Veselí nad Lužnicí
17:00
21. 3. 2013

První krok v baráži pro Milevsko

Vstup do baráže se Milevsku povedl. Se Zbraslaví si výsledkově jednoznačně poradilo, když rozhodlo o své výhře hned v úvodu zápasu. Před polovinou 3. minuty už vedlo 2:0 a do konce třetiny přidalo ještě dva góly. O další dvě branky odskočilo i v prostřední části. Zbraslav se prosadila až dvěma góly v poslední desetiminutovce zápasu, kdy už prohrávala 8:0. Poslední slovo však mělo Milevsko, když se v poslední minutě již potřetí v utkání zapsal do listiny střelců Jan Sýbek.

Zbraslav začala zápas aktivně a také se jako první dostala k ohrožení branky, když hned v první minutě po chybě Josefa Urbance nebezpečně pálil z kruhu Mrázek a Václav Pipek v domácí brance musel předvést dobrý zákrok. To Milevsko se hned ze své první útočné akce prosadilo. Petr Markulinec pronikl do pásma po levé straně, před brankou našel najetého Milana Čunáta, který nasměroval puk do branky. Na druhé straně po buly dorážel před domácí brankou Kratochvíl, puk byl sražen nad branku. Milevsko i další možnost přetavilo v gól. Hosté propadli ve středním pásmu, Pavel Procházka poslal puk na útočnou modrou Josefu Urbancovi, který popojel na kruh a prostřelil hostujícího gólmana Hencla. Pak se poprvé vylučovalo a Milevsko mělo přesilovku. V té se dostal mezi kruhy k puku Jan Sýbek, ale branku minul. V početní výhodě se Milevsko neprosadilo, po jejím skončení už ano. Jan Sýbek prostrčil puk Petru Markulincovi do prostoru kruhů a ten střelou po ledě překvapil brankaře. V 9. minutě nebezpečně pálil z levého kruhu Kratochvíl, ale branku netrefil. Po chybě Zimy se dostal do dobré střelecké pozice milevský David Homolka, Hencl jeho střelu vyrazil. Pak vyslal Pavel Srdínko do nájezdu zleva Josefa Urbance, který sám proti brankaři neuspěl. Ani v další šanci se Josef Urbanec neprosadil, když jej v přečíslení 2 na 1 uvolnil Libor Nikodém. I Zbraslav si v úvodní části zahrála přesilovou hru, ve které zastavil Václav Pipek střelu Houdka z levého kruhu. Milevsko stihlo v závěru první třetiny přidat čtvrtý gól. Libor Nikodém ve středním pásmu stáhl puk ze vzduchu, po vjetí do útočného pásma natáhl na sebe protihráče a počkal si na najetí Josefa Urbance na protější kruh, odkud neměl problém trefit odkrytou bránu.

Začátek prostřední části byl rozháraný plný nepřesností. Vylučovalo se na obou stranách, ale ani jeden z celků se v početní výhodě nedokázal nijak prosadit. Za zaznamenání stojí přesilovková akce Jakuba Hamerleho, jenž po objetí branky našel u protější tyče Josefa Urbance, který však trefil jen bránícího hráče před prázdnou bránou. Pěkná akce byla k vidění i na druhé straně ledu po střílené přihrávce Kratochvíla a teči Nestrašila nad branku. Za minutu se na levém křídle uvolnil Petr Markulinec, Hencl skryl jeho střelu v lapačce. Úspěšnější byl při útočném ataku z druhé strany Jan Sýbek, který se zbavil obránce a zamířil nad brankařovo rameno. V 36. minutě pronikl mezi obránci Josef Urbanec, zakončoval z kruhu, Hencl úspěšně zasáhl lapačkou. V milevské přesilovce přihrál Libor Nikodém od zadního mantinelu na kruh, odkud pálil Pavel Procházka do brankaře a jeho následná střela z prostoru kruhů skončila nad brankou. I tak se Milevsko v této početní výhodě prosadilo. Libor Nikodém chytrou zadovkou od tyče poslal puk na kruhy Jakubovi Hamerlemu, který tak pohodlně mohl skórovat do odkryté klece.

Hned na začátku posledního dějství Milevsko navýšilo vedení. Marcel Dvořák na útočné modré zastavil rodící se soupeřův útok. Předal puk na kruh Janu Sýbkovi, který střelou do horního rohu překonal Durase, jenž v brance Zbraslavi v poslední třetiny nahradil Hencla. V 45. minutě přihrával David Homolka z rohu na kruh Petru Markulincovi, Duras si se střelou poradil. V další akci vedl Josef Urbanec útok po levé straně, v rohu přenechal puk Liboru Nikodémovi, který jej poslal před branku. Tam Jakub Hamerle po stahovačce oklamal obránce i gólmana a poslal puk do branky. V 50. minutě Jakub Hamerle vyslal dlouhým pasem mezi obránce Josefa Urbance, jemuž vystavil stop Duras. Z protiakce se Kadaně na kruhu snadno zbavil Milana Čunáta a střelou ke vzdálenější tyči poprvé překonal Václava Pipka. V 57. minutě Lukáš Sumerauer objel branku a snažil se zasunout puk k tyči. Když se mu to nepovedlo, přihrál k tyči Milanu Kořánkovi, jehož bekhendová střela skončila na brankařových chráničích. V poslední minutě zápasu se prosadily oba týmy. Po nepřesnostech v rohu našel Kadaně u tyčky Kubištu, který protlačil puk do branky. Konečnou podobu výsledku však dalo Milevsko. Marcel Dvořák vyslal do samostatného nájezdu Jana Sýbka, který po forhendové kličce zasunul puk vedle gólmanova betonu do branky.

Milevsko zahájilo baráž úspěšně. Soupeřovu snahu utnulo tím nejlepším možným způsobem - góly hned v úvodu zápasu. Zbraslav podala důstojný výkon a celkový výsledek je pro ni až příliš krutý. Aktivním forčekinkem dělala domácí obraně často potíže v rozehrávce. Zároveň však propadala ve středním pásmu, čehož Milevsko využívalo k častým útočným výpadům. Milevsko jasně v souboji předčilo Zbraslav v zakončení. Baráž se nyní přesouvá na led Zbraslavi, kde se v sobotu 23. 3. uskuteční druhé utkání.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 2. Čunát (Markulinec, Sýbek), 3. Urbanec (Procházka), 8. Markulinec (Sýbek), 20. Urbanec (Nikodém), 35. Sýbek (Markulinec), 38. Hamerle (Nikodém), 42. Sýbek (Dvořák), 48. Hamerle (Nikodém), 60. Sýbek (Dvořák) - 51. Kadaně, 60. Kubišta (Kadaně). Rozhodčí: Pokorný - Kotlík, Polák. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 56:41 (24:18, 15:11, 17:12). Průběh utkání: 8:0, 8:2, 9:2.