Veselí nad Lužnicí
17:00
27. 2. 2013

Prohra i na závěr základní části

Milevsko završilo nepovedenou základní část letošní sezóny domácí prohrou. Se Sokolovem prohrávalo 0:2 už po první části. Ve druhé třetině nejprve snížilo, ale soupeř gólem ve vlastním oslabení znovu odskočil o dva góly. Milevsku se však podařilo ještě do konce prostřední části vyrovnat a na začátku posledního dějství jít do vedení. To drželo až do 56. minuty, kdy Sokolov po domácích tragických chybách otočil během půlminuty stav opět ve svůj prospěch a další gól přidal při milevské hře bez brankaře. Hrdinou zápasu se stal hostující Roman Pražák, jenž během posledních čtyř minut zápasu nasázel čistý hattrick a rozhodl o zisku tří bodů pro Sokolov.

Milevsko začalo utkání špatně. Od začátku domácí hráči působili ospalým tempem, všude byli o krok později a Sokolov toho využíval. Usadil se v domácím pásmu a vytvářel si tlak. Přesto se do první vážnější šance dostalo Milevsko. Petr Markulinec pronikl v 5. minutě středem hřiště, ale z kruhu branku přestřelil. Na druhé straně se po hrubce Michala Klímy ocitl sám před brankařem hostující Pražák, Václav Pipek v domácí brance jeho střelu zachytil. V 9. minutě už se hosté prosadili. Po brejku Kašpar přihrávkou přes protihráče našel před brankou volného Jakubala, jenž zamířil přesně pod horní tyč. Milevsko znovu zahrozilo až v přesilovce, kdy střelu Petra Hlinky od modré hostující gólman Nechvátal vyrazil a poradil si i s bekhendovou dorážkou Josef Urbance. Pak měl domácí celek dokonce kratičkou dvojnásobnou přesilovku, ale ani se v ní neudržel v útočném pásmu. V pokračující klasické početní výhodě zlikvidoval brankař Sokolova střelu Davida Homolky zpoza kruhů. Puku se zmocnil Petr Markulinec, poslal jej před branku na Milana Kořánka, který Nechvátala nepřekonal. Pak měl naopak přesilovku 5 proti 3 Sokolov a to v délce 1,25 minuty. Dokázal ji využít, když střelou od modré prostřelil Václava Pipka Kuncl. Ještě jednu možnost do konce třetiny měl Sokolov poté, co na pravém kruhu zůstal sám Jakubal, Václav Pipek stihl puk vyrazit.

Na začátku prostřední části mělo Milevsko další přesilovou hru. Milan Kořánek vyjel z rohu před branku, ale Nechvátala neprostřelil. Byl přitom zahákován a pro Milevsko z toho vyplynula další dvojnásobná početní výhoda. I domácí tým ji dokázal zužitkovat v gól. Jan Sýbek sám u tyčky nejprve Nechvátala nepřekonal. Ten však nedokázal kotouč přikrýt před dotírajícím Josefem Urbancem, puk z tohoto souboje znovu vypadl před Jana Sýbka, který už měl před sebou jen odkrytou bránu. Následovaly další tresty pro Sokolov. Milevsko se však nedokázalo v početní výhodě prosadit a naopak samo při ní inkasovalo. Sokolovští se dostali do přečíslení 2 na 1. Dobřemysl prováhal vhodný moment na střelu i přihrávku, a tak objel branku a našel před ní Bauera. Václav Pipek v tu chvíli bez hole jeho první střelu zastavil, avšak po dalším ataku sokolovského útočníka se už kotouč dostal do branky. Sokolov si připravil ještě jednu příležitost ve vlastním oslabení, ale Soukup z pravého kruhu mířil nad branku. I Milevsko si vytvořilo šanci v početní nevýhodě, kdy Nechvátal musel zastavovat nájezd Josefa Urbance zleva. Sokolovští se pak dvakrát neprosadili blízko branky. Sám před brankařem nedal Kašpar a v další přesilovce narazil na připravený gólmanův beton i zakončující Dobřemysl. Jakmile bylo Milevsko v plném počtu, z nenápadné akce udeřilo. David Homolka po průniku po pravé straně předvedl na kruhu zasekávačku a střelou nad brankařovo rameno přiblížil Milevsko na rozdíl jednoho gólu. Za minutu se domácí dostali do přečíslení 2 na 1, ale Lukáš Sumerauer mířil nad branku. Vyrovnání však na sebe nenechalo dlouho čekat. Josef Urbanec z rohu přihrál na kruh Jakubovi Hamerlemu, jehož střílená přihrávka našla u tyčky zapomenutého Jana Sýbka, který už neměl problém dopravit puk do branky. V 38. minutě hledal Petr Markulinec mezi kruhy Milana Kořánka, který zkoušel překvapit brankaře jemnou tečí, Nechvátal se zaskočit nenechal. V závěru třetiny dostalo Milevsko další přesilovku 5 na 3, ale vlastním faulem se o ni ihned připravilo.

Závěrečné dějství tak začalo domácí početní výhodu 4 proti 3. Milevsko se v ní prosadit nedokázalo, ale po návratu prvního sokolovského hráče z trestné šlo do vedení. Jan Sýbek najížděl zprava na hostující branku, Nechvátal jeho střelu vyrazil. Milevský útočník puk sebral, objel s ním branku a poslal na kruh Davidu Homolkovi, který se trefil do horního rohu vzdálenější části branky. V 46. minutě našel Ladislav Paule mezi kruhy Lukáše Sumerauera, Nechvátal střelu zastavil. Po další sérii vyloučení se Milevsko v oslabení dostalo do přečíslení 3 na 1, ale rozhodující přihrávka Milana Čunáta z kruhu na druhou tyč k Josefu Urbancovi neprošla. Velkou možnost měl v 51. minutě hostující Říha. Zůstal sám před Václavem Pipkem, který jeho první střelu vyrazil a druhá skončila nad brankou. Na druhé straně Milan Čunát hledal od modré u tyčky Josefa Urbance, který puk do branky nedostal. Pak už přišla rozhodující 56. minuta. Parodii na hokej v ní předvedla obranná dvojice Cifreund - Klíma. David Cifreund nesmyslně přihrával z poloviny hřiště do vlastního pásma, odkud vše završil Michal Klíma, jehož přihrávku, stejně jako v první třetině, zachytil Pražák. Ten se tentokrát nemýlil a střelou k tyči vyrovnal. Za půlminutu Táborský po přejetí útočné modré snadno prohodil Pavla Srdínka a na kruhu volný Pražák opět zamířil přesně. Milevsko už se ze šoku neprobralo. V poslední minutě ještě zkusilo hru bez brankaře, ale pásmo neudrželo a Pražák střelou od červené čáry uzavřel skóre zápasu.

Milevsko hlavně v první polovině zápasu předvedlo zoufale špatný výkon. Sokolov jen doplácel na častá vyloučení, protože při hře 5 proti 5 byl jasně lepším týmem a Milevsko přehrával. Od poloviny zápasu se přeci jen výkon domácího celku o něco zvedl, což vedlo ke zvrácení nepříznivého stavu a začalo to vypadat na bodový zisk. Stupidními chybami v závěru se však domácí hráči o něj sami připravili.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 23. Sýbek (Urbanec), 35. Homolka, 37. Sýbek (Hamerle, Urbanec), 42. Homolka (Sýbek) - 9. Jakubal (Kašpar), 15. Kuncl (Štrach, Bauer), 28. Bauer (Dobřemysl), 56. Pražák, 56. Pražák (Táborský, Boušek), 60. Pražák (Kuncl). Rozhodčí: S. Mertl - Šperl, Samuel. Vyloučení: 8:10 navíc Boušek a Soukup (oba Sokolov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 45:54 (14:17, 17:17, 14:20). Průběh utkání: 0:2, 1:3, 4:3, 4:6.