Veselí nad Lužnicí
17:00
12. 1. 2013

První domácí zápas v novém roce vítězný

V prvním domácím zápase kalendářního roku 2013 Milevsko uspělo. Porazilo v něm Jablonec a připsalo si tím první plnobodové vítězství druhé poloviny soutěže. Domácí tým si postupně vybojoval čtyřgólový náskok. Ten Jablonec snížil, ale na začátku poslední třetiny znovu prohrával o čtyři góly. Hostující celek se ještě nevzdal. Přiblížil se na rozdíl dvou branek a v závěru se dostal i ke hře bez brankaře podpořené přesilovkou. Úspěšný však nebyl a naopak těsně před koncem do prázdné branky ještě jednou inkasoval.

Hned v první minutě fauloval milevský Pavel Srdínko. Jablonec tak měl na úvod výhodu přesilové hry. V té si vytvořil dvě velké šance a navíc mu dopomohla i k tomu, že byl v prvních 10 minutách lepším týmem. Ve 2. minutě dostal v přesilovce přihrávku mezi kruhy Stehno, ale Václava Pipka v domácí brance neprostřelil. Pak byl v podobné pozici Šulc, jehož mezi kruhy našla spoluhráčova přihrávka od levého mantinelu, Václav Pipek nechal tentokrát vyniknout svoji lapačku. Jablonec i po skončení přesilovky měl více ze hry, častěji pobýval v útočném pásmu a ohrožoval branku. Milevsko se do své první šance dostalo v 6. minutě, kdy Pavel Procházka vyslal středem do útočného pásma Libora Nikodéma, jehož bekhendové zakončení hostující brankař Nedvídek s přehledem vyrazil. Tempo hry začalo postupně upadat, hra se odbývala převážně ve středním pásmu a byla plna nepřesností. Vše změnil až úvodní gól. Radoval se z něj domácí tým. V 16. minutě našel Jan Sýbek od mantinelu na kruhách Jakuba Hamerleho. Ten naznačil střelu, ale poslal puk k tyči, kde jej volný Josef Urbanec nasměroval do odkryté branky. V 18. minutě předvedlo Milevsko mohutný závar v útočném pásmu, při kterém si vytvořilo celou řadu tutovek. Vše zahájil Josef Urbanec povedenou střelou zpoza obránce, se kterou si Nedvídek jen s obtížemi poradil a vyrazil puk před sebe. Vzápětí úspěšně zasáhl proti dorážce Jakuba Hamerleho u tyčky i další dorážce Libora Nikodéma z kruhů. Puk se dostal za branku, odkud Libor Nikodém přihrál na kruhy Jakubovi Hamerlemu, jenž ani tentokrát brankaře neprostřelil. Jablonečtí se brzy poté provinili dvěma fauly v krátkém sledu za sebou a před Milevskem se tak otevřela dvojnásobná přesilovka v délce 1,39 minuty. Tu domácí dokázali zužitkovat, když střelu Pavla Srdínka od modré nadzvedla hůl hostujícího Šulce do horního rohu branky.

Milevsko povedený závěr první části naladil a i ve druhé třetině pokračovalo v náporu. Hned v první minutě našel Libor Nikodém z rohu u tyčky Josefa Urbance, který se pokoušel překonat brankaře bekhendovou kličkou, ale byl při střele zahákován a puk skončil vedle branky. Následnou přesilovku Milevsko využilo. Nejprve ještě nabídku Libora Nikodéma zpoza branky nezužitkoval u tyčky zakončující Pavel Srdínko. Pak vyslal od levého mantinelu střelu Jakub Hamerle. Puk branku minul, avšak odrazil se od zadního mantinelu na pravý kruh k Janu Sýbkovi, jenž pohotově poslal puk do branky. Milevsko se navíc poté prosadilo i ve vlastním oslabení. Pavel Procházka vyslal své spoluhráče do přečíslení 2 na 1, Jakub Hamerle si na kruhách položil protihráče a prostřelil Nedvídka. Po tomto gólu odešel brankař Nedvídek na střídačku a jeho místo zaujal Bouška. Jablonec se ve zbytku přesilové hry neprosadil, ale následně se začal stále častěji dostávat do šancí. Bylo to i díky hře domácího týmu, který se povzbuzen vedením až příliš hnal do útoku a zapomínal na zadní vrátka. Jablonec se tím pádem dostal do několika přečíslení. To první se Petru Hlinkovi podařilo zastavit, ale puk zůstal ležet na kruhu, odkud pálil Hloušek, Václav Pipek parádně zasáhl lapačkou. Na druhé straně po průniku podél pravého mantinelu poslal puk před branku Josef Urbanec, Jakub Hamerle mířil nad. V dalším nájezdu Jablonce 2 na 1 vzal zodpovědnost na sebe Kapička, Václav Pipek jeho střelu z kruhu směřující k tyči betonem vyrazil. V hostující početní výhodě dostal Kapička přihrávku na levý kruh od protější mantinelu, pálil z první a puk se otřel o horní tyč. V polovině zápasu se sám na levém kruhu ocitl Tondr, Václav Pipek jeho střelu zastavil. Z protiakce dostal na útočnou modrou přihrávku od Pavla Procházky Josef Urbanec, obhodil si obránce a střílel mezi betony hostujícího gólmana, který je však včas sklapl k sobě. Pak prošel středem hřiště Petr Król, poslal puk vedle sebe doleva, kde zcela volný Ivan Radosta po bekhendové kličce puk do branky nedostal. V 34. minutě v domácí přesilovce pálil dobře do modré Michal Klíma, Bouška střelu vyrazil. Vzápětí se situace otočila a početní výhodu měl Jablonec. A dokázal ji využít. Nahození Hlouška od modré Václav Pipek vyrazil, ale na dorážku Zemana u tyčky už neměl nárok. Milevsko však hned po rozehrání mohlo znovu svůj náskok navýšit. Po útočném výpadu Libora Nikodéma zprava, si na jeho pas najel před branku Pavel Procházka, sám proti brankaři neuspěl. Do branky pak neprošla dorážka Lukáše Sumerauera po ráně Michala Štycha, ani závěrečná střela této třetiny znovu od Michala Štycha od modré.

Hned v první minutě poslední části se ale Milevsko gólově prosadilo. Parádní akcí se prezentoval Jan Sýbek. Po vhazování v útočném pásmu dostal na kruh přihrávku od Milana Kořánka, zbavil se nejprve kličkou protihráče, pak naznačil brankaři pohybem bekhendové zakončení, poslal jej k tyči a forhendem zasunul puk do zpola odkryté brány. V 42. minutě se v prostoru za kruhy uvolnil Lukáš Sumerauer, ale těsně minul horní roh branky. V 47. minutě se Jablonec prezentoval povedeným protiútokem, kdy Zeman poslal zprava puk na levou tyč, kde nedůsledně pokrytý Kedršt pohotově zamířil do branky. Navíc měl Jablonec za nedlouho další přesilovou hru. V té se střela Kedršta odrazila od zadního mantinelu, kde u tyčky zapomenutý Stehno přes Václava Pipka puk do branky neprotlačil. Po skončení oslabení se Milevsko dostalo do nájezdu 2:1, Jan Sýbek poslal přihrávku na Jiřího Fořta, který do ní vložil hůl, ale zamířil nad branku. Pak se Milevsko znovu muselo bránit v početní nevýhodě. Jakub Hamerle z rohu vlastního pásma atakován soupeřem vyslal krásným pasem do úniku Josefa Urbance, jehož bekhendová klička gól nepřinesla. Milevsko se úspěšně bránilo, ale pak Michal Klíma vyhodil puk mimo led a i Jablonec měl dvojnásobnou přesilovku. Také on ji dokázal využít. Bombu Kapičky dokázal Václav Pipek vyrazit, ale na dorážku Bříšky u tyčky přes veškerou snahu nedosáhl. Jablonec po gólu na 3:5 vycítil šanci. Milevsko však mělo několik možností zápas definitivně rozhodnout. Nevyužilo je a tak byli diváci svědky napínavého závěru. V milevském přečíslení uvolnil Jan Sýbek zadovkou Jiřího Fořta, ale ten z kruhu Bouška neprostřelil. V milevské početní výhodě našel Josef Urbanec z rohu na kruhách Jakuba Hamerleho, hostující brankař vyrazil. Pak se hrálo ve čtyřech na obou stranách, když se znovu dostal do samostatného nájezdu Josef Urbanec. Volil tentokrát střelu, ale branku netrefil. Pak měl naopak přesilovku Jablonec. Odvolal navíc brankaře, ale prosadit se nedokázal. V power play pokračoval hostující celek i po skončení početní výhody. Nejprve tečoval střelu Kapičky nad branku Hájek. Milevským se však následně podařilo puk získat, Jakub Hamerle vyslal za obránce Josefa Urbance, který dovezl puk do prázdné brány.

Milevsko vyhrálo zaslouženě. Po většinu zápasu bylo lepším týmem, vypracovalo si více vyložených šancí. Závěr zápasu však několika zbytečnými vyloučeními a neproměňováním šancí zbytečně zdramatizovalo. Jablonec byl poměrně střelecky aktivní, ale ve většině ztroskotal na spolehlivém Václavu Pipkovi v domácí brance.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 16. Urbanec (Hamerle, Sýbek), 19. Srdínko (Procházka), 23. Sýbek (Hamerle, Hlinka), 24. Hamerle (Procházka), 41. Sýbek (Kořánek), 60. Urbanec (Hamerle, Štych) - 36. Zeman (Hloušek, Abraham), 47. Kedršt (Zeman), 55. Bříška (Kapička, Zeman). Rozhodčí: Mertl - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 9:5. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 46:40 (14:14, 16:12, 16:14). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3, 6:3.