Veselí nad Lužnicí
17:00
29. 9. 2012

První body

Ve čtvrtém kole se Milevsko konečně dočkalo prvních bodů v soutěži. Nad Kobrou dvakrát vedlo, ale ta vždy dokázala srovnat. Po dvou třetinách tak byl stav nerozhodný. Až na gól Milevska v poslední části nenašel pražský tým odpověď. V závěru se ještě Kobra pokusila vyrovnat při hře bez brankaře, ale buly prohrála a inkasovala ještě jednou do prázdné brány.

Kobra svoji první šanci v gól neproměnila, Milevsko ano. Ve 2. minutě se dostal k odraženému puku na pravém kruhu hostující Strnad, ale Lukáše Knapa v milevské brance neprostřelil. Ve 3. minutě Petr Król objel hostující branku, na kruhu našel Jakuba Bernada, jenž dokázal překonat brankaře Kobry Malíka. V první části však měli více ze hry hosté a častěji ohrožovali branku. Střelu Kocmana z levého kruhu zastavil Lukáš Knap. V hostující přesilovce projel mezi obránci Kouřil, ale branku netrefil. V pokračující početní výhodě si před branku najel Příhoda, Lukáš Knap byl na svém místě. I v milevské početní výhodě si Kobra vytvořila možnost, když v brejku Sekerka poslal puk před branku Kouřilovi, ten brankaře nepřekonal. V 17. minutě při hře ve čtyřech na obou stranách Petr Markulinec přenechal v útočném pásmu puk Jakubu Bernadovi, který střílel zpoza kruží, Malík vyrazil. V poslední minutě se ocitl mezi kruhy volný Cafourek, Lukáš Knap jeho střelu vytěsnil maskou nad branku.

Svoji převahu z první části se Kobře podařilo gólově vyjádřit hned na začátku druhé třetiny. Rychlý brejk zakončil zpoza kruhů Kouřil, trefil milevského obránce, od kterého se puk nešťastně odrazil k tyči na Strnada, který už neměl problém trefit odkrytou branku. Autor vyrovnávacího gólu měl další příležitost 24. minutě, kdy se k němu odrazil puk na kruhy, odkud Lukáše Knapa neprostřelil. Iniciativu pak postupně začalo přebírat Milevsko a šlo také znovu do vedení. Parádní akcí se prezentoval Jakub Bernad, když si z protihráčů udělal kuželky, prošel mezi nimi a tváří v tvář brankaři s přehledem skóroval. Pak předvedla v útočném pásmu obrovský závar první milevská formace. Milan Kořánek nevyzrál na Malíka bekhendem z kruhu, neprosadil se ani u tyčky dorážející Pavel Procházka a ránu Libora Nikodéma zastavila tyč hostující branky. Na druhé straně znovu zahrozil Strnad. Lukáš Knap pokryl jak jeho střelu z levého kruhu, tak i následnou dorážku. Pak opět útočilo Milevsko. Libor Nikodém naservíroval kotouč před branku najetému Pavlu Procházkovi, který trefil gólmanovu vyrážečku. V přesilovce našel Libor Nikodém pasem z rohu na modrou Michala Štycha, jehož ránu Malík vyrazil. Hosté nečekaně ke konci třetiny udeřili a tak se šlo na druhou přestávku za nerozhodného stavu. Kocman snadno prošel před Lukáše Knapa, který zakončení mířící mezi jeho betony vystihl a vyrazil i dorážku Jakeše. Další dojíždějící hráč Kobry Bláha však už umístil puk pod horní tyčku.

Neuběhla ještě ani minuta poslední části a už se Milevští řítili do nájezdu 2 na 1. Josef Urbanec vzal zakončení na sebe, ale z pravého kruhu branku netrefil. V 43. minutě si Petr Markulinec na kruhu obhodil protihráče, Malík jeho následnou střelu zastavil lapačkou. Poté dvakrát střílel po vyhraném vhazování Pavel Procházka od modré, brankař Kobry dvakrát skryl puk ve své výstroji. I Kobra se snažila prosazovat. Jakub Verbík střelou zpoza kruhu branku netrefil, u tyčky se snažil prosadit svá kila i centimetry Jakeš, Lukáš Knap puk udržel před brankovou čarou. Brzo poté přišel rozhodující okamžik zápasu. Útočný výpad Petra Króla hostující obrana zastavila, jejich následnou rozehrávku však vystihl Jakub Hamerle, poslal puk k tyči zapomenutému Janu Sýbkovi, který nezadržitelně skóroval. Kobra okamžitě přidala na tempu a snažila se co nejdříve vyrovnat. Sekerka z kruhů branku přestřelil. Střelu Parise z levého kruhu zastavil Lukáš Knap lapačkou. Jakeš se pokoušel překvapit brankaře objetím branky a bekhendovým zakončením u tyčky, úspěšný ale nebyl. V 55. minutě vystřelil od modré Ton a Kocman sám před brankařem z dorážky mířil nad branku. S blížícím koncem zápasu se k ohrožení branky častěji dostávali domácí hráči a měli několik příležitostí zápas definitivně rozhodnout. Milan Kořánek naservíroval puk zpoza branky na kruhy, odkud Libor Nikodém Malíka nepropálil. Při hře 4 proti 4 Jakub Bernad obešel obránce, bekhendem gólmana nepřekonal a neuspěl ani u tyčky dorážející Petr Markulinec. Po vyhraném vhazování se přímo k brance natlačil Milan Kořánek, Malík u tyčky chytil. Velkou možnost měl Josef Urbanec, když jej mezi kruhy našel Jakub Bernad, ale milevský útočník sám proti brankaři neuspěl. V poslední minutě se Kobře podařilo překazit milevskou rozehrávku a vynutit si vhazování v útočném pásmu. Hosté si vzali time-out a v čase 59:40 odvolali brankaře. Libor Nikodém však vhazování vyhrál, Milan Kořánek posunul puk Jakubovi Hamerlemu, který jej vyvezl z pásma a poslal do opuštěné brány.

Zápas měl podivný průběh. V první třetině byla lepším týmem Kobra, ale přesto ji prohrála. Ve druhé části mělo více ze hry Milevsko, ale přesto prostřední díl prohrálo. Až stav skóre v závěrečné části více odpovídal dění na ledě. Milevsko se ujalo potřetí vedení a tentokrát svůj náskok uhlídalo. Domácí tým se dočkal prvních bodů v sezóně a zaslouženého vítězství.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 3. Bernad (Król), 27. Bernad (Dvořák), 47. Sýbek (Hamerle, Król), 60. Hamerle (Kořánek, Nikodém) - 22. Strnad (Kouřil, J. Verbík), 39. Bláha (Jakeš, Kocman). Rozhodčí: Hornáček - Šperl, Dančišin. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:38 (10:14, 17:12, 15:12) . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.