Nymburk poprvé bodoval, Milevsko poprvé bez bodu

Po dvou domácích prohrách Nymburk poprvé v soutěži nastoupil na ledě soupeře a hned to pro něj znamenalo plný bodový zisk. Milevsko naopak poprvé zůstalo bez bodu. Domácí tým měl velmi dobrý vstup do zápasu, když se před koncem 2. minuty ujal vedení. Brzy poté však přišel domácí trest, Nymburk přesilovku využil a až do poloviny první třetiny hrál po dvou dalších vyloučeních v početní výhodě. To mu pomohlo. Úvodní třetinu opanoval, což vyjádřil i vedoucím gólem. V dalším průběhu Milevsko hru vyrovnalo, ale góly střílel jen Nymburk, který se postupně dostal až do vedení 5:1. To Milevsko snížilo na rozdíl dvou branek a v závěrečné hře bez brankaře usilovalo o vyrovnání. Minutu a půl svíralo svého soupeře, ale ten se ubránil a půlminutu před koncem navíc skóroval do opuštěné brány.

25.09.2013 | Radek Kolín

3.kolo, středa 25.9.2013
HC Milevsko 2010 - NED Hockey Nymburk
3:6 (1:2, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 2. Sumerauer (Štych, Homolka), 47. Fořt (Jakič, Štych) 49. Heřmánek (Urbanec) - 6. Šimek (Král), 12. Toma (Eis, Dvořák), 28. Král (Šimek, Tregl), 32. Král (Kříž), 44. Dvořák (Toma), 60. Stehlík. Rozhodčí: S.Mertl - J.Mertl,Samuel. Vyloučení: 7:7 navíc Urbanec (Milevsko) 10 minut osobní trest, Čunát (Milevsko) 5 minut + osobní trest do konce zápasu, Němeček (Nymburk) 5 minut + osobní trest do konce zápasu + trest ve hře. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:42 (10:14, 11:14, 17:14). Průběh utkání: 1:0, 1:5, 3:5, 3:6.

HC Milevsko 2010: Pipek – Srdínko, P.Procházka, Štych, Jakič, Čunát, Hlinka – Urbanec, Heřmánek, Hamerle - Fořt, Sumerauer, Homolka - Decsy, Drda, Novák - Nevolný, Pouch, Novotný - Korous
NED Hockey Nymburk: Bílek – R.Procházka, Kříž, Šefl, Kulich, Voženílek, Kozák – Šimek, Král, Tregl – Dulovec, Stehlík, Bičiště – Toma, Eis, Dvořák – Němeček, Chvojka

Milevsku vyšel úvod utkání, když hned z první vážnější šance udeřilo. Michal Štych od modré nahodil puk na branku, kde jej před brankařem Lukáš Sumerauer šikovně tečoval a poslal Milevsko do vedení. Nymburk zahrozil ve 3. minutě, kdy Král našel z rohu před brankou volného Šimka, který však mířil nad branku. Pak rozhodčí dosti přísně vyloučil Aleše Nevolného. Následná přesilovka pomohla Nymburku nejen se oklepat z brzkého gólu, ale dokonce i k vyrovnání. Nejprve si na přihrávku od levého mantinelu najel Dulovec a tečí trefil tyč. Pak zůstal před brankou nepokrytý Šimek, ale přes chumel hráčů před sebou puk do branky nedostal. Do třetice už to Nymburku vyšlo. Král ideálně načasoval přihrávku mezi kruhy na Šimka, jemuž zbývalo už jen trefit z poloviny odkrytou bránu. Nymburk pak dostal další dvě přesilovkové výhody, což mu pomohlo převzít otěže zápasu. V početních výhodách se sice neprosadil, ale brzo po jejich skončení ano. Eis posal puk z levého rohu na pravý kruh, odkud se přesně trefil Toma. Milevsko se snažilo vyrovnat, avšak přes protivníkovu obranu se jen stěží prosazovalo. Jediný vážnější zákrok si tak hostující brankař připsal po střele Milana Čunáta z pravého kruhu, kterou vytěsnil betonem.

Prostřední část začalo Milevsko pokračující přesilovkou z první třetiny. Pavel Procházka se na modré zbavil protihráče, na levém kruhu našel Davida Homolku, jehož střelu Bílek zastavil lapačkou. V 24. minutě prostrčil Tomáš Novotný puk na kruh Aleši Nevolnému, ten se natlačil až před branku, kde byl podražen a brankař Bílek měl snazší úlohu se zastavením puku. V následné přesilovce se Jiří Heřmánek prosmýkl po levé straně až před branku, kde však Bílka nepřekonal. Kotouč se dostal až za kruhy, odkud vypálil Pavel Procházka a Bílek znovu nechal vyniknout svoji lapačku. V oslabení se prodral mezi domácími obránci Bičiště, ale Václava Pipka v domácí brance neprostřelil. V 28. minutě pronikl za hostující branku Tomáš Novotný, našel u tyčky Václava Poucha, který brankaře nepřekonal. Z protiútoku udeřil z nenápadné akce Nymburk. Šimek zakončil svůj útočný výpad střelou z pravého kruhu, Václavem Pipkem vyražený puk se dostal až na levý kruh, kde měl volný Král spoustu času, aby napřáhl a poslal puk do branky dříve, než jí stačil utěsnit milevský gólman. Hned po rozehrání dostal na kruh přihrávku od zadního mantinelu Chvojka, Václav Pipek zachytil puk lapačkou. Po polovině zápasu se Nymburk dostal do přečíslení 3 na 1, Dulovec vzal celou akci na sebe, ale střelou z kruhu Václava Pipka nepřekvapil. V 32. minutě přidal Nymburk čtvrtý gól, ke kterému přišel jako slepý k houslím. Po buly vystřelil od modré Kříž, Pavel Procházka ve snaze odvrátit brankařem vyražený puk do bezpečí nastřelil hostujícího kapitána Krále do nohy, od které se puk odrazil do branky. V 35. minutě nabíjel Jakub Hamerle od zadního mantinelu před branku Jiřímu Heřmánkovi, Bílek vyrazil. Za minutu na opačné straně se Dulovec dostal zprava před branku, jeho první střelu Václav Pipek zastavil, druhá směřovala nad branku. V 38. minutě zakončoval hostující brejk střelou z mezikruží Voženílek, Václav Pipek vyrazil. Ke konci prostřední třetiny a na začátku posledního dějství měl Nymburk krátkou dvojnásobnou početní výhodu.

Využít jí sice nedokázal, ale při plném počtu hráčů na ledě se prosadil. Toma si při útočném ataku vytáhl brankaře, poslal puk k protější tyči, kde se ze souboje domácího Maroše Jakiče a nymburského Dvořáka odrazil od brusle a zaplul do branky k tyči. Ani za stavu 1:5 se ještě Milevsko nevzdalo. Ve 47. minutě se Milevsko poprvé v soutěžním utkání prosadilo v přesilovce. Maroš Jakič vystřelil od modré a puk po teči Jiřího Fořta zapadl do horního rohu branky. Za další dvě minuty už to bylo jen o dva góly. Jiří Heřmánek vyjel ze souboje v rohu, vybruslil bránící hráče včetně gólmana a bezpečně skóroval. Milevsko pokračovalo dál v náporu. Po střele Petra Hlinky dorážel brankařem vyražený puk u tyčky Lukáš Drda, Bílek byl na místě. Po vyhraném vhazování vypálil David Homolka, hostující gólman se štěstím puk vyrazil. S blížícím se koncem Nymburk čím dál méně pouštěl milevské hráče k ohrožení vlastní brány. V čase 58:04 přistoupil domácí celek ke hře bez brankaře. Minutu a půl svíral soupeře v jeho pásmu, ale kromě několika dorážek z bezprostřední blízkosti si žádné velké šance nevypracoval. Půlminutu před koncem pak Stehlík vypíchl puk na modré a ze středního pásma poslal puk do opuštěné brány. Po rozehrání se do sebe pustili milevský Milan Čunát a hostující Němeček. Oba za to vyfasovali trest na 5 minut a do konce zápasu, hostující útočník pak ještě navíc trest ve hře za úder hlavou. Posledních 15 vteřin tak mělo Milevsko přesilovku, ve které Pavel Procházka trefil od modré horní tyč.

Výkon domácího týmu ovlivnil hlavně série tří vyloučení v úvodu střetnutí. Nymburku to i přes brzo inkasovaný gól dopomohlo rychle k návratu do zápasu. Hostující tým udělil domácím lekci z produktivity. Střelecky i herně byl zápas poměrně vyrovnaný s mírnou nymburskou převahou. V proměňování šancí však Nymburk Milevsko předčil a měl k tomu i tolik potřebné štěstí, když mu minimálně u dvou gólů dopomohli domácí.