Pelhřimov nad síly Milevska

Jak se utkání bude vyvíjet, ukázala hned první třetina, kdy si Milevsko vypracovalo více šancí, ale zatímco Pelhřimov si vybudoval dvougólový náskok, Milevsko zůstalo bez vstřeleného gólu. Když pak Pelhřimov hned v první minutě prostřední části přidal třetí gól, bylo rozhodnuto. Pak už hostující tým utkání opanoval a postupně navyšoval svůj náskok. Milevsku dovolil zkorigovat až za stavu 1:7.

14.12.2013 | Radek Kolín

21.kolo, sobota 14.12.2013
HC Milevsko 2010 - Spartak Pelhřimov
3:7 (0:2, 1:4, 2:1)
Branky a nahrávky: 28. Hamerle (Reiniš, Kalla), 46. Hamerle (Záhora, Novotný), 55. Procházka (Hamerle) - 10. Votápek (Martin Hadrava), 15. Svoboda (Votápek, Vylíčil), 21. Plachý (Mečiar, Marek Hadrava), 26. Kopic (A. Jelínek, Martin Hadrava), 32. Votápek (Svoboda), 33. Kopic (Martin Hadrava), 43. Votápek (Vylíčil, Svoboda). Rozhodčí: D.Pražák - J.Mertl,Samuel. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:42 (11:14, 8:18, 11:10) . Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:7, 3:7.

HC Milevsko 2010: Pipek (26. Škubal) – Srdínko, Procházka, Dvořák, Fišera, Štěrba, Hlinka, Bartůněk – Korous, Decsy, T.Novotný - Záhora, Homolka, Fořt - Reiniš, Kalla, Hamerle - Novák
Spartak Pelhřimov: Brabec – Mečiar, Pavlík, A. Jelínek, R.Novotný, Beneš, Kasalý - Štěpán, Plachý, Marek Hadrava - Kubát, Martin Hadrava, Kopic - Svoboda, Vylíčil, Votápek - Z. Jelínek

Utkání začalo kvůli pozdnímu příjezdu hostujícího týmu s 15 minutovým zpožděním. Pelhřimov to však nijak nepoznamenalo. Hned po zahájení si vynutil tlak v útočném pásmu a po půlminutě hry i faul. V následné přesilovce vypálil od modré Radek Novotný, Václavu Pipkovi v milevské brance puk vypadl v blízkosti brankové čáry, ale Petr Hlinka jej odpálil do bezpečí. Hosté si svým faulem přesilovku zkrátili. Při hře ve čtyřech na obou stranách se vydal na útočný výlet podél levého mantinelu Roman Štěrba, ale bekhendem těsně minul soupeřovu branku. Ani Milevsko neodehrálo přesilovou hru v plném čase a v polovině 4. minuty putoval na trestnou lavici už druhý hráč domácích. Až poté se znovu hrálo v plném počtu a hra se uklidnila. To se změnilo s úvodním gólem. Postaral se o něj pelhřimovský Votápek, který dostal na kruhy přihrávku zpoza branky od Martina Hadravy a prostřelil Václava Pipka. Po rozehrání se vřítil do útočného pásma Plachý a bombou zpoza protihráče notně vystrašil domácího gólmana. Milevsko pak mělo početní výhodu a bylo blízko vyrovnání. Jakub Hamerle po svém průniku přenechal na kruhách puk Pavlu Procházkovi, který však bekhendem brankaře Pelhřimova Brabce nepřekonal. Vzápětí Jakub Hamerle na útočné modré prodloužil přihrávku pro rozjetého Tomáše Novotného, který si položil brankaře, objel ho, ale trefil jen horní tyč prázdné brány. Jak proměnit příležitost v gól ukázal Pelhřimov Milevsku v 15. minutě. Tomáši Novotnému v rohu sjel puk z hokejky, Votápek jej poslal na kruhy Svobodovi, jenž střelou po ledě mezi betony prostřelil Václava Pipka. Za minutu se pokoušel David Homolka po výjezdu zpoza branky překvapit bekhendovým zakončením hostujícího gólmana, ten si prostor u tyčky pohlídal. Mnohem lepší střeleckou pozici měl Kevin Reiniš, který se po přihrávce Jakuba Hamerleho ocitl sám před brankařem, Brabec jeho střelu vyrazil. Stejně tak si poradil i se střelou Marcela Dvořáka z prostoru za kruhy. V samém závěru třetiny se prodral před hostující branku David Decsy, Brabec znovu svůj tým podržel.

Pelhřimov definitivně zlomil milevský odpor po 44 vteřinách druhé části. Plachý si v nájezdu 1 na 1 snadno poradil s Marcelem Dvořákem a následně v zakončení i s Václavem Pipkem. V 24. minutě se ocitl hostující Štěpán sám u tyčky, Václav Pipek tentokrát včas zasáhl. Pak měl Pelhřimov přesilovku a 6 vteřin před jejím skončením jí dokázal využít, když Kopic střelou z pravého kruhu k bližší tyči vyhnal z branky Václava Pipka. Jeho nástupce Jiří Škubal musel hned čelit šanci Plachého, který zůstal sám na levém kruhu. Milevsko bylo pod tlakem, ale z brejku dokázalo vstřelit svůj první gól. Jiří Kalla vyslal své spoluhráče z formace do přečíslení, Kevin Reiniš předložil kotouč Jakubovi Hamerlemu, jenž zakončoval z levého kruhu a trefil protější horní roh. Pelhřimov to však nijak nepoznamenalo a nadále roztáčel své kolotoče v útočném pásmu, jimž domácí tým jen těžko odolával. V 31. minutě zakončoval z otočky u tyčky Martin Hadrava, Jiří Škubal zastavil puk lapačkou. Za minutu od mantinelu vyjel před branku Votápek a nikým neatakován natřikrát protlačil puk do branky. Milevsko pak nevyužilo další přečíslení 2 na 1. Po příhře Ivo Nováka střílel Jakub Hamerle ze stejné pozice, jako při svém gólu, ale tentokrát úspěšný nebyl. To Pelhřimov na druhé straně ano. Martin Hadrava jednoduše prošel přes protihráče, poslal puk doprava na kruhy, kde Kopic ranou z první propálil milevského gólmana. V 36. minutě Tomáš Novotný prošel mezi soupeřovými obránci, ale zblízka Brabce nepřekonal. Na opačném konci se v dobré střelecké pozici ocitl hostující Votápek, z mezikruží minul. V poslední minutě druhé periody, kdy se hrálo ve čtyřech, obral Jakub Hamerle o puk Radka Novotného, postupoval sám na brankaře, který jeho střelu hranou lapačky vyrazil.

Jako první se trestné lavice v úvodu posledního dějství vrátil hráč Pelhřimova a tak měl hostující celek početní výhodu. V té neprostřelil Jiřího Škubala z pravého kruhu Svoboda. Milevsko hrálo v plném počtu jen několik vteřin a už muselo čelit další soupeřově přesilovce. V té už se Pelhřimov prosadil, když Vylíčil přihrál z rohu k tyči, kde Votápek dokonal svůj hattrick. Ve 45. minutě našel Tomáš Novotný u tyčky volného Kevina Reiniše, ten mířil pod horní tyč, ale Brabec dokázal puk zastavit. Potom byl vyloučen pelhřimovský Beneš a Milevsko dokázalo přesilovou hru využít. Martin Záhora uviděl u druhé tyčky Jakuba Hamerleho, jenž tak měl usnadněnou situaci ke skórování. V 51. minutě se při hostující přesilovce dostal za obránce Jiří Fořt, Radek Novotný jej zahákoval a rozhodčí po právu nařídil trestné střílení. To zakončil milevský exekutor příklepem z kruhů do boční konstrukce. Milevsko pak ubránilo i další soupeřovu přesilovou hru a při své vlastní se prosadilo. Pavel Procházka na modré po naznačení střely oklamal protihráče, popojel s pukem na kruhy a prostřelil Brabce. Byl to vůbec první gól milevského obránce v letošní soutěži a zároveň gól ustavující konečný výsledek tohoto zápasu. Nic na tom nezměnily ani dvě obrovské možnosti hostujícího Kubáta v 57. minutě. Těsně po skončení milevského oslabení se hned dvakrát sám ocitl před poloprázdnou brankou, ale v prvním případě byla jeho střela sražena a v tom druhém jí na poslední chvíli dokázal vyrazit Jiří Škubal. Do konce zápasu už přibyli jen zápisy kolonce trestů.

V první třetině byla hra zhruba vyrovnaná. Hlavní rozdíl byl v proměňování šancí. Pelhřimov je využil, Milevsko ne. Po vstřelení třetího gólu byl Pelhřimov jasně lepším týmem a Milevsko na jeho rychlý kombinační hokej nestačilo. V poslední třetině už tlak Pelhřimova polevil a Milevsko tak mohlo alespoň zkorigovat výsledek.