Proti Vrchlabí se Milevsko neprosadilo ani jednou

Milevsko po desetigólovém přídělu v minulém kole inkasovalo tentokrát jen dvakrát, přičemž první gól byl pro hosty hodně šťastný a druhý přidali do prázdné brány při milevské hře bez brankaře. Nic to však nemění na faktu, že i tentokrát Milevsko prohrálo. Domácí tým totiž ani jednou nenašel recept na překonání hostujícího gólmana. Milevsko tak prohrálo počtvrté v řadě, zatímco Vrchlabí odčinilo minulou domácí prohru a poprvé v sezóně vez body z venkovního zápasu.

05.10.2013 | Radek Kolín

6.kolo, sobota 5.10.2013
HC Milevsko 2010 - HC Stadion Vrchlabí
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Hamerský (M. Filip), 60. Fořt (M. Filip, Jakubec). Rozhodčí: Vokřál - Nepomucký, Ledinský . Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:46 (14:15, 12:14, 14:17) . Průběh utkání: 0:2.

HC Milevsko 2010: Pipek – Štych, Hlinka, Dvořák, Čunát, Srdínko, Jakič – Urbanec, Novotný, Hamerle - Sumerauer, Sýbek, Homolka - Decsy, Korous, J.Fořt - Vejchoda, Heřmánek, Novák
HC Stadion Vrchlabí: Jeschke – Vondráček, Hamerský, Klement, Poskočil, Lenoch, Hlaváč, Pulec – P.Fořt, M. Filip, Jakubec - Šťastný, Bláha, Březina - Svoboda, D. Filip, Gengel - Chmelař, Jirků, Oppelt

První vážnější střelu na bránu vyslal ve 2. minutě hostující obránce Lenoch, Václav Pipek v milevské brance puk zastavil. Na začátku 3. minuty poslal vrchlabský gólman Jeschke puk mimo plochu a Milevsko tak dostalo přesilovkovou výhodu. Vytvořilo si v ní šance, ale gólově se prosadit nedokázalo. Nejprve Václav Korous našel před brankou Tomáše Novotného, jeho střela byla sražena vedle branky. Pak nahazoval puk od modré Michal Štych, Jeschke vyrazil před Václava Korouse si položil brankaře, ale nedokázal přehodit jeho lapačku. K odraženému puku za kruhy se dostal Jan Sýbek, ale v rozhodující chvíli vystřelit nedokázal. Po skončení domácí přesilovky se hostující Daniel Filip prokličkoval až před Václava Pipka, ale pokořit jej nedokázal. V 8. minutě se hostující Březina dostal za obránce, ale proti Václavu Pipkovi neuspěl. Byl však při zakončení faulován a tak si i Vrchlabí zahrálo přesilovku. Milevsko se ubránilo a zanedlouho šlo navíc znovu do početní výhody. David Homolka se vřítil do pásma po pravé straně, Jeschke jeho prudkou střelu zastavil. Ve 14. minutě se hosté dostali do přečíslení 2 na 1. Zakončení vzal na sebe Šťastný a puk se po jeho střele z kruhu otřel o horní tyč. V 16. minutě zkoušel své střelecké štěstí znovu David Homolka, tentokrát od levého mantinelu, ale zasáhl jen gólmanovu masku. Se střelou z levého kruhu neuspěl ani Václav Korous. Ke konci třetiny měl dvě možnosti vrchlabský Březina. Nejprve neúspěšně dorážel u tyčky a neprosadil se ani sám před brankařem.

První ohrožení branky v prostřední části přišlo v 24. minutě, kdy u tyčky dorážející Josef Urbanec puk do branky neprotlačil. Na druhé straně pálil zpoza kruhu Bláha, Václav Pipek nechal vyniknout svojí lapačku. V 9 minutě vyjel Václav Pipek daleko z branky proti volnému puku, trefil z trestné lavice se vracejícího se Vondráčka, ten si počkal, až bude moci s pukem do útočného pásma a posla puk na opuštěnou bránu. Milevský gólman se však stačil položit puku do cesty. V polovině zápasu mělo Vrchlabí dvě velké příležitosti při své přesilovce. V obou se v nebezpečné blízkosti branky ocitl Martin Filip, ale první skončila na tyči a druhou výborně zlikvidoval Václav Pipek. Milevsko pak nevyužilo početní výhodu 4:3 a brzo po jejím skončení inkasovalo rozhodující gól. Při hře 4 proti 4 přišel Marcel Dvořák po sporném zákroku o puk v útočném pásmu, hosté se dostali do přečíslení, Martin Filip si v nájezdu zleva vytáhl brankaře a poslal puk před branku. Tam stihl dobruslit Jakub Hamerle, ale zasáhl puk tak nešťastně, že jej srazil před Hamerského, jenž už neměl problém poslat puk do odkryté branky. Milevsko se snažilo vyrovnat. K převaze mu pomohla i následující přesilovka. Josef Urbanec z dorážky u tyčky Jeschkeho nepřekonal a v nájezdu 2 na 1 vytěsnil hranou betonu hostující gólman puk vedle branky po střele Davida Homolky.

V posledním dějství se jako první prezentoval povedenou střelou zpoza obránce hostující Svoboda, Václav Pipek byl pozorný a puk vyrazil. V 43. minutě střílel zpoza kruží Jakub Hamerle, Tomáš Novotný se protlačil k dorážce, ale trefil jen boční síť. V 47. minutě Josef Urbanec v nájezdu 1 na 1 skryl svou střelu za protihráče, Jeschke ramenem dokázal puk vyrazit. V polovině třetiny objel Josef Urbanec branku, nabil zpoza ní na kruhy Jakubovi Hamerlemu, jehož střelu brankař se štěstím vyrazil. Pak naopak do s přibývajícím časem čím dál více otevřené domácí obrany pronikali hosté. Martin Filip našel před brankou Patrika Fořta, Václav Pipek vyrazil. V 56. minutě zůstal mezi kruhy zcela volný Jakubec, Václav Pipek puk po jeho střele zastavil. Milevsku se rychle krátil čas a hostujícímu týmu se navíc dařilo držet kotouč v dostatečně velké vzdálenosti od své branky. Až v poslední minutě David Homolka posunul puk na pravý kruh, odkud Marcel Dvořák brankaře neprostřelil. Milevsko si vzalo oddechový čas a v čase 59:05 přistoupilo ke hře bez brankaře. Michal Šych nahozením od modré trefil Jakubce, ten posunul puk Martinu Filipovi, jenž poslal na zteč Patrika Fořta. Vrchlabský útočník ze středního pásma poslal puk do prázdné brány a definitivně ukončil domácí snahu o vyrovnání.

Milevsko podalo tentokrát solidní výkon. Bylo Vrchlabí vyrovnaným soupeřem a větší hokejovost některých jeho hráčů dohánělo bojovností. Rozhodl jediný a pro hosty šťastný gól a také domácí střelecká nemohoucnost. Bez vstřeleného gólu se vyhrávat nedá.