Písek potvrdil roli favorita

V posledním přípravném zápase před baráží podlehlo Milevsko prvoligovému Písku. Ten o svém vítězství rozhodl hned na začátku zápasu, když si v úvodním drtivém tlaku vybudoval během prvních sedmi minut třígólový náskok. V dalším průběhu Milevsko vyrovnalo herní obraz a dokázalo jedním gólem i snížit soupeřův náskok. Více se však gólově neprosadilo. Písek navíc brankou čtyři a půl minuty před koncem dal výsledku konečnou podobu.

19.03.2013 | Radek Kolín

přát., úterý 19.3.2013
HC Milevsko 2010 - IHC Písek
1:4 (0:3, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Markulinec - 5. Marek (Kučera), 6. Kubeš (Vaniš), 7. Heřman (Marek), 54. Vaniš (Kubeš). Rozhodčí: Schlixbier - Čáp, Sláma. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:45 (9:16, 14:14, 12:15). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

HC Milevsko 2010: Pipek (od 30. Knap) – Procházka, Srdínko, Štych, Čunát, Cifreund, Hlinka - Urbanec, Nikodém, Hamerle - Markulinec, Sýbek, Homolka - Fořt, Sumerauer, Kořánek - Paule, Radosta,Volf - Król
IHC Písek: Halmoši – Pavlíček, Kříž, Semrád, Jirků, Dvořák, Ruprecht - Polodna, Vlček, Ferebauer – Kučera, Heřman, Marek - Slavík, Vaniš, Kubeš - Novák

Písek hned v úvodu ukázal svoji sílu a rychle si vybudoval tříbrankový náskok. Ve 3. minutě najížděl zprava na milevskou branku Kubeš, ale po bekhendové kličce mířil nad branku. V 5. minutě už šel Písek do vedení. Marek vystřelil po přejetí modré a střelou k tyči zaskočil Václava Pipka v milevské brance. Pak měl Písek přesilovku a využil jí. Kubeš si narazil puk se Ferebauerem a z prostoru kruhů prostřelil gólmana. Za další minutu už to bylo o 3 góly. Heřman využil chybné milevské rozehrávky a z otočky po ledě umístil puk k tyči. Od poloviny třetiny zlepšilo Milevsko pohyb a začalo být Písku vyrovnanějším soupeřem. Ve 13. minutě se mu navíc naskytla dlouhá přesilovka 5 na 3, avšak prosadit se v ní nedokázalo, když si hostující brankař Halmoši poradil se střelou Michala Štycha zpoza kruží i se zakončením Jana Sýbka z pravého kruhu. Písek měl ještě jednu možnost v 18. minutě, kdy střílel zpoza obránce Ferebauer a Václav Pipek se štěstím puk vytěsnil mimo branku.

První šanci prostřední části měl hostující celek. Vaniš u tyčky udělal kličku brankaři, ale z těžkého úhlu už nedokázal dostat puk do odkryté branky. Z protiakce se naopak prosadilo Milevsko. Petr Markulinec se probil mezi obránci a v nájezdu překonal Halmošiho. Milevsko vycítilo šanci a začalo být nebezpečnějším týmem. Písecký brankař Halmoši však všechny střely dokázal pokrýt. Střelu Michala Štycha zpoza kruží vytěsnil betonem, ránu Josefa Urbance z pravého kruhu ramenem. V 38. minutě pronikl Josef Urbanec po pravé straně, poslal puk na kruhy Jakubovi Hamerlemu, jehož zakončení Halmoši lapačkou vytěsnil vedle branky. Na druhé straně v písecké přesilovce nabíjel Kubeš zpoza branky mezi kruhy Slavíkovi, Lukáš Knap, jenž v polovině zápasu nahradil v brance Václava Pipka, zastavil puk ve svých chráničích. Ve zbytku třetiny ještě dvakrát zahrozil milevský odchovanec v píseckém dresu Stanislav Polodna. Nejprve pronikl po pravé straně, ale u tyčky na Lukáše Knapa nevyzrál. Pak se na levém kruhu šikovně zbavil protivníka, znovu však jeho střelu zastavil milevský gólman.

Na začátku posledního dějství měl Písek výhodu přesilové hry. V té si najel mezi kruhy Ferebauer, Lukáš Knap jeho střelu vyrazil. Pak se karta otočila a početní výhodu mělo Milevsko. Po přihrávce Jakuba Hamerleho z rohu Libor Nikodém nejprve Halmošiho neprostřelil a opakovaná střela skončila vedle branky. V 48. minutě po chybě Pavla Srdínka v rohu vyjel až před domácí branku Marek a trefil její tyč. Za minutu ztratil puk na útočné modré David Cifreund, Písek se dostal do přečíslení, které zakončil neúspěšnou střelou z pravého kruhu Vaniš. Z protiútoku nabil Josef Urbanec z rohu puk na levý kruh Davidu Homolkovi, Halmoši si s jeho střelou poradil. Konečnou podobu výsledku dal Písek v 54. minutě. Po pravé straně unikl Kubeš, Lukáš Knap jeho střelu stihl vyrazit, bohužel však přímo před dojíždějícího Vaniše, jenž už neměl problém umístit puk do branky. V 56. minutě pálil od modré Milan Čunát a brankařem vyražený puk poslal Jan Sýbek jen do chráničů píseckého gólmana. V závěrečné příležitosti zápasu se k odraženému puku na kruhy dostal Polodna, ale ani tentokrát proti Lukáši Knapovi neuspěl.