Milevsku závěrečná výhra nepomohla

Milevsko v posledním zápase základní části porazilo doma Řisuty, ale ani to mu nepomohlo k postupu do play-off. Jeho jediný soupeř o poslední místo zaručující účast ve vyřazovacích bojích Bílina si tuto pozici „pohlídala“ vítězstvím v Nymburce. Milevsko nezahájilo utkání dobře, když hned na začátku inkasovalo z hostující přesilovky. Ještě v první třetině však skóre otočilo a v prostřední části přidalo další dva góly. Řisuty v posledním dějství snížily ve vlastním oslabení, ale více gólů již nepřidaly.

22.02.2014 | Radek Kolín

34.kolo, sobota 22.2.2014
HC Milevsko 2010 - HC Řisuty
4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Urbanec, 19. Urbanec (Decsy), 23. Urbanec (Decsy, Srdínko), 38. Novák (Štych, Hamerle) - 3. Redlich (Tomáš), 56. Bílek (Sedláček). Rozhodčí: Valenta - Rubáš, Tvrdík . Vyloučení: 4:5 navíc Homolka (Milevsko) 5 minut + osobní trest do konce utkání, Náprstek (Řisuty) 5 minut + osobní trest do konce utkání . Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 33:39 (15:11, 11:14, 7:14). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.

HC Milevsko 2010: Pipek – Srdínko, Procházka, Štych, Bartůněk, Štěrba, Hlinka – Urbanec, Decsy, Fořt - Stoklásek, Hamerle, Homolka - Nevolný, Sumerauer, Drda - Novák, Novotný
HC Řisuty: Knap – Voráček, Kašák, Sedláček, Bílek, Tomáš, Babický, Jirouch - Vyšín, Kos, Landa - Záleský, Krpata, Kraus - Náprstek, Redlich, Vlček - Hlusička, Vodička

Milevsko nevstoupilo do posledního zápasu základní části dobře. Ve 2. minutě nebezpečně dorážel před domácí brankou Kraus, ale těsně minul. Brzo poté byl domácí tým potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě a Řisuty přesilovku bleskově využily. Po vyhraném buly nahodil puk na branku Tomáš, Václav Pipek v milevské brance jej vyrazil před sebe, kde byl hostující Redlich při dorážce rychlejší, než domácí obránci a dorazil puk do branky. Milevsko se snažilo rychle odpovědět. Hned za minutu zakončoval u tyčky David Decsy, hostující brankař Knap puk vyrazil. V následné milevské početní výhodě ujel po pravé straně Josef Urbanec, Knap jeho útočný výpad zastavil. V 7. minutě se dvakrát v dobré střelecké pozici mezi kruhy ocitl Pavel Procházka. Jeho první střela byla zablokována, druhá prošla až ke gólmanovi, který jí vyrazil. V nastalé mele na brankovišti projevil důraz Josef Urbanec, který tak dlouho bušil do puku proti zasahujícímu gólmanovi, až jej dostal do branky. Milevsko bylo i nadále aktivnější. Střelu Lukáše Sumerauera z kruhu vyrazil Knap ramenem. Na druhé straně zůstal sám mezi kruhy Vodička, ale mířil nad branku. V 16. minutě najížděli domácí ve dvou proti jedinému hostujícímu obránci Sedláčkovi, ten stihl lehce tečovat přihrávku Jana Stokláska mimo dosah Jakuba Hamerleho. Milevští zůstali usazeni v pásmu a David Homolka měl prostor k zakončení u tyčky, Knap jeho střelu vyrazil. V 19. minutě šlo Milevsko do vedení. Josef Urbanec převzal za brankou přihrávku Davida Decsy, vyjel před branku a prostrčil brankařovi do ní puk. Pak pálil po vhazování Jan Stoklásek zpoza kruhů, ale branku přestřelil. V pokračujícím závaru znovu dostal možnost k ohrožení branky David Homolka, ale znovu proti němu úspěšně zasáhl Knap. V poslední minutě mělo Milevsko ještě dvě velké příležitosti. David Decsy nabil z rohu na kruhy Josefu Urbancovi, Knap špičkou betonu vyrazil. Před brankou pak zůstal nepokrytý David Decsy, ale těsně minul.

I ve druhé třetině jako první zahrozily Řisuty, když Vyšín ranou z levého kruhu zasáhl Václava Pipka do masky. Milevsko ze své první šance prostřední části přidalo třetí gól. Pavel Srdínko vyslal do brejku Davida Decsy, ten v přečíslení 2 na 1 ideálně našel u tyčky Josefa Urbance, jemuž k dovršení čistého hattricku postačilo nasměrovat puk do branky. Milevsko namísto pozorného hlídání náskoku vyrobilo dvě velké chyby vzadu. Nejprve využil špatného střídání Vyšín a ujížděl na branku. Roman Štěrba jej musel zahákovat a rozhodčí nařídil trestné střílení. Při něm trefil hostující útočník tyč. Pak zůstal za domácí obranou Krpata, Václav Pipek jeho únik zastavil. Řisuty pak měly další přesilovku, ve které si sjel na kruhy Kašák, Václav Pipek znovu výborně zasáhl. V oslabení se do šance dostalo i Milevsko. Ujelo ve 2 na 1, David Homolka vzal zakončení na sebe, ale ani nadvakrát nedokázal Knapa prostřelit. V polovině zápasu vystřelil šikovně zpoza protihráče Krpata a Václav Pipek měl co dělat, aby betonem puk vytěsnil mimo branku. V 32. minutě se Milevsku povedlo další přečíslení. Jiří Fořt přihrávkou od mantinelu našel před brankou volného Davida Decsy, který však trefil jen připravenou gólmanovu lapačku. V 35. minutě Pavel Srdínko zastavil puk na útočné modré, popojel s ním na kruhy, ale branku těsně minul. V 37. minutě nesmyslně napadl po odpískání hostující Náprstek Petra Hlinku. Trestat se jej vydal David Homolka a tak došlo mezi hráči k potyčce. Za tu byli oba vyloučeni do konce zápasu a Náprstek navíc na dvě minuty za útočný zákrok. Milevsko tak mělo výhodu přesilovky a využilo jí. Michal Štych napřáhl od modré a Ivo Novák tečoval puk do branky.

Hned na začátku posledního dějství mohl přidat definitivní pojistku Josef Urbanec. Protáhl se podél mantinelu až před branku, ale nepřehodil položený brankařův beton. Řisuty pak měly více ze hry, Milevsko hrozilo z brejků. V 50. minutě po spoluhráčově zadovce pálil z levého kruhu Záleský, Václav Pipek včas zasáhl lapačkou. Za minutu se dral proti hostujícímu brankaři Lukáš Sumerauer, celou dobu si „vezl“ na zádech protihráče a tak zakončoval v tísni. Snažil se trefit mezírku mezi betony, Knap na poslední chvíli puk lehce zasáhl a ten skončil kousek vedle branky. Pak najížděl od poloviny hřiště sám na branku Josef Urbanec, ale Knapa neprostřelil. Milevsko poté ubránilo hostující početní výhodu a hned po jejím skončení mělo samo převahu o jednoho hráče v poli. Po ztrátě puku na modré však domácí hráči nezachytili vysunutí Bílka Sedláčkem. Řisutský obránce Bílek vystřelil po vjetí do pásma a trefil přesně protější horní roh domácí branky. Žádnou komplikaci v podobě ohrožení výhry už Milevsko nepřipustilo. Ještě v přesilovce pálil Roman Štěrba vedle branky a po jejím skončení i Jan Stoklásek nad horní tyč. Poslední možnost zápasu měl hostující Vyšín, který prošel přes Pavla Srdínka a vsedě dokázal i zakončit. Václav Pipek však byl připraven a puk zastavil.

Milevsko vyhrálo zaslouženě. Řisuty byly sice střelecky aktivnější a hlavně za nepříznivého stavu měly i převahu. Milevsko si na druhou stranu vypracovalo mnohem více vyložených šancí. Domácí tým tentokrát ukázal bojovnost a vůli po vítězství. Jeho hra nebyla bez chyb. Tradičně měl problémy v defenzivě a opět se nevyvaroval neproměňování ani vyložených šancí. Na vítězství v tomto zápase mu to stačilo, na postup do play-off už bohužel ne. Podruhé za sebou ho tak čeká boj o udržení druholigové příslušnosti. Program ani systém baráže však bohužel není ani po skončení základní části znám.