Milevsko rozhodlo v samém závěru

Po brankově bohaté první třetině, ve které si Milevsko vybudovalo dvougólový náskok, Děčín v prostřední části snížil a necelých pět minut před koncem základní hrací doby vyrovnal. Milevsko však ještě dokázalo strhnout vítězství na svou stranu. Brzy poté mělo výhodu přesilové hry, kterou přesně dvě minuty po vyrovnávacím hostujícím gólu využilo a tím i rozhodlo. V závěru ještě přidal domácí tým pojistku při soupeřově hře bez brankaře.

04.01.2014 | Radek Kolín

24.kolo, sobota 4.1.2014
HC Milevsko 2010 - HC Slovan Děčín
6:4 (4:2, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Reiniš (Stoklásek), 6. Urbanec (Dvořák), 18. Decsy (TS), 19. Reiniš (Hamerle, Stoklásek), 58. Dvořák (Drda, Decsy), 60. Urbanec - 3. Zika (Motejlek, Oliverius), 18. Oliverius (Motejlek), 30. Kuchynka (Stezka), 56. Zika. Rozhodčí: Valenta - Černý, Vavruška. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 45:45 (15:14, 18:14, 12:17). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 6:4.

HC Milevsko 2010: Pipek – Srdínko, Procházka, Štych, Dvořák, Bartůněk, Hlinka – Urbanec, Decsy, Novotný - Stoklásek, Reiniš, Hamerle - Nevolný, Król, Homolka - Drda
HC Slovan Děčín: Volke – Motejlek, Hříbal, Stezka, Kaltenböck, Molnár, Vegner – Faigl, Oliverius, Zika – Bačák, Merta, Kuchynka – Šetka, Chládek, Vacek – Strnad, Fojt, Drnec

První možnost zápasu měl hostující Bačák, který se po buly v útočném pásmu dostal ke sraženému puku, ale bekhendem branku těsně minul. Milevsko se ze své první šance ujalo vedení. Jan Stoklásek vedl útok po pravé straně, před brankou našel Kevina Reiniše, jenž zblízka propasíroval puk do branky. Hosté na odpověď nepotřebovali ani minutu. Po vyhraném vhazování Oliveriuse vypálil obránce Motejlek a brankařem Václavem Pipkem vyražený puk dorazil do branky nedostatečné pokrytý Zika. Milevsko šlo znovu do vedení na začátku 6. minuty, kdy Marcel Dvořák na modré zastavil soupeřův pokus o vyhození puku z pásma, popojel s ním na kruhy a vystřelil. Brankař Děčína Volke puk vyrazil, ale na dorážku Josefa Urbance už neměl nárok. V 8. minutě zakončoval hostující přečíslení z pravého kruhu Hříbal, ale branku netrefil. Na druhé straně střílel z mezikruží po buly Jan Stoklásek, Volke vyrazil. V 11. minutě poslal David Decsy zpoza branky kotouč za kruhy Tomáši Novotnému, hostující gólman jeho střelu zastavil. Na opačném konci se prohnal kolem obránce děčínský Merta, Václav Pipek jeho bekhendovou střelu vyrazil. Vzápětí chyboval Daniel Bartůněk, puk mu sebral Faigl a směřoval na brankaře. Ten se mu snažil puk vypíchnout, čemuž hostující útočník vyhnul a měl tak před sebou už jen prázdnou bránu. Trefil však jen boční síť. Na počátku 18. minuty unikal soupeřově obraně David Decsy, děčínský obránce Molnár jej zahákoval a rozhodčí nařídil trestné střílení. To David Decsy zakončil bekhendem přesně k tyči. Děčín si připravil tentokrát ještě rychlejší reakci. Už za 14 vteřin byla střela Motejlka sražena před Oliveriuse na kruh, odkud bezpečně zamířil do branky. Milevsko však přeci jen šlo na první přestávku s dvougólovým vedením. Po přihrávce Jana Stokláska poslal Jakub Hamerle puk na branku, kde jej před brankařem stihl tečovat Kevin Reiniš. Puk po jeho teči zamířil obloučkem za záda dezorientovaného Volkeho.

Na začátku prostřední části muselo Milevsko čelit soupeřově přesilovce. Tu ubránilo a následně se postupně dostalo do několika vyložených šancí. Brankař Volke se rozchytal k výbornému výkonu a svůj tým podržel. Po pravé straně unikl Jan Stoklásek, u protější tyče našel Jakuba Hamerleho, který zblízka brankaře nepřekonal. Po pasu Josefa Urbance postupoval od levé strany na branku David Decsy, Volke vyrazil. Pak si role prohodili. David Decsy po průniku podél mantinelu přenechal puk za sebe Josefu Urbancovi, který měl proti sobě už jen brankaře, prostřelit jej nedokázal. V polovině zápasu Václav Pipek vyrazil před sebe střelu Motejlka, k dorážce se dostal Faigl, ale ani nadvakrát puk do branky nedostal. Hned poté se však Děčín prosadil v početní výhodě. Kuchynka vystřelil z otočky z hranice kruhů a trefil přesně horní roh domácí branky. V 32. minutě se po přihrávce Faigla postupoval zprava na branku Zika, Václav Pipek dokázal jeho atak zneškodnit. Ve 34. minutě mělo Milevsko velkou možnost ke zvýšení svého náskoku v podobě minutové dvojnásobné přesilovky. V té se na modré uvolnil Petr Król, najížděl zleva na brankaře, ale překonat jej nedokázal. To se nepovedlo ani Davidu Homolkovi, který dorážel sám před brankařem. V klasickém pokračování početní výhody založil útočnou akci Michal Štych, posunul puk doleva rozjetému Jakubovi Hamerlemu, jeho střelu z kruhu Volke bravurně zastavil lapačkou. Ani v dalším souboji Jakub Hamerle proti brankaři neuspěl, když se tentokrát neprosadil z dorážky. Chybnou gólmanovu rozehrávku pak zachytil Tomáš Novotný, našel u tyčky Davida Decsy, který puk do branky neusměrnil. David Decsy vrátil puk zpoza branky na kruh Tomáši Novotnému, i s jeho střelou si Volke poradil.

První polovina posledního dějství byla dosti opatrná. Ani jeden z týmů se nedostal do žádné vážnější šance a to ani v přesilové hře. Až ve 48. minutě tvrdě vystřelil Motejlek a Václav Pipek ramenem puk stěží vytěsnil. Milevsko se čím dál více snažilo udržet své vedení, Děčín naopak začal stupňovat svůj tlak. V 53. minutě se Zika ocitl před brankařem, Václav Pipek vyrazil. V 56. minutě se však děčínský kanonýr přeci jen prosadil. Jeho první střela od modré byla zablokována, Zika však získal odražený puk a zpoza kruhů prostřelil milevského gólmana mezi betony. Za minuty přišel hostující faul a Milevsko mělo výhodu přesilové hry. Nejprve však mohl obrat dokonat Děčín. Po chybě Michala Štycha na útočné modré ujela úderná děčínská dvojice Oliverius - Zika na jediného milevského obránce. Po přihrávce Oliveriuse střílel Zika z pravého kruhu, ale zamířil nad branku. Hra se vrátila před hostujícího brankaře. David Decsy vyhrál vhazování, Lukáš Drda přistrčil puk na modrou, odkud jej Marcel Dvořák poslal do horního rohu branky. Děčín mohl vyrovnat. Oliverius vyhrál buly pro Stezku a ještě dokázal jeho nahození před branku tečovat, puk skončil vedle branky. O závěrečný nápor připravil svůj tým útočným faulem Zika. Děčín i v početní nevýhodě dostal kotouč do útočného pásma a přistoupil ke hře bez brankaře. Brankařem Pipkem vyražený puk poslal Josef Urbanec z rohu přes celé hřiště do opuštěné brány a dal tak výsledku konečnou podobu.

Milevsko bylo v zápase o něco lepším týmem. Po vyhrané první třetině mělo v prostřední části několik možností k rozhodnutí zápasu. Ty však nevyužilo a málem o výhru přišlo. Nakonec ale přeci jen urvalo tříbodové vítězství pro sebe.