Překvapení se nekonalo

V souboji posledního Milevska s prvním Sokolovem k žádnému překvapení nedošlo. Sokolov splnil roli favorita. Základ svého vítězství položil již v první třetině, ve které získal dvougólový náskok. Hned v první minutě prostřední části přidal další gólovou pojistku. Milevsku se podařilo v této části snížit, ale více se v utkání prosadit nedokázalo. V závěru ještě zkusilo něco s výsledkem udělat při hře bez brankaře. Sokolov však tuto domácí snahu bleskově utnul a gólem do prázdné brány dal výsledku konečnou podobu.

01.02.2014 | Radek Kolín

30.kolo, sobota 1.2.2014
HC Milevsko 2010 - HC Baník CHZ Sokolov
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 36. Stoklásek (Korous, Dvořák) - 13. Kverka (Boušek, Vaněk), 19. Vaněk (Boušek, Kverka), 21. T. Rohan (Dobřemysl, Kuběna), 60. Říha (Sýkora, Kubka) . Rozhodčí: Jechoutek - Beránek, Rybáček . Vyloučení: 6:7 navíc Hudák (Sokolov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:46 (14:14, 14:15, 12:17). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

HC Milevsko 2010: Exner – Srdínko, Procházka, Štych, Dvořák, Štěrba, Hlinka – Urbanec, Decsy, Fořt - Stoklásek, Korous, Hamerle - Homolka, Drda, Novotný - Sumerauer, I. Novák
HC Baník CHZ Sokolov: Hruška - M.Rohan, J.Tomeček, Parýzek, Ruprecht, Schusser, Kubka, O. Novák - Boušek, Kverka, Vaněk - Kuběna, Dobřemysl, T.Rohan - Sýkora, Bauer, Hudák - Říha, Račanský, Kašpar

Sokolov mohl jít v Milevsku do vedení hned ke konci 1. minuty. Milevští ztratili puk v rohu, Kverka jej posunul na kruhy volnému Bouškovi, který trefil tyč domácí branky. Za Milevsko odpověděl ve 4. minutě po přihrávce Pavla Procházky střelou z levého kruhu Josef Urbanec, hostující brankař Hruška jeho střelu vyrazil. Za minutu si na druhé straně najel na kruh Kubka, Jiří Exner v milevské brance puk po jeho střele zastavil. Pak se poprvé vylučovalo a výhodu přesilové hry mělo Milevsko. Jakub Hamerle tečoval ránu Michala Štycha od modré, pozorný Hruška změnu bezbrankového stavu nepřipustil. Ani Sokolov se ve své přesilovce nijak neprosadil. Ve 12. minutě vyrazil Jiří Exner střelu Říhy a dorážka Račanského skončila nad brankou. V téže minutě pronikal podél pravého mantinelu David Decsy, akci zakončil bekhendem, Hruška ramenem vyrazil. Skóre se poprvé měnilo ve 13. minutě. Nahození Bouška před branku domácí hráči srazili mimo brankařův dosah před Kverku, který u tyčky zasunul kotouč do branky. Za nedlouho po úvodním gólu šel pykat na trestnou lavici hostující kapitán Dobřemysl. V přesilovce pálil Pavel Procházka, jeho střela se odrazila před Josefa Urbance, ale ani on chumel hráčů před brankou neprostřelil. Po dalším hostujícím faulu mělo Milevsko dokonce dvojnásobnou početní výhodu v délce 1,45 minuty. V té měl jedinečnou možnost Jakub Hamerle, jenž zůstal sám před brankařem, který puk vytěsnil vedle branky. Milevsko přesilovkou výhodu nezužitkovalo a naopak necelé dvě minuty před koncem třetiny inkasovalo podruhé. Boušek pronikl po levé straně, poslal puk na protější kruhy, kde Jiřím Fořtem nedůrazně pokrytý Vaněk poslal puk do protipohybu brankaře po ledě k tyči.

Jak gólově hosté první třetinu zakončili, tak úspěšně zahájili i tu druhou. A znovu to byl z pohledu domácích laciný gól. Po 53 vteřinách a vhazování v domácím pásmu vyrazil Jiří Exner střelu Dobřemysla od mantinelu. Michal Štych, který byl první u puku se snažil přihrnout puk pod brankařovi chrániče. To se však nepovedlo, zmatku v brankovišti využil Tomáš Rohan a protlačil puk do branky. Ve 23. minutě našel Tomáš Novotný před brankou Davida Decsy, jenž přes brankaře kotouč do branky neprocpal. V sokolovské přesilovce pálil od modré Kverka a puk skončil na tyči. V 28. minutě unikl po levé straně Jan Stoklásek, poslal puk k druhé tyčce Tomáši Novotnému, který mířil vedle. Pak hostující gólman pokryl jak střelu Lukáše Drdy z mezikruží, tak i následnou dorážku Tomáše Novotného. V polovině zápasu se v hostující přesilovce k puku na kruhách dostal Parýzek, ale z otočky Jiřího Exnera neprostřelil. Už při plném počtu hráčů chyboval ve středním pásmu Lukáš Drda, sokolovský Bauer se dostal do samostatného nájezdu, ale zakončil vedle branky. Pak hostující přečíslení 2 na 1 zakončil střelou z kruhu Račanský, Jiří Exner vyrazil. V 36. minutě se gólu dočkalo i Milevsko. Jan Stoklásek převzal puk ve středním pásmu, po přejetí modré vystřelil zpoza protihráče a puk zapadl přesně k tyči. Blízko dalšího gólu bylo Milevsko v následné přesilovce. Jakub Hamerle objel branku a přihrál k tyči Josefu Urbancovi. Po jeho střele a brankařově zásahu poskakoval puk po brankové čáře, ale hosté jej včas dostali do bezpečí. Milevsko pak mělo druhou přesilovku 5 proti 3, tentokrát v trvání 1,25 minuty. Ani v té úspěšně nebylo. Michal Štych vystřelil od modré, Josef Urbanec dorážel u tyčky, ale jeden z bránících hráčů puk zastavil. Jakub Hamerle nabil od zadního mantinelu před branku Pavlu Procházkovi, ani ten zblízka brankaře Hrušku neprostřelil. V klasickém pokračování přesilovky se naopak faulu dopustil domácí hráč a tak se hrálo ve čtyřech. Hostující Ruprecht si pak z trestné lavice naskočil za domácí obranu a ujížděl na brankaře. Marcel Dvořák jej při zakončení sekl a rozhodčí nařídil trestné střílení. V něm si sokolovský obránce na Jiřího Exnera nepřišel a tak i do závěrečné části šel Sokolov s dvoubrankovým náskokem.

První možnost posledního dějství si vypracoval Jan Stoklásek. V přečíslení 2 na 1 vystřelil z kruhu, brankař Hruška ramenem vytlačil puk mimo branku. V 46. minutě mělo přesilovku Milevsko, ale šanci Sokolov. Domácí propadli na modré, hosté najížděli ve dvou na jednoho, sám před brankařem se ocitl Dobřemysl, avšak úspěšný proti milevskému gólmanovi nebyl. Milevští se snažili přiblížit ve skóre. Sokolov si však svůj náskok bezpečně hlídal a nepouštěl domácí k ohrožení své branky. Až v 56. minutě v přesilovce vystřelil Pavel Procházka, Hruška vyrazil jeho střelu i následnou dorážku. Při plném počtu hráčů vystřelil po přejetí modré Roman Štěrba, Hruška chytil. V 58. minutě se protáhl podél pravého mantinelu Kverka, natlačil se až před branku, ale puk do ní nedostal. V čase 59:10 si domácí vzali oddechový čas a přistoupili ke hře bez brankaře. Ta měla hodně krátké trvání. Hosté vhazování ve vlastním pásmu vyhráli, okamžitě vyrazili v přečíslení k prázdné brance, kterou po přihrávce Sýkory bez problémů trefil z kruhu Říha. Po rozehrání ještě najížděl od pravého mantinelu na brankaře David Homolka, pokusil se jej překvapit kličkou, ale nepřehodil u tyčky položený gólmanův beton.

Výhra Sokolova je zasloužená. V utkání působil hokejovějším dojmem a předčil domácí snahu a bojovnost. Jeho herní dominance však nebyla na ledě nikterak výrazná. Milevsko s ním dokázalo držet krok. Aby však v zápase uspělo, muselo by se hlavně vyvarovat chyb, které vznikly v předbrankovém prostoru a z nichž inkasovalo. Samo své možnosti neproměnilo, byť k tomu mělo dvě dlouhé dvojnásobné přesilovky.