Milevsko v Řisutech bez bodu i bez gólu

Ani jednou se Milevsko nedokázalo gólově prosadit v posledním zápase první poloviny základní části na ledě Řisut. To domácí tým skóroval hned čtyřikrát. Řisutum se povedl vstup do zápasu, když v 8. minutě vedly 2:0. Další dva góly pak přidal domácí tým v posledním dějství po tečované střele a využité přesilovce.

27.11.2013 | Radek Kolín

17.kolo, středa 27.11.2013
HC Řisuty - HC Milevsko 2010
4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Kos (Hrubant), 8. Kraus (Bílek, Záleský), 47. Redlich (Voráček, Náprstek), 50. Kraus (Bílek) . Rozhodčí: . Vyloučení:Battěk - Žemlička, Nepomucký . Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:24 (11:11, 8:7, 16:6). Průběh utkání: 4:0.

HC Řisuty: Schwamberger – Kašák, Slánský, Sedláček, Babický, Bílek, Tomáš, Jirouch, Voráček – Hrubant, Kos, Landa, Náprstek, Vlček, Kraus, Veber, Záleský, Hlusička, Krpata,Vyšín, Redlich
HC Milevsko 2010: Pipek – Procházka, Srdínko, Dvořák, Hlinka, Fišera, Jakič, Bartůněk – Urbanec, Decsy, Novotný - Fořt, Kalla, Korous - Nevolný, Homolka, Sumerauer - Reiniš, Horváth, Drda

Domácí tým začal utkání aktivně a hned v první minutě si vytvořil dobrou šanci, když před brankou tečoval nahození Landa, Václav Pipek v milevské brance puk betonem zastavil. Na úvodní gól se přesto nečekalo dlouho. Začátkem 5. minuty prošel snadno po pravé straně Hrubant, před brankou našel nepokrytého Kose, který prostřelil gólmana. Do další možnosti se zleva tlačil Kraus, Václav Pipek jeho výpad zastavil. Milevsko poprvé zahrozilo průnikem Tomáše Novotného po levé straně, Josef Urbanec po jeho přihrávce byl před brankou zablokován. V 8. minutě si Václav Pipek poradil se střelou od modré i následnou dorážkou Landy. Zanedlouho se hostující obrana zcela otevřela, jejím středem lehce projel po pasu Bílka Kraus a svůj únik zakončil povedenou kličkou do bekhendu. Ve 12. minutě mělo Milevsko první přesilovou hru. Nejprve v ní však mohly skórovat Řisuty, když si na přihrávku z rohu najel na pravý kruh Landa, ale Václava Pipka neprostřelil. Z protiútoku našel v přečíslení David Decsy u protější tyčky Josefa Urbance, ten ale nedokázal přehodit beton domácího brankaře Schwambergera. Velkou možnost mělo Milevsko už při plném počtu hráčů na ledě. Aleš Nevolný od mantinelu poslal kotouč před branku Tomáši Novotnému, který trefil tyč. V další hostující přesilovce dorážel před brankou Lukáš Sumerauer, Schwamberger svoji branku uchránil. V poslední minutě první třetiny si na přihrávku Záleského z rohu najel před branku Sedláček, Václav Pipek se včas dostal k tyči a puk vytěsnil.

Také v úvodu prostřední části měly Řisuty příležitost. Po pravé straně unikl Kos, ale Václava Pipka nepřekonal. V 22. minutě nepřesnou rozehrávku Václava Korouse zpoza vlastní brány zachytil mezi kruhy Vlček, milevský brankař zachytil puk lapačkou. Na druhé straně minul branku po vyhraném vhazování Josef Urbanec a z pravého kruhu neprostřelil Schwambergera David Homolka. V 31. minutě David Decsy narazil puk Josefu Urbancovi do jízdy, ten ujel podél levého mantinelu, pokusil se obelstít brankaře kličkou, ale ten jeho úmysl vystihl. V 36. minutě v domácí početní výhodě chyboval při vyhazování puku Václav Pipek, Vlček jeho pokus zachytil na modré, ale kotouč do branky nedostal. V 38. minutě se prezentoval povedenou akcí Pavel Procházka. Vyvezl puk z pásma, v prostřední části se vyhnul protihráči a ještě ideálně vyslal do samostatného nájezdu Tomáše Novotného, který však po kličce na Schwambergera nevyzrál.

V posledním dějství se delší dobu hrálo bez vážnějšího ohrožení branky. Až v 47. minutě z nenápadné akce udeřilo, když střelu Voráčka od modré tečoval mezi kruhy clonící Redlich. Krátce nato Řisuty využily početní výhodu a definitivně rozhodly. Před brankou dorážejícího Krpatu ještě Václav Pipek zastavil. Poradil si i se střelou Bílka od modré, ale na následnou dorážku Krause u tyčky už nedosáhl. Domácí tým vlivem pohodlného náskoku získal na klidu a rázem se tlačil do dalších šancí. Mezi kruhy zakončoval z otočky Hrubant, Václav Pipek vyrazil. V 55. minutě vyjel od mantinelu na kruh Vyšín, brankaře neprostřelil. Za minutu přihrál od jedné tyčky k druhé Landa, Václav Pipek se vrhl k tyči a zakončujícího Hrubanta skvěle vychytal. Poslední možnost zápasu mělo v předposlední minutě Milevsko, když David Decsy přihrával od zadního hrazení před branku, ale volný Tomáš Novotný ani tentokrát Schwambergera nepřekonal.

Milevsko v zápase prohospodařilo hlavně první třetinu. Jeho výkon byl v této části špatný a zaslouženě po ní prohrávalo. V prostřední části se hostující výraz hry zlepšil. Domácí celek se jen těžko prosazoval a bylo to Milevsko, kdo měl více šancí. Ve třetí třetině uklidnily Řisuty dva slepené góly. Pak už dovedly utkání k vítězství a Milevsko do ničeho nepustily.