Pelhřimov rozhodl ve druhé třetině

Pelhřimov rozhodl o své výhře v prostřední části, kterou vyhrál 3:0. Zbývající dvě třetiny skončily shodně poměrem 1:1. Na úvodní pelhřimovský gól našlo ještě Milevsko odpověď a tak se na první přestávku odcházelo za nerozhodnutého stavu. Ve druhé třetině však Lední Medvědi Milevsku odskočili, a když na začátku posledního dějství zvýšili až na stav 5:1, začalo to vypadat na jejich vysokou výhru. Další góly však už nepřidali a Milevsku se v samém závěru podařilo stav zkorigovat. Základ domácího vítězství byl v přesilových hrách, ve kterých vstřelil Pelhřimov tři góly z pěti.

28.09.2013 | Radek Kolín

4.kolo, sobota 28.9.2013
Spartak Pelhřimov - HC Milevsko 2010
5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Tecl (Marek Hadrava, Plachý), 27. Adam (Bezděk, Martin Hadrava), 28. Vylíčil (Votápek), 40. Marek Hadrava (Plachý), 43. Svoboda (Vylíčil) – 14. Novotný (Nevolný), 59. Drda (Hlinka). Rozhodčí: J. Pražák - J.Mertl, Samuel . Vyloučení: 5:10 . Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:27 (12:10, 15:8, 15:9) . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2.

Spartak Pelhřimov: Brabec – Pavlík, Mečiar, A.Jelínek, Adam, Beneš, Veselý, Žuček, Kasalý - Tecl, Plachý, Marek Hadrava - Kubát, Bezděk, Martin Hadrava - Votápek, Vylíčil, Svoboda - Brychta
HC Milevsko 2010: Škubal – Hlinka, Procházka, Štych, Jakič, Čunát, Dvořák – Urbanec, Heřmánek, Hamerle - Novák, Sumerauer, Homolka - Decsy, Korous, Fořt - Nevolný, Pouch, Novotný - od 21. Vejchoda, od 41. Drda

Při absencích Václava Pipka a Víta Lehečky si brankařskou premiéru v milevském dresu odbyl Jiří Škubal. Pelhřimov se hned od úvodu vrhnul do útoku. Milevsko se však úspěšně bránilo a nepustilo domácí hráče do vyložených šancí. A tak jako první zahrozilo Milevsko. V 5. minutě Jiří Heřmánek našel na levém kruhu Josefa Urbance, jehož střelu skryl ve své výstroji domácí gólman Brabec. Po rozehrání vyjel z rohu před branku Josef Urbanec, ale mířil nad ní. V 7. minutě poslal obránce Adam od modré křížný pas k protilehlé tyči, kde však volný Martin Hadrava puk do branky nenasměroval. Za nedlouho měl Pelhřimov první přesilovou hru. Střela Tecla z kruhu skončila vedle branky. Napodruhé se však už domácí veterán v přesilovce prosadil, když zamířil přesně pod horní tyč poté, co jej zpoza branky našel mezi kruhy zcela volného Marek Hadrava. V polovině třetiny se vydal na útočný výlet po pravé straně Marcel Dvořák, ani on však Brabce neprostřelil. To se Milevsku povedlo ve 14. minutě, kdy Aleš Nevolný po buly poslal puk před branku, kde si Tomáš Novotný počkal na zakončení a bekhendem přehodil gólmanovu lapačku. Milevsko po vyrovnání ožilo a mělo více ze hry. Samo si však svojí aktivitu zastavilo dvěma fauly v závěru třetiny. Pelhřimov měl nejprve klasickou přesilovku, ve které Jiří Škubal vyrazil střelu Plachého z pravého kruhu. Pak měli domácí dokonce dvojnásobnou přesilovku v délce 56 vteřin, ale prosadit se v ní nedokázali.

Na začátku druhé třetiny Milevsko ubránilo dohrávanou domácí přesilovku a pak přišel sporný moment. David Decsy se prohnal do útočného pásma po pravé straně, našel u druhé tyčky Jiřího Fořta jehož střela po ledě skončila v brance za brankařovým betonem. Jeden z domácích hráčů puk pohotově zasunul pod beton a hlavní rozhodčí v domnění, že ten brankovou čáru nepřešel, gól neuznal. Další nekorektní rozhodnutí sudího přišlo v 26. minutě, kdy jeden z domácích hráčů při kontaktu s hostujícím brankařem rozehrávajícím puk za brankou mu přerazil hůl a rozhodčí vyloučil milevského gólmana za podražení. Pelhřimov následnou početní výhodu využil. Obránce Adam vyjel ze souboje u mantinelu za kruhy a trefil se přesně k tyči. Milevští poznamenaní chybnými výroky rozhodčího za minutu inkasovali potřetí, když se k úspěšné dorážce před brankou dostal Vylíčil. Ještě v téže minutě mohlo Milevsko snížit. To se hosté dostali do přečíslení 3 na 1, David Decsy šikovně posunul puk doprava Václavu Korousovi, který z kruhu hledal u protější tyče dva volné spoluhráče, ale přihrávku nasměroval mezi jejich hole a tak brankař nemusel ani zasahovat. Pak mělo Milevsko přesilovku. Střelu Pavla Procházky tečoval Jakub Hamerle do tyče, od které se odrazil na brankovou čáru, kde jej také brankař Brabec před dotírajícím Jakubem Hamerlem udržel. Pak podél levého mantinelu pronikl Jiří Heřmánek, nasměroval puk před branku, kde lehce tečující Josef Urbanec zblízka Brabce nepřekvapil. I Milevsko si zahrálo dvojnásobnou přesilovku, ale kromě tlaku a nebezpečné střely Pavla Procházky zpoza kruhu si v ní také žádnou vážnější možnost nevypracovalo. Následovala domácí přesilovka. Plachý v ní dostal přihrávku k tyči, ale sám před odkrytou brankou neuspěl. V 37. minutě najížděl na hostující branku zleva Votápek, na kruhu si položil protihráče, ale Jiřího Škubala neprostřelil. V poslední minutě třetiny se Pelhřimov prosadil ještě jednou. V dalším milevském oslabení chyboval Pavel Procházka, když jej při vyvážení puku z pásma obral o něj zezadu Tecl, poslal jej spoluhráči Plachému, ten z levého kruhu na pravou tyč Marku Hadravovi, pro něhož nebyl problém trefit poloprázdnou bránu.

Gól do šatny poznamenal výkony obou celků na počátku závěrečného dějství. Pelhřimovským pomohl a vedení o tři góly jim zvýšilo sebevědomí. Milevským hráčům uškodil a tak vypadali dosti rezignovaně. Výsledkem toho byl domácí nápor, spojený s několika šancemi a také gól. Domácí útoky procházely hostující obranou jako nůž máslem. Mezi kruhy se ocitl Kubát, branku přestřelil. Po levé straně unikl Votápek, před brankou našel Svobodu, jenž mířil vedle. Následovala akce jak přes kopírák s tentokrát už gólovým efektem. Nahrávajícím byl tentokrát Vylíčil a před brankou v reparátu úspěšně zakončujícím Svoboda. Pasem mezi obránce vyslal Adam do úniku Plachého, jehož bekhendovou kličku zastavil Jiří Škubal lapačkou. V 52. minutě vypíchl Michalu Štychovi puk ve středním pásmu Vylíčil, zakončoval z kruhu a zasáhl horní tyč. O dvě minuty později minul před brankou tečující Brychta. V 55. minutě znovu ujel milevské obraně Plachý, pokusil se tentokrát uspět s kličkou do forhendu, Jiří Škubal nechal u tyčky svůj beton, přes který se domácí forvard nedostal. Poslední slovo zápasu tak mělo Milevsko. V přesilové hře vyslal Petr Hlinka na zteč Lukáše Drdu, ten se zprava natlačil přes obránce k brance a překonal Brabce.

Milevsko doplatilo v zápase na přísnější metr rozhodčího i svoji nedisciplinovanost. Pelhřimov se v přesilovkách prosadil, i díky početním výhodám byl střelecky aktivnějším týmem, působil hokejověji a dokázal trestat milevské chyby. Těch Milevsko udělalo více a samo v trestání těch domácích nebylo ani zdaleka tak úspěšné. Možná se utkání mohlo vyvíjet jinak, kdyby byl Milevsku za stavu 1:1 uznán regulérní gól, ale na kdyby se v hokeji nehraje.