První tříbodová výhra!

Po předlouhých 18 zápasech se Milevsko dočkalo své první tříbodové výhry v sezóně. Po první třetině, ve které se oba celky prosadily jednou, položilo Milevsko základ svého vítězství v prostřední části, ve které odskočilo soupeři o dva góly. Byla to vůbec jeho první vyhraná druhá třetina v soutěži. V posledním dějství pak domácí tým přidal ještě jednu pojistku, když navíc neproměnil trestné střílení.

04.12.2013 | Radek Kolín

19.kolo, středa 4.12.2013
HC Milevsko 2010 - HC Draci Bílina
5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Reiniš (Hamerle, Decsy), 24. Horváth (Novotný), 33. Decsy (Urbanec, Hamerle), 40. Urbanec (Štěrba), 49. Novotný (Urbanec, Decsy) - 11. Kýhos (Salač), 26. Kýhos (Hrdlička). Rozhodčí: Sýkora - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:39 (9:10, 14:15, 15:14) . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.

HC Milevsko 2010: Pipek – Dvořák, Procházka, Fišera, Jakič, Štěrba, Hlinka, Bartůněk – Urbanec, Horváth, Novotný - Sumerauer (od. 21 Kalla), Homolka, Fořt - Reiniš, Decsy, Hamerle
HC Draci Bílina: Nechvátal – Kunrt, Polák, Bittner, Dostál, Hartman, Jirkovský – Hrdlička, Salač, Kýhos - Procházka, Průša, Mužík - Malec, Böhm, Bezpalec

Začátek utkání byl ve znamení svižného tempa. Hned od začátku bylo k vidění několik možností, do kterých se dostal hlavně hostující tým. Ve 2. minutě zakončoval z levého kruhu Jakub Procházka, Václav Pipek v domácí brance vyrazil. Za Milevsko odpověděl střelou z mezikruží Tomáš Novotný, se kterou si poradil bílinský gólman Nechvátal. Z protiútoku našla přihrávka z levého křídla před brankou volného Hrdličku, který trefil tyč. Po dalším hostujícím brejku zastavil Václav Pipek u tyčky zakončujícího Průšu. V 8. minutě při úvodní přesilovce pronikl po pravé straně Ondřej Horváth, před brankou našel najetého Romana Štěrbu, jenž však branku minul. V polovině třetiny najížděl na hostující branku zleva David Decsy, Nechvátal jeho kličku prohlédl a puk pokryl. Za minutu se poprvé měnilo skóre. Milevští propadli v útočném pásmu, hosté se dostali do přečíslení 2 na 1, Salač předložil puk před branku osamocenému Kýhosovi, který prostřelil brankaře. Milevsko mohlo vyrovnat rovněž v přečíslení 2 na 1, Jakub Hamerle poslal puk před branku osamocenému Kevinu Reinišovi, který branku přestřelil. Z protiakce prošel Salač přes Jana Fišera, ale také mířil nad branku. V 15. minutě při druhé domácí početní výhodě střílel zpoza obránce z prostoru před brankou Josef Urbanec, ale branku těsně minul. Vyrovnání se Milevsko dočkalo v 19. minutě, kdy za brankou získali kotouč David Decsy a Jakub Hamerle, ten jej poslal před branku, kde si Kevin Reiniš položil brankaře a poslal puk do branky.

Milevsko pozdě nastoupilo na led do druhé třetiny a tak hned na začátku muselo čelit soupeřově přesilovce. Salač se dostal s pukem od modré až před branku, Václav Pipek vyrazil jeho střelu i následnou dorážku Hrdličky. Pak Salač trefil z levého kruhu tyč domácí branky. Po ubráněném oslabení Milevsko udeřilo. Tomáš Novotný nahodil od mantinelu puk na branku, kde jej Ondřej Horváth tečoval za záda hostujícího brankaře. Za další minutu měla Bílina další přesilovou hru a tentokrát jí využila. Nejprve si na přihrávku k tyči najel Kunrt, avšak puk do branky neumístil. Pak si Kýhos sjel od modré mezi kruhy a trefil horní roh domácí branky. Bylo vyrovnáno. To vydrželo do 33. minuty, kdy šlo Milevsko znovu do vedení. V nejhezčí akci zápasu Jakub Hamerle před modrou chytře uvolnil Josefa Urbance, který se vřítil do útočného pásma po levé straně a našel před brankou Davida Decsy. Ten volil při zakončení kličku do brankařova protipohybu a byl úspěšný. Za minutu podniklo Milevsko další přečíslení 2 na 1, Ondřej Horváth vzal zakončení na sebe, stahovačkou se zbavil jediného protihráče, ale Nechvátala nepřekonal. V 36. minutě pronikl do pásma podél pravého mantinelu David Decsy, objel branku a zakončoval z otočky, Nechvátal se zaskočit nenechal. V 39. minutě znovu vedl útočnou akci David Decsy, z rohu poslal puk mezi kruhy, odkud Jakub Hamerle minul. I tak se Milevsko do konce třetiny dočkalo ještě jednoho gólu. Nahození Romana Šrěrby od modré prošlo až před branku, kde Josef Urbanec nasměroval puk mimo brankařův dosah.

První šanci poslední třetiny si Milevsko připravilo v přesilovce. Pavel Procházka nabil na levý kruh Josefu Urbancovi, který trefil jen boční síť. Pak David Decsy vyjel od zadního mantinelu před branku, snažil se najít ještě lépe postaveného Kevina Reiniše, ale vše zhatil svým zákrokem Nechvátal. Už při plném počtu hráčů na ledě se prodral před branku David Homolka, hostující gólman zastavil jeho první střelu i následnou dorážku. Ve 49. minutě se také Milevsko radovalo z využité přesilovky. David Decsy zavezl puk do útočného pásma podél levého mantinelu, u protější tyče našel Josefa Urbanec, který nepřehodil vytrčený gólmanův beton. Dojíždějící Tomáš Novotný však už se zakončením neměl problém a snadnou překonal ležícího Nechvátala. Pak měla Bílina přesilovku. Po jejím skončení naskočil z trestné lavice za obránce Jiří Fořt, v úniku byl podražen Kunrtem a rozhodčí nařídil trestné střílení. Jiří Fořt v něm Nechvátala neprostřelil. V 53. minutě vedl milevské přečíslení znovu Ondřej Horváth. Opětovně se celou akci snažil zakončit sám, ale tím jí úplně zazdil a k ohrožení branky vůbec nedošlo. V 55. minutě hledal Tomáš Novotný u tyčky Ondřeje Horvátha, který se snažil zakončit dlouhou kličkou, ale na Nechvátala si nepřišel. V samém závěru se Josef Urbanec po pravé straně prokličkoval až na kruh, před brankou uviděl Tomáše Novotného, jenž mu však okamžitě přihrávku opětoval. Josef Urbanec byl už v nulovém úhlu a trefil jen boční konstrukci.

Milevské první plnobodové vítězství se nerodilo lehce. Bílina byla v první polovině a hlavně v úvodní třetině zápasu lepším týmem a jen výborný Václav Pipek a potřebná dávka štěstí nedovolili hostujícímu celku, aby odskočil do vedení. S přibývající hrací dobou začal výkon Milevska růst a v poslední třetině už bylo pánem na hřišti.