přát. - neděle 23.8.2020
Radomyšl
Milevsko
7
3
přát. - středa 26.8.2020
Milevsko
Písek
4
11
přát. - pátek 28.8.2020
Milevsko
Radomyšl
3
2
6. kolo - neděle 18.10.2020
Soběslav
Milevsko
17:00
7. kolo - sobota 24.10.2020
Milevsko
Vimperk
17:00
8. kolo - neděle 1.11.2020
Radomyšl
Milevsko
17:00
9. kolo - sobota 7.11.2020
Milevsko
Jindřichův Hradec
17:00
10 - sobota 14.11.2020
Milevsko
Veselí nad Lužnicí
17:00
24. 3. 2014

První krok v baráži pro Trutnov

Trutnov udělal v baráži první důležitý krok a ve čtvrtek může v domácím prostředí završit postup do II. ligy. Ve vyrovnané první třetině hostující tým otevřel skóre zápasu. Milevsko v prostřední části srovnalo a mělo celou řadu příležitostí nejen otočit stav ve svůj prospěch, ale i rozhodnout zápas. To se mu však nepovedlo a v závěrečném dějství na to doplatilo. Trutnov šel zásluhou využité dvojnásobné přesilovky znovu do vedení. Navíc brzo poté po milevské hrubce přidal hostující tým svůj třetí gól. Milevsko zkusilo hru bez brankaře, ale neuspělo ani v té a ještě v závěru inkasovalo.

Začátek zápasu odpovídal významu baráže. Oba týmy začaly s opatrnou taktikou a tak oba gólmani museli čelit jen propagačním střelám. Do první vážnější šance se dostal po průniku podél levého mantinelu domácí Lukáš Drda, ale střelou k bližší tyči hostujícího brankaře Biegla nepřekvapil. Na druhé straně se po chybné rozehrávce Aleše Nevolného ocitl mezi kruhy volný Smékal, ale Václav Pipek v milevské brance puk vyrazil. Ani přesilovky na obou stranách žádný vzruch nepřinesly. V oslabení naopak zahrozil milevský Václav Pouch, ale po nájezdu z levé strany branku minul. Těsně po návratu vyloučeného domácího hráče Trutnov získal vedení. Luštinec našel na levém kruhu zcela volného Maška. Jeho ránu Václav Pipek reflexivně vyrazil před sebe, kde se Šimoníček prosadil proti dvěma milevským obráncům a z dorážky dostal puk do branky. Ve 14. minutě zakončil hostující Chytráček svůj průnik střelou z levého kruhu, Václav Pipek puk zastavil. Milevsko pak stupňoval svůj tlak a čím dál častěji zůstávalo usazeno v útočném pásmu. Vynutilo si druhý soupeřův faul, ale znovu svoji přesilovku znehodnotilo zbytečným přestupkem proti pravidlům. Při hře ve čtyřech na obou stranách poslal Václav Pouch od brankové čáry zpětnou přihrávku na modrou Romanu Štěrbovi, jehož projektil Biegl zastavil. Milevsko si pak znovu připravilo možnost v oslabení, když Jakub Hamerle přihrál puk za obránce před branku Davidu Homolkovi, který však také Biegla nepřekonal.

Na začátku prostřední části mohl Trutnov své vedení navýšit, když Luštinec ujel všem, ale sám proti brankaři trefil tyčku. Namísto toho přišlo milevské vyrovnání. Václav Pouch s Alešem Nevolným přehráli protihráče v rohu, dostali se s pukem před branku, kde Biegl střelu Aleše Nevolného vyrazil, ale na dorážku Václava Poucha už nestačil. Vyrovnání domácí tým ještě více nabudilo a začal si vytvářet velký tlak. Trutnov evidentně fyzicky zaostával a jeho hráči si v kritických chvílích pomáhali častým poleháváním na ledě, což jim hlavní sudí přerušováním hry toleroval. V 25. minutě našel David Decsy z otočky u protější tyčky Josefa Urbance, který nepřehodil gólmanův beton. Po následném vhazování trefil Josef Urbanec horní tyč hostující branky. Za minutu vystřelil zpoza obránce Václav Pouch, Biegl betonem puk vytěsnil. V polovině zápasu David Decsy poslal střílenou přihrávku před branku, kotouč se dostal až k tyči, kde byl volný Josef Urbanec. Jeho první střela zasáhla brankaře, druhá skončila vysoko nad. Po vyhraném vhazování Václavem Pouchem vypálil Aleš Nevolný, Biegl vyrazil. V milevské přesilovce našel Daniel Bartůněk z rohu před brankou Ivo Nováka, ani ten na gólmana nevyzrál. V 37. minutě neuspěli s dorážkami před brankou Aleš Nevolný ani Lukáš Drda. Stejný hráč pak šikovně pronikl do útočného pásma, ale z levého kruhu Biegla neprostřelil. Milevsko pak svoji převahu zastavilo samo dvěma zbytečnými fauly, které navíc byly doplněny osobními tresty. Pro Trutnov z toho vyplynula téměř půlminutová dvojnásobná početní výhoda, kterou však Milevsko bezpečně ubránilo.

Druhá přestávka Trutnovu pomohla. V posledním dějství byl Milevsku vyrovnanějším soupeřem. Měl i první příležitost, když Václav Pipek musel likvidovat střelu Šimoníčka po buly. Hra se poté vrátila k obrazu z první části. Oba celky pozorně bránily a čekaly na chybu soupeře. V polovině třetiny přišly na obou stranách. Ivo Novák obkroužil branku, našel před ní zcela volného Lukáše Sumerauera, jehož první střelu Biegl vyrazil a druhá skončila nad brankou. Na druhé straně se protáhl mezi obránci Perutek, ale Václav Pipek na poslední chvíli zasáhl. Z protiakce poslal puk na branku Roman Štěrba, když jej mezi kruhy ještě tečoval Lukáš Drda, avšak jen do Biegla. Rozhodující chvíle zápasu přišla v 53. minutě. Po zbytečném útočném faulu a dalším obranném dostal Trutnov druhou přesilovku 5 proti 3, tentokrát v délce 1,41 minuty a využil jí. Od modré vystřelil Luštinec, ale puk skončil vedle branky. Odrazu od zadního mantinelu však využil Šimoniček a u tyčky s notnou dávkou štěstí procpal přes brankařův zásah puk do branky. Milevsko pak sice ubránilo zbývající jednoduchou hostující přesilovku, ale po ní dokonal dílo zkázy Daniel Bartůněk, který chybnou rozehrávkou poslal do brejku Šimoníčka, jenž svůj hattrick završil přesnou střelou do horního rohu. Milevsko se ještě snažilo vyrovnat, ale soupeř opírající se o výborného brankaře Biegla žádné zdramatizování nepřipustil. Neujala se tak teč Davida Homolky po střele Tomáše Novotného zpoza kruží a nepomohla ani dlouhá hra bez brankaře, ke které Milevsko přistoupilo už 2,5 minuty před koncem. Ze závarů před brankou domácí tým nic nevytěžil a navíc půlminutu před koncem chyboval ve středním pásmu a Luštinec pohodlně dojel s pukem až do opuštěné brány.

Bohužel i v zápase s Trutnovem se opakoval stejný scénář z řady zápasů základní části. Milevsko nebylo horším týmem, v tomto utkání spíše naopak. Znovu doplatilo na svojí střeleckou nemohoucnost a také nedisciplinovanost. Trutnov opět dokázal, že hlavně díky gólmanovi jen málo inkasuje a také ve svých řadách byl schopen najít střelce. Tyto dva základní hokejové prvky mu stačily na vítězství.

Statistiky hráčů

Statistiky brankářů

Ohlasy k utkání

1 : 4
(0:1, 1:0, 0:3)
Milevsko VS Trutnov
2. liga Západ,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 24. Pouch (Nevolný) - 10. Šimoníček (Mašek, Luštinec), 53. Šimoníček (Veselý, Luštinec), 56. Šimoníček, 60. Luštinec (S. Procházka). Rozhodčí: Jechoutek - Marek, Rybáček. Vyloučení: 6:5 navíc Fořt a Urbanec (Milevsko) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 52:40 (17:14, 18:12, 17:14) . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Sestavy

Milevsko

Pipek – Srdínko, P. Procházka, Štych, Bartůněk, Štěrba, Hlinka – Urbanec, Decsy, Fořt - Novotný, Hamerle, Homolka - Nevolný, Pouch, Drda - Novák, Król, Sumerauer, Korous

Trutnov

Biegl - Antonín, Junek, Malinský, Poul, S. Procházka - Mašek, Šimoníček, Luštinec - Perutek, Janoušek, Smékal - Veselý, Chytráček, Zítka