Veselí nad Lužnicí
17:00
10. 11. 2012

Milevsko veze první body z venku

Milevsko dokázalo získat v soutěži první body z venkovního zápasu. O svém vítězství rozhodlo rozdílovým gólem čtyři a půl minuty před koncem základní části. Do té doby byl stav vyrovnaný, když se oba celky prosadily jen v přesilovkách. Jako první využila přesilovou hru Kobra. Milevsko rovněž dvěma góly v početní výhodě otočilo stav ve svůj prospěch. I Kobra se však v závěru prostřední části podruhé prosadila v přesilovce. O vítězi rozhodl jediný gól v závěrečném dějství, který jako jediný v zápase padl při plném počtu hráčů na ledě.

V úvodu zápasu bylo o něco málo aktivnější Milevsko, ale k ohrožení branky se nedostalo. To hráči Kobry se snažily pálit ze všech pozic a na kontě hostujícího gólmana Lukáše Knapa přibýval jeden zákrok za druhým. Ve 3. minutě zastavil střelu domácího Kocmana zpoza obránce. Pak měla Kobra první přesilovou hru v zápase. Zpoza kruhů pálil Roman Verbík, Lukáš Knap vyrazil. Kobra se v přesilovce ale nakonec prosadila. Obránce Ton poslal puk od modré na pravý kruh, odkud jej Jakeš poslal z první do branky. Hned po rozehrání se do první šance dostalo i Milevsko. Libor Nikodém dostal puk mezi kruhy, ale jeho střela skončila sražená nad brankou. Pak měla Kobra další přesilovou hru. Zpoza pravého kruhu znovu střílel Jakeš, Lukáš Knap tentokrát puk zachytil lapačkou. Stále ještě v přesilovce dostal před branku přihrávku od zadního mantinelu domácí Eis, milevského brankaře neprostřelil. V 11. minutě netrefil z pravého kruhu branku Bárta. Za minutu se zjevil sám před brankařem Jakeš, ale tentokrát úspěšný nebyl. Na druhé straně vyjel zpoza branky David Homolka, avšak u tyčky domácího brankaře Kociána nepřekvapil. Poté si najel mezi kruhy Roman Verbík, Lukáš Knap jeho střelu vyrazil. Ve 14. minutě mělo Milevsko velkou možnost. Michal Klíma vystihl domácí rozehrávku, najížděl proti samotnému brankaři, ale byl zezadu zahákován. Rozhodčí za zákrok „jen“ vyloučil. Milevsko však dokázalo početní výhodu využít a vyrovnat. Pavel Procházka nahodil od modré a teč Jakuba Hamerleho si našla cestu do sítě. 16. minuta přinesla šance na obou stranách. Nejprve se v domácím brejku ocitl sám mezi kruhy Žáček, Lukáš Knap včas zasáhl. Z protiakce se naopak Milevsko dostalo do přečíslení 2 na 1, Ivo Novák vzal zakončení na sebe, ale Kociána neprostřelil. Pak ještě zůstal mezi kruhy nepokrytý David Homolka, musel vystřelit bekhendem a Kocián špičkou betonu puk vytěsnil. Jakub Hamerle vyslal na útočnou zteč Jana Sýbka, který z levého kruhu branku přestřelil. Poslední šanci první třetiny měl domácí Kocman, ale u tyčky si na Lukáše Knapa nepřišel.

Už po 14-ti vteřinách prostřední části měla Kobra příležitost. Po buly zůstal před brankařem Žáček, Lukáš Knap skryl puk ve své výstroji. Následně více hrozilo Milevsko. Lukáš Sumerauer neprostřelil Kociána z pravého kruhu. Brankař Kobry pokryl střelu Libora Nikodéma zpoza kruží a následná dorážka Lukáše Sumerauera skončila vedle branky. Milevsko pak využilo i svojí druhou přesilovou hru. Nejprve se proti ráně Michala Štycha od modré blýskl domácí gólman Kocián efektním semaforem. Pak nahodil od modré puk Milan Čunát a Jakub Hamerle svojí další šikovnou tečí ze vzduchu, kdy se puk odrazil od tyče do branky, poslal Milevsko do vedení. Hostujícímu týmu se dařilo ve středním pásmu zachytávat domácí útoky a sám se častěji dostával k ohrožení. Libor Nikodém pronikl středem, před brankou našel v útoku ho podporujícího Michala Klímu, ten však sám proti brankaři puk do jeho brány nedostal. V 34. minutě Petr Markulinec netrefil branku zpoza kruhů. Kobře pomohl k vyrovnání milevský přestupek proti pravidlům, kdy Jan Sýbek zasáhl z vlastního pásma střešní konstrukci. V domácí přesilovce se prosadil znovu Jakeš, když si tentokrát našla cestu do branky jeho střele od modré. Pak měl ještě šanci Strnad, při svém průniku po levé straně, Lukáš Knap jeho pokus vyrazil.

Poslední dějství přineslo podobný obraz, jako první třetina, kdy byla Kobra výrazně střelecky aktivnější. Již v první minutě se odrazil puk na kruhy k volnému Kocmanovi, Lukáš Knap vyrazil. Stejně si vedl i proti zakončení Parise po buly. V 47. minutě posla Bárta puk k druhé tyči k Zbyňkovi Novákovi, Lukáš Knap se včas přemístil. Milevského brankaře neprostřelil zpoza kruhů ani Čtveráček. Teč před brankou stojícího Parise skončila vedle ní. Pak měla Kobra další přesilovku. Tonovu teč Jakešovi střely Lukáš Knap vyrazil. Pak zkoušel znovu zahrozit Jakeš ranou z pravého kruhu, Lukáš Knap střelu zastavil. Milevsko oslabení ubránilo a za půlminutu rozhodlo. Propadnutí domácího obránce na modré využil Jiří Fořt, unikl podél pravého mantinelu a perfektně naservíroval puk k protější tyči, odkud jej umístil do branky Jan Sýbek. O závěrečný nápor a možnost vyrovnání se hráči Kobry připravili vlastní nedisciplinovaností. I tak se ve vlastním oslabení dostali domácí do šance, kdy se po chybné milevské rozehrávce octil sám před brankařem Žáček, ale prostřelit gólmana nedokázal. Na druhém konci si sjel s pukem od modré na kruhy Marcel Dvořák, Kocián jeho střelu vytáhl nad branku. Milevsko dohrávalo zápas v početní výhodě, z toho dokonce 33 vteřin ve dvojnásobné výhodě a těsný náskok si pohlídalo.

Milevsko nebylo v zápase lepším týmem. Hlavně v první a poslední části ho domácí tým výrazně přestřílel. Většinu šancí však pochytal Lukáš Knap, který si v utkání připsal 50 úspěšných zákroků. Milevsko dokázalo vstřelit o jeden gól více a přiklonilo se k němu tentokrát i tolik potřebné štěstí.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: > 6. Jakeš (Ton, Z. Novák), 39. Jakeš - 15. Hamerle (Procházka, Sýbek), 29. Hamerle (Čunát, Sýbek), 56. Sýbek (Fořt). Rozhodčí: Jakub Hornáček - Petr Chochola, Karel Andrejsek. Vyloučení: 5:4 navíc Z. Novák (Kobra) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 52:27 (22:10, 14:11, 16:6). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.