chráničích. Za další minutu po chybě Petra Hlinky najížděl na domácí branku Kraus, Václav Pipek mu holí kotouč vypíchl. V 36. minutě už se Řisutum povedlo jít do vedení. Milevští propadli ve středním pásmu, Kos poslal puk na kruh Vlčkovi, jenž střelou zpoza obránce prostřelil brankaře. Hostujícímu celku se navíc pouhých 15 vteřin před koncem třetiny podařilo vstřelit ještě jeden gól. Dlouho byla milevská čtvrtá formace pod tlakem ve vlastním pásmu, kdy se jí nedařilo dostat puk ze třetiny, až Křepelka přihrál od jedné tyče k druhé Záleskému, který dorazil puk do branky.

Gól inkasovaný do šatny většinou s týmem otřese, na domácí hráče to však mělo zcela opačný efekt. Do závěrečného dějství vlétli jako uragán a rychle otočili stav ve svůj prospěch. Neuběhla ještě ani první minuta, když vystřelil z pravého kruhu Josef Urbanec a David Homolka nasměroval puk do brány. Hned po rozehrání se po přihrávce Jakuba Hamerleho ocitl sám před brankařem Jiří Fořt, ale překonat jej nedokázal. Spolupráce stejné dvojice zafungovala ve 45. minutě. Jakub Hamerle se prodral podél levého mantinelu, znovu poslal puk před branku, kde jej Jiří Fořt tentokrát do branky protlačil. Hosté mohli jít brzy poté znovu do vedení, ale po přihrávce Křepelky zpoza branky musel z kruhů zakončující Záleský jen smutně svěsit hlavu před perfektním zákrokem Václava Pipka. A tak převrátilo stav na svoji stranu Milevsko. Po buly ve vlastním pásmu se domácí dostali do přečíslení. Josef Urbanec našel před brankou Davida Homolku, který se nemýlil. Hosté se snažili vyrovnat. Na přihrávku od zadního mantinelu si najel na kruh Sedláček, branku však netrefil. V přesilovce u tyčky dorážel Kraus, ale nastřelil jen před brankou ležícího spoluhráče. V 53. minutě zůstal sám mezi kruhy Záleský, Václav Pipek znovu svůj tým podržel. Brzy poté se však milevským znovu podařilo využít přečíslení. Hráči si jen vyměnili pozice. Přihrávajícím byl David Homolka a zakončujícím Josef Urbanec. Řisutum se ještě podařilo zápas zdramatizovat. Lehce jim k tomu pomohli rozhodčí. Od 56. minuty byli vyloučeni 2 domácí hráči za sebou, přičemž hlavně přestupek Marcela Dvořáka byl přinejmenším přísný. Právě tuto početní výhodu se podařil Řisutum využít. Hosté přesilovku podpořili v čase 57:56 odvoláním brankaře a po ostřelování branky snížili. Vlček si chytře počkal se svojí přihrávkou z levého kruhu na mezikruží, kde volný Babický musel už jen trefit téměř prázdnou bránu. Ještě jednou se Řisutští dostali ke hře bez brankaře. Předcházel tomu přehmat čárového rozhodčího, při kterém se tradičně v Milevsku „předvedl“ Josef Mertl. Puk vyhozený přes celé hřiště se za asistence přihlížejícího hostujícího obránce sotva došoural za brankovou čáru. Přesto to rozhodčí posoudil jako zakázané uvolnění a vhazovalo se před domácí brankou. Jakub Hamerle ale buly vyhrál, Jan Sýbek jej po vyjetí z pásma poslal na branku, ale puk trefil tyčku. První u něj však byl Milan Kořánek a poslal jej do prázdné brány.

Milevští hokejisté zaslouží pochvalu hlavně za bojovnost. Řisuty byly po dvě třetiny lepším týmem. Předváděly více hokejovosti, vyhrávaly většinu osobních soubojů, měly více šancí ke skórování. Domácí tým se nevzdal ani za nepříznivého stavu a dokázal urvat důležité body. Utkání se povedlo první útočné formaci, která zařídila 4 góly. Nad jiné pak vynikl výkon brankaře Václav Pipka, který vychytal několik velkých soupeřových šancí a dal tak svému týmu možnost otočit zápas.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 1. Urbanec (Markulinec, Štych), 41. Homolka (Urbanec), 45. Fořt (Hamerle), 47. Homolka (Urbanec), 55. Urbanec (Homolka), 60. Kořánek (Sýbek, Procházka) - 12. Vlček (Kos, Scherzl), 36. Vlček (Kos, Scherzl), 40. Záleský (Křepelka), 59. Babický (Vlček, Scherzl). Rozhodčí: Jechoutek - Ingriš, Mertl. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:48 (12:17, 10:15, 12:16). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3, 5:4, 6:4.