Nymburk rozhodl ve třetí třetině

Po dvou třetinách byl stav duelu mezi Nymburkem a Milevskem nerozhodný. Po první bezbrankové třetině se domácí celek ujal vedení, ale Milevsko v poslední minutě prostřední třetiny vyrovnalo. Rozhodnutí padlo v posledním dějství, kdy šel Nymburk znovu do vedení. Milevsko už necelé tři minuty před koncem zkusilo vyrovnat při hře bez brankaře, ale inkasovalo třetí gól do prázdné brány.

07.12.2013 | Radek Kolín

20.kolo, sobota 7.12.2013
NED Hockey Nymburk - HC Milevsko 2010
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 36. Král (Stehlík, Tregl), 48. Dulovec (Kříž), 58. Král (Stehlík) - 40. Decsy (Hamerle). Rozhodčí: Horinek - Novák, Potůček. Vyloučení: 4:4 navíc Cicvárek (Nymburk) 10 minut osobní trest . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:23 (10:6, 12:9, 16:8). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

NED Hockey Nymburk: Bílek – Cicvárek, Kříž, Kulich, R.Procházka, Kuzďas, V.Dvořák – Tregl, Král, Stehlík - Bičiště, Šimek, Martinec - Dulovec,Sirotek, Protivný - Chvojka
HC Milevsko 2010: Pipek – M.Dvořák, P.Procházka, Fišera, Bartůněk, Štěrba, Hlinka – Korous, Decsy, Novotný - Sumerauer, Homolka, Fořt - Reiniš, Horváth, Hamerle

Na konci 1. minuty se z pravé strany natlačil před branku domácí Stehlík, Václav Pipek v milevské brance je útočný atak zastavil. Na další možnost se muselo čekat až do 5. minuty, kdy pronikl do útočného pásma zprava Václav Korous, před brankou našel nepokrytého Davida Decsy, jehož střela minula horní roh domácí branky. Pozornost domácího gólmana Bílka vyzkoušel střelou zpoza kruhu Lukáš Sumerauer. V 9. minutě se poprvé vylučovalo. Přesilovku si zahrál Nymburk. V ní Král střílel od mantinelu na bližší tyč, Václav Pipek byl připravený. Pak následovala další pasáž bez vážnějšího ohrožení branky. Až v 15. minutě si najel mezi kruhy na přihrávku z rohu domácí Roman Procházka, Václav Pipek jeho střelu zastavil. Pak si zahrálo v početní výhodě i Milevsko. V oslabení měli však nejprve šanci domácí, když se dostali do přečíslení 2 na 1, ale celou akci překombinovali. V pokračující milevské přesilovce unikl po levé straně Kevin Reiniš, avšak mířil nad branku. V 18. minutě se po vhazování v domácím pásmu dral v protiútoku do zakončení Šimek, byl atakován a Václav Pipek dokázal jeho střelu vyrazit. V předposlední minutě se prosadil zleva před branku Dulovec, milevský brankař opět úspěšně zasáhl.

V prostřední části jako první zahrozilo Milevsko. Lukáš Sumerauer přihrával zpoza branky, ke sražené přihrávce se dostal David Homolka, ale Bílka neprostřelil. V 25. minutě pálil zpoza kruží Dulovec, Václav Pipek pohotově zasáhl lapačkou. Na druhé straně se Jakub Hamerle z rohu protlačil až před brankaře, zkoušel překvapit zadovkou, ale branku minul. V 27. minutě najížděl sám na brankaře nymburský Protivný, gól z toho nebyl. Další příležitosti si oba celky nechaly až do závěrečné pětiminutovky druhé třetiny, kdy se také změnil bezbrankový stav. Bombu Jiří Fořta z pravého kruhu Bílek se štěstím nadvakrát zastavil. Skóre se poprvé měnilo v 36. minutě. Tregl našel před brankou osamoceného Stehlíka, který Václava Pipka nepřekonal. Puk zůstal ležet vedle tyčky, kde jej sebral Král a zasunul do branky. V té době byl milevský gólman bez masky, ale rozhodčí gól uznal. Milevsko zvýšilo aktivitu. Po rozehrání prošel Ondřej Horváth zleva přes obránce, ale Bílka neprostřelil. Na opačném konci střílel nebezpečně Kříž zpoza kruží nad branku. Milevské přečíslení zakončoval z kruhů David Homolka, Bílek vyrazil. V poslední minutě se Milevsko dočkalo vyrovnání. Jakub Hamerle ve středním pásmu výborně obral o puk jednoho z domácích, vyslal na branku Davida Decsy, jenž se trefil bekhendem nad brankařovu vyrážečku.

Autor vyrovnávacího gólu měl možnost hned v první minutě poslední třetiny, ale po střele zpoza obránce zamířil nad branku. Ve 44. minutě pronikl Tomáš Novotný středem hřiště, přenechal puk Václavu Korousovi, jehož ránu z kruhu Bílek zastavil. Vítězný gól padl ve 48. minutě. Po vhazování v milevském pásmu poslal Kříž od modré puk směrem k brance, kde jej zachytil Dulovec a trefil horní roh hostující branky. Za Milevsko se snažil vyrovnat Pavel Procházka, Bílek jeho střelu z prostoru za kruhy vyrazil. Pak pronikl podél mantinelu Martinec, objel branku, na kruhách našel Stehlíka, jehož střelu Václav Pipek chytil. Následně si najel před branku na přihrávku od zadního mantinelu Roman Procházka, ale milevského gólmana neprostřelil. V nymburské přesilovce se ocitl u tyčky Král, Václav Pipek prokázal pohotovost své lapačky. V 56. minutě mělo Milevsko možnost přesilové hry 4 proti 3. Využít jí nedokázalo a naopak samo mohlo inkasovat, když se domácí dostali do přečíslení, Král z levé strany přihrával před branku, kde dorážejícího Stehlíka zastavil Václav Pipek. Už při plném počtu hráčů na ledě, kdy do konce základní hrací doby zbývalo 2,41 minuty, sáhlo Milevsko ke hře bez brankaře. Polovysokou a těžkou zpracovatelnou přihrávku Václava Korouse z rohu Roman Štěrba na modré nezastavil, po pravé straně se vydal za pukem Stehlík, před prázdnou brankou našel Krále, jenž pohodlně skóroval. Do konce zápasu si oba týmy připravily ještě po jedné šanci. Domácí Šimek se dostal do úniku, ale po kličce skončil vedle branky. Na útočný výlet se vydal milevský obránce Marcel Dvořák, od levého mantinelu poslal puk před branku, kde dorážka Davida Decsy skončila nad brankou.

Utkání chudší na šance bylo poměrně vyrovnané. Milevsko dokázalo držet s domácím týmem krok. Nymburk byl v zápase střelecky aktivnější, vypracoval si více možností, z nichž se dokázal více prosadit. To byl hlavní rozdíl mezi vítězem a poraženým.