Veselí nad Lužnicí
17:00
30. 1. 2013

Na čtvrtý pokus Děčín poražen

Až ve čtvrtém vzájemném zápase letošní sezóny se Milevsku podařilo Děčín obrat o body. Utkání skončilo stejným výsledkem jako první zápas v Milevsku, který se rovněž definitivně rozhodnul až při hře bez brankaře. S tím rozdílem, že tentokrát je vítězem Milevsko. To si do poloviny první třetiny vybudovalo dvoubrankový náskok. Ten Děčín na začátku prostřední části srovnal, ale domácí tým postupně navýšil až na stav 5:2. Děčín se přiblížil na rozdíl gólu, ale vyrovnat už nedokázal. Při závěrečné power play hrané v oslabení navíc inkasoval do prázdné brány.

Úvod zápasu byl rozpačitý. Hra se převážně odbývala ve středním pásmu a byla plná nepřesností. Až po 5 minutách hry začal Děčín předvádět své útočné kvality. Nejprve Pořický zpoza kruží pálil těsně vedle. Pak Oliverius přihrávkou od zadního mantinelu našel před brankou osamoceného Vávru, Václav Pipek v domácí brance ukázal, že se na zápas dobře připravil a bravurně zasáhl lapačkou. Pak se začalo prosazovat i Milevsko. V 8. minutě Jakub Hamerle našel od zadního hrazení u tyčky Libora Nikodéma, ten hostující gólmana Lavingera neprostřelil. Z protiakce se protáhl celým hřištěm Baránek, ztroskotal na Václavu Pipkovi. Na druhé straně už udeřilo. Michal Štych nahodil od pravého mantinelu puk na branku a ten u tyčky propadl Lavingerovi do branky. Za minutu se Milevsko radovalo podruhé. Ladislav Paule ve středním pásmu zastavil hostující rozehrávku, v nájezdu 2 na 1 poslal puk na Petra Króla, jenž sám proti brankaři trefil horní roh branky. V 12. minutě znovu ohrožoval hostující branku Michal Štych. Popojel s pukem od modré až na hranici kruhu, ale tentokrát Lavingera neprostřelil. Z protiútoku znovu hrozil Baránek. Vystřelil tvrdě zpoza obránce, Václav Pipek vytěsnil puk mimo branku. Pak mělo Milevsko první přesilovku. V té pálil od modré Pavel Srdínko a Jakub Hamerle tečoval nad branku. Milevsko však brzy vlastní vinou o početní výhodu přišlo a Děčín hru 4 proti 4 využil ke snížení. Pomohla mu k tomu chyba Davida Cifreunda při rozehrávce, kterou hosté zachytili, Zika se dostal z rohu s pukem až před branku, položil si brankaře a podél něj skóroval. Nedlouho poté měl Děčín dvě velké možnosti k vyrovnání. Nejprve u tyčky nepokrytý Vávra neprostřelil Václav Pipka a pak jej v samostatném úniku nepřekonal Růžek. V závěru třetiny mohlo naopak náskok zvýšit Milevsko. Ránu Michala Štycha od modré vyrazil Lavinger na kruh k Jiřímu Fořtovi a jeho střelu pak před branku, kde měl Radek Volf před sebou odkrytou branku. Zakončil však hodně nedůrazně a jeden z děčínských hráčů stihl vložit puku do cesty hůl.

Co se Děčínu nepovedlo ke konci první třetiny, to mu vyšlo na začátku té druhé. Mezi obránci se prodral až před brankaře Pořický, ten jeho nájezd vyrazil, ale k puku se dostal Hošek a propasíroval jej do branky. Milevsko chtělo rychle získat vedení zpět. Střelu Lukáše Sumerauera zpoza protihráče Lavinger zastavil lapačkou. Při signalizovaném trestu poslal Josef Urbanec od pravého mantinelu puk na protější kruh, kam si najel Pavel Procházka, ale branku netrefil. V následné přesilové hře nabil Lukáš Sumerauer na kruhy Ladislavu Paulemu, jeho střela z první branku o dost minula. Až po skončení přesilovky se Milevsko dočkalo. Po buly střílející Jan Sýbek z pravého kruhu branku minul, ale odražený puk od zadního mantinelu poslal do branky u levé tyčky dobře postavený Radek Volf. Milevsko bylo i nadále aktivnější. Ladislav Paule přihrával zpoza branky k tyči, Lavinger střelu Libora Nikodéma nepropustil. Pak zakončoval Jan Sýbek po objetí branky, Lavinger byl u tyčky včas. Příležitost z kategorie vyložených měl hostující Růžek. Ten zůstal sám před brankařem, měl dost času na zakončení, ale ani nadvakrát Václava Pipka neprostřelil. V končící milevské přesilovce vypálil od modré Pavel Srdínko, k brankařem vyražené střele se dostal Petr Markulinec, Lavinger vyrazil kotouč nad branku. Chybného domácího střídání pak využil Baránek, najel si za obránce, ale sám proti Václavu Pipkovi neuspěl. Zkoušel po kličce zakončit mezi betony, milevský gólman jeho úmysl vystihl. V 38. minutě Pavel Srdínko ve středním pásmu posunul puk doleva Ladislavu Paulemu, jehož nájezd zleva Lavinger zastavil. Na začátku 39. minuty Milevsko přidalo gólovou pojistku. Josef Urbanec rozjel útočnou akci, vyslal po levé straně Libora Nikodéma, který si počkal na dojetí Jakuba Hamerleho, poslal mu puk na kruhy, odkud jej Jakub Hamerle střelou bez přípravy poslal pod horní tyč branky.

Na začátku čtvrté minuty posledního dějství Milevsko zvýšilo už na rozdíl tří gólů. Po zastaveném hostujícím náznaku brejku se puk dostal k Liboru Nikodémovi. Ten jej od mantinelu na hranici útočného poslal pohotově přes jediného protihráče na protější kruh, kam si najel Josef Urbanec a nezadržitelně skóroval do poloodkryté branky na 5:2. Děčín se ani za takto nepříznivého stavu nevzdal. Při signalizovaném trestu se ocitl sám před domácí brankou Hošek, Václav Pipek vyrazil. V přesilovce přestřelil z mezikruží Vávra. V polovině třetiny se jednoduše kolem obránců prohnal Baránek, jeho střela na osamoceného gólmana si ještě cestu do sítě nenašla, dorážka Drnce už ano. Pak vyjel zpoza branky Růžek, Václav Pipek se u tyčky překvapit nenechal. Rozhodnout mohl Josef Urbanec, který sebral hostujícímu Stezkovi rozehrávku, sám proti brankaři si jej položil, ale puk nad jeho chrániče zvednout nedokázal. Děčín pak měl přesilovkovou výhodu a využil jí ke snížení na rozdíl jednoho gólu. Zpoza branky přihrával Oliverius a před brankou číhající Vávra nikým neatakován poslal puk pod horní tyč. A bylo zaděláno na drama. Vyrovnání mohl dokonat Baránek, ale po vyjetí z rohu tvrdou ranou Václava Pipka nepropálil. Milevsko si poté přeci jen počínalo aktivněji. Drželo puk daleko od své branky a dostalo se i k ohrožení soupeřovi. David Homolka přihrával zpoza branky, Ladislav Paule přes brankaře puk do ní neprotlačil. O závěrečný nápor připravil Děčín hostující útočník Baránek, který v 59. minutě uprostřed hřiště nesmyslně bodnul špičkou hole Petra Markulince a byl vyloučen do konce zápasu. I tak se Děčín hrající v oslabení dostal ke hře bez brankaře. Puk však v útočném pásmu neudržel, Pavel Procházka jej posla do jízdy Josefu Urbancovi, který od mantinelu poslal kotouč do prázdné brány.

Milevsko prokázalo v zápase větší touhu po vítězství, ale zároveň předvedlo velké množství chyb v defenzivě. Děčín si vypracoval více vyložených šancí, ale ztroskotal na skvěle chytajícím Václavu Pipkovi v milevské brance. Ten má hlavní zásluhu na domácí výhře.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 8. Štych (Sýbek), 9. Król (Paule), 28. Volf (Sýbek), 39. Hamerle (Nikodém, Urbanec), 44. Urbanec (Nikodém), 60. Urbanec (Procházka) - 15. Zika (Hříbal), 23. Hošek (Pořický), 50. Drnec (Racek, Baránek), 55. Vávra (Oliverius, Kaltenböck). Rozhodčí: Battěk - Nepomucký, Jakub Žemlička. Vyloučení: 4:4 navíc Baránek (Děčín) 5 + osobní trest do konce zápasu. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 48:47 (17:15, 16:14, 15:18). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2, 5:4, 6:4.