Veselí nad Lužnicí
17:00
15. 9. 2012

Na úvod těsná prohra v Řisutech

Milevsko začalo zahajovací svůj zahajovací druholigový zápas sezóny 2012/2013 dobře a ujalo se na ledě soupeře vedení a to dokonce při vlastním oslabení. Řisuty však ještě do první přestávky skóre otočily ve svůj prospěch. V prostřední části navýšili svůj náskok už na stav 4:1 a zdálo se být rozhodnuto. Milevsko se však nevzdalo. Ještě do konce druhé třetiny se hosté přiblížili na rozdíl jedné branky. V poslední části se Milevsku dokonce podařilo ve dvojnásobné přesilovce vyrovnat, rozhodčí však původně uznaný gól odvolal. Řisuty si pak už svůj jednogólový náskok pohlídaly.

Milevsko začalo utkání v Řisutech dobře a jako první si vytvořilo šance. Ve 3. minutě Marcel Dvořák zachytil na útočné modré domácí pokus o vyhození, dostal se s pukem až na kruh, ale branku minul. Následně pálil od modré Milan Kořánek a Milan Bláha z dorážky neprocpal puk za domácího brankaře Schwambergera. Pak ale přišel zbytečný útočný faul a Milevsko muselo čelit domácí přesilovce. Oslabení nejen ubránilo, ale dokonce se v něm ujalo vedení. V brejkové situaci Milan Bláha namísto přihrávky volil střelu k bližší tyči, čímž zaskočil Schwambergera, kterému propadl puk do branky. Z vedení se Milevsko radovalo jen 2 minuty. Po ztrátě puku za vlastní brankou se ten dostal před ní, kde ho důrazný Záleský protlačil puk do branky. Hra i skóre byly vyrovnány a dalších možností se příliš nerodilo. Ve 13. minutě se před Václavem Pipkem v milevské brance ocitl Kraus, milevský gólman vyrazil. Mezi tyče se nevešla ani následná Scherzlova teč střely od modré. V 19. minutě dokázal Václav Pipek ještě zastavit útočný atak zprava od domácího Kose, ale v poslední minutě první třetiny už kapituloval. Po buly si Záleský na kruhu obhodil Petra Hlinku a podél ležícího brankaře zasunul puk k tyči.

I úvod prostřední třetiny patřil Milevsku. V 22. minutě se Milan Bláha proháčkoval mezi obránci, ale s bekhendovým zakončením si na Schwambergera nepřišel. Jan Sýbek pak vyjel z rohu na kruh, brankaře však neprostřelil. V 24. minutě dorážel Josef Urbanec u tyčky puk odražený od zadního mantinelu, gól z toho nebyl. V 27. minutě dokázaly Řisuty bleskově využít početní výhodu a svůj náskok navýšit. Od modré nahodil puk Slánský a brankařem vyražený puk zametl do branky Kos. Řisutští zůstávali aktivní a tlačili se do dalších šancí. Václav Pipek u tyčky vychytal Scherzla. V 31. minutě tečoval Kraus puk před brankařem, ten včas zasáhl. V 33. minutě poslal Kraus lobem za obránce do úniku Veselého, který kličkou oklamal milevského gólmana a zvýšil na 4:1 pro Řisuty. Ani třígólový náskok nepřinesl uklidnění do domácích řad a Milevsko toho dokázalo využít ke snížení. V 36. minutě Marcel Dvořák napřáhl ze středního pásma a kotouč se zastavil až v domácí brance. V 39. minutě, kdy se hrálo ve čtyřech na obou stranách, vystřelil od modré Milan Čunát, sražený puk se dostal k Josefovi Urbancovi, který zamířil přesně k tyči. A rázem to bylo jen o gól.

Závěrečná část přinesla vyrovnaný boj. Řisuty si hlídaly těsný náskok a nepouštěly Milevsko k ohrožení branky. Šance tak přicházely jen v přesilovkách. Po hrubém faulu domácího Sedláčka na Marcela Dvořáka dostalo Milevsko výhodu přesilové hry. Prosadit se v ní nedokázalo, a tak přišly naopak dvě přesilovky domácích. V té první se domácí tým neprosadil. V té druhé se sám před Václavem Pipkem zjevil Čermák, ale překonat jej nedokázal a z dorážky se to nepovedlo ani Hudíčkovi. V 53. minutě uháněl za pukem vyslaným směrem k hostující brance Landa, Václav Pipek byl u puku dříve a stačil jej vypíchnout. Brzy poté fauloval v útočném pásmu domácí Vlček. Za chvíli ho napodobil Kos vyhozením puku mimo hřiště a Milevsko tak dostalo výhodu přesilové hry 5 proti 3. Milevští dlouho neplodně kombinovali, ale nakonec dorážkou u tyčky dostal Josef Urbanec puk do branky. Hlavní sudí nejprve ukázal směrem na branku a potvrdil gól. Pak však po poradě s čárovými své rozhodnutí kvůli posunuté brance odvolal. Do konce zápasu si Milevsko, až na závěrečný závar před domácím brankařem větší možnost nevypracovalo. Naopak Řisuty mohly definitivně rozhodnout. V 56. minutě pokryl Václav Pipek lapačkou střelu Kose z levého kruhu. V oslabení si milevský brankař poradil s dorážejícím Vlčkem. V poslední příležitosti se mezi kruhy ocitl osamocený Scherzl, mířil ale nad branku.

Řisuty byly v zápase o něco lepším týmem. Více se tlačily do střeleckých pozic a častěji ohrožovaly protivníkovu branku. Milevsko v zápase nepropadlo. Celkově sehrálo s domácími vyrovnanou partii a nebylo daleko od bodového zisku.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 7. Záleský (Křepelka), 20. Záleský (Křepelka, Krpata), 27. Kos (Slánský), 33. Veselý (Kraus) – 5. Bláha, 36. Dvořák (Novák), 39. Urbanec (Čunát). Rozhodčí: Krejcar - Andrejsek, Marek. Vyloučení: 9:10 navíc Sedláček (Řisuty) a Procházka (Milevsko) oba 10 OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 31:22 (8:8, 11:8, 12:6) . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3.