Veselí nad Lužnicí
17:00
23. 2. 2013

Milevsko ztratilo v Jablonci dobře rozehraný zápas a čeká ho baráž

Milevsko muselo v Jablonci naplno bodovat, pokud si chtělo uchovat naději na vyhnutí se baráži. A mělo k tomuto cíli dobře nakročeno. Zásluhou dvou využitých přesilovek se dostalo do vedení 2:0. Jablonec však rovněž v početní výhodě po polovině zápasu snížil. Ve třetí části nejprve vyrovnal ve dvojnásobné přesilovce a pak po dvou brejkových situacích strhl vítězství na svou stranu.

Začátek zápasu byl oboustranně opatrný. Jablonec na začátku 4. minuty dostal výhodu přesilovky, ale Milevsko se bez potíží ubránilo. První vážnější situace přišla až v 7. minutě, kdy Lukáš Sumerauer dostal přihrávku do pravého křídla. Jeho první střelu z kruhu domácí gólman Nedvídek vyrazil, druhou zastavila tyč jablonecké branky. Ani Milevsko se ve své první přesilovce neprosadilo, ale druhou už dokázalo využít. Po vyhraném vhazování Libora Nikodéma nahodil Pavel Procházka od modré puk na branku, kde Nedvídek pouze vyrazil a Jakub Hamerle měl při dorážce do odkryté brány snadnou práci. Pak začal úřadovat hlavní sudí Úlehla, který úzkostlivě trestal i jakýkoliv náznak přestupku. Výsledkem toho byla neustále obsazená trestná lavice. Celkem v první třetině vyloučil 6 hráčů Jablonce a 5 Milevska. Více výhod z toho vyplynulo pro domácí celek, který měl hned dvakrát početní výhodu 4 proti 3 a dokonce i krátkou dvojnásobnou přesilovku. Milevsko všechna oslabení ubránilo a navíc si v nich i vytvořilo šance. V 16. minutě se hosté hrající v tu dobu ve třech proti čtyřem domácím dostali do přečíslení 2 na 1, ale Jakub Hamerle prováhal vhodný moment na přihrávku a sám Nedvídka neprostřelil. Při hře 4 proti 4 se prohnal kolem Pavla Srdínka domácí Stehno, ale Václav Pipek u tyčky situaci zachránil. Při další hře 3 proti 4 se Josef Urbanec dostal do nájezdu 1 na 1, jeho první střelu Nedvídek vyrazil, druhá branku minula. V poslední minutě, kdy se hrálo ve čtyřech na obou stranách, vystřelil od modré Petrmichl a Václavem Pipkem vyražený puk vracel z otočky na branku Bříška, milevský brankař i na podruhé úspěšně zasáhl.

Hra ve čtyřech pokračovala i na začátku prostřední třetiny. Pak mělo Milevsko přesilovku a využilo jí. Nejprve si Libor Nikodém najel za obránce, avšak sám na brankaře bekhendem minul. Pak vystřelil od hranice pásma Michal Štych a Nedvídkem vyražený puk zametl u tyčky do branky Libor Nikodém. V 24. minutě chyboval při rozehrávce Michal Štych, ale střelu Abrahama Václav Pipek zastavil. Na druhé straně po vhazování našel Pavel Srdínko na kruhu Jakuba Hamerleho, jehož střela do branky neprošla. Velkou možnost k navýšení skóre mělo Milevsko v podobě 1,5 minutové přesilovky 5 proti 3. Přes několik možností jí využít nedokázalo. Jakub Hamerle poslal puk mezi kruhy, Libor Nikodém Nedvídka neprostřelil. Josef Urbanec najížděl na domácí branku zleva, Nedvídek jeho střelu chytil. Ránu Pavla Procházky od modré tečoval těsně před brankařem David Homolka, ale zasáhl jen gólmanův beton. Od dvojnásobné přesilovky už nebyl vyloučen ani jeden z domácích. To na druhé straně se vylučovalo a Jablonec přesilovku využil. Napřed z levého kruhu netrefil branku Lacek. Pak však dostal pas na pravém kruhu neobsazený Bříška, který poslal puk do branky dříve, než se stačil milevský brankař přemístit a prostor vykrýt. V 35. minutě ujel všem milevským hráčům Kedršt, ale Václav Pipek mu skórovat neumožnil. V další domácí přesilovce zůstal sám u tyčky Kapička, Václav Pipek vyrazil. V 38. minutě pálil zpoza kruží Bríška, branku minul.

Tak jako ve většině zápasů Milevska v Jablonci přestal rozhodčí vylučovat domácí hráče, zato v trestání milevských neustal. Po 41 vteřinách hry posledního dějství střílel Bříška z pravého kruhu, Václav Pipek vyrazil. V následné sérii dorážek se podařilo domácím dostat puk do branky, ta však již byla v té době posunutá. Po ubráněném oslabení přišly dva další milevské tresty v krátkém sledu za sebou a pro domácí dvojnásobná početní výhoda v délce 1,41 minuty. Jablonci se jí podařilo využít, když zpoza kruhu vystřelil Klement a Václavu Pipkovi puk propadl do branky. V pokračující klasické přesilovce se Milevsko ve vlastním oslabení dostalo do přečíslení 2 na 1, ale David Homolka Nedvídka neprostřelil. Domácí brankař si poradil i s nájezdem Josefa Urbance zprava. Ve 49. minutě se Jablonci poprvé podařilo jít do vedení. Podél mantinelu unikl Petru Hlinkovi Stehno, našel u protější tyče Kapičku, který zblízka doklepl puk do branky. Milevsko se i nadále vrhalo do útoku, avšak úspěšné nebylo. Josef Urbanec vyjel zpoza branky, ale z otočky Nedvídka nepřekvapil. Na pravém kruhu se ocitl na chvíli volný Libor Nikodém, Nedvídek jeho střelu vyrazil. Na opačném konci si na kruhy najel Petrmichl, Václav Pipek chytil. Hra se opět přesunula do domácího pásma. Po buly přestřelil z kruhů Josef Urbanec a u tyčky dorážející Libor Nikodém puk do branky neprocpal. Necelé 2 minuty před koncem se dostal na levý kruh Pavel Procházka, hledal u vzdálenější tyče Josefa Urbance, který byl při pokusu o zakončení zcela evidentně faulován. Místo trestu však následoval domácí brejk, který byl opět využit. V přečíslení 2 na1 Kapička natáhl na sebe protihráče, poslal puk před branku, kde Tondr oklamal Václava Pipka bekhendovou kličkou a potvrdil tak domácí vítězství.

Milevsko nebylo v Jablonci daleko od tolik potřebného vítězství. V první polovině zápasu toho domácím příliš nedovolilo. Samo mělo více šancí, bylo nebezpečnějším týmem a zaslouženě šlo do vedení. Rozhodla nevyužitá dvojnásobná přesilovka, ve které mohlo Milevsko zasadit možná rozhodující úder. Naopak přišla domácí využitá přesilovka, která Jablonci pomohla. Od té doby byl lepším týmem. Milevsko se vzchopilo až za vyrovnaného stavu, kdy vrhlo všechny síly do útoku. Toho však Jablonec využil a dvěma protiútoky do otevřené obrany otočil stav ve svůj prospěch.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 34. Břiška (Tondr), 44. Klement (Petrmichl), 49. Kapička (Stehno), 59. Tondr (Kapička, Mulač) - 11. Hamerle (Procházka, Nikodém), 23. Nikodém (Štych). Rozhodčí: Úlehla - Novák, Potůček. Vyloučení: 8:11 navíc Klement (Jablonec) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 45:36 (12:12, 17:12, 16:12) . Průběh utkání: 0:2, 4:2.