Milevsko předvedlo ostudný výkon

Milevsko potřebující k vyhnutí se baráži každý bod, předvedlo v jednom z rozhodujících soubojů naprosto ostudný výkon. Na hostující vedení Milevsko odpovědělo vyrovnávacím gólem, ale pak pustilo Kobru do třígólového trháku. V polovině zápasu se domácí tým přiblížil na jednobrankový rozdíl, avšak brzy poté dvakrát inkasoval. Tím bylo rozhodnuto. Kobra pak už jen navyšovala nad tragicky hrajícím domácím týmem skóre až k dvojcifernému výsledku.

13.02.2014 | Radek Kolín

32.kolo, čtvrtek 13.2.2014
HC Milevsko 2010 - HC Kobra Praha
4:10 (1:2, 3:5, 0:3)
Branky a nahrávky: 13. Decsy (Urbanec), 30. Homolka (Štěrba), 32. Novotný (Homolka, Nevolný), 39. Sumerauer - 5. Čurda (Bárta, Jakeš), 17. Ton (Bárta, Čurda), 24. Bárta (Pohl), 28. Žáček (Strnad), 34. Pohl (Čurda), 36. Žáček (Paris), 39. Pohl (Jakeš), 49. J. Verbík (Jonáš), 53. Jakeš (Ton), 60. Jakeš (Ton, Bárta). Rozhodčí: . Vyloučení:Hornáček - Nepomucký, Žemlička . Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:54 (14:18, 14:19, 9:17) . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4, 3:6, 4:6, 4:10.

HC Milevsko 2010: Škubal (od 28. Exner) – Srdínko, Procházka, Štych, Bartůněk, Štěrba, Hlinka – Urbanec, Decsy, Drda - Stoklásek, Hamerle, Novotný - Homolka, Reiniš, Sumerauer - Nevolný, Novák
HC Kobra Praha: Mouček (od 41. Malík) - Pohl, Ton, Cafourek, J.Verbík, R.Verbík, Sem - Čurda, Bárta, Jakeš - Slanina, Hampl, Jonáš - Strnad, Žáček, Paris - Kocman

Domácí tým vstoupil do zápasu velmi špatně. Jakoby hráči čekali, že se soupeř porazí sám. Nebyli schopni rozjet útočnou akci, ani si přihrát třeba jen na metr. Vše vyvrcholilo v 5. minutě, kdy bylo Milevsko potrestáno trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. A Kobra přesilovku bleskově využila. Jakeš našel u tyčky volného Bártu, ten poslal zadovkou puk na druhou tyč Čurdovi, jenž měl před sebou už jen odkrytou bránu. Až v 9. minutě předvedli domácí první hokejovou akci. Jakub Hamerle postupoval po pravé straně, prohodil si protihráče, ale hostujícího brankaře Moučku neprostřelil. Pak se mezi obránci prodíral Jan Stoklásek, znovu úspěšně zasáhl hostující gólman. Ve 12. minutě přihrál Kevin Reiniš na kruhy Davidu Homolkovi, který vysoko přestřelil. Za minutu se Milevsko dočkalo vyrovnání. Střílenou přihrávku Josefa Urbance před branku tečoval v tísni David Decsy nad brankařovo rameno. Místo aby vyrovnávací gól milevské hráče povzbudil, sklouzli znovu do letargie. A Kobra trestala. Střelu Jonáše z mezikruží ještě Jiří Škubal v milevské brance vytěsnil. Pak si však na Bártovu přihrávku z rohu najel k protější tyči obránce Ton a umístil puk nad brankařův beton. Ještě v téže minutě po vyhraném vhazování v útočném pásmu vypálil Jan Stoklásek, Mouček byl pozorný. Poslední možnost první třetiny měl hostující Jakeš, ale jeho ránu z prostoru kruhů vytáhl Jiří Škubal nad branku.

Ani v prostřední části Milevsko tempo hry nezvýšilo. Mělo sice první příležitost, když se ve 24. minutě dostalo do přečíslení 2 na 1, ale David Homolka zakončující z pravého kruhu Moučku neprostřelil. Na druhé straně však prošel jako nůž máslem mezi milevskými obránci Bárta a svůj průnik završil umístěnou střelou k tyči. Za minutu mělo Milevsko početní výhodu, když hostující obraně ujel Jakub Hamerle, ale branku přestřelil. To Kobra prokázala větší efektivitu. Ještě v oslabení tečoval před domácí brankou Jonáš, Jiří Škubal vyrazil. Už při plném počtu hráčů zůstal po Strnadově pasu z rohu sám před brankařem Žáček a znovu našel prostor u pravé tyčky domácí branky. Do milevské branky nastoupil Jiří Exner a zpočátku to mělo efekt. V polovině zápasu vystřelil od mantinelu Roman Štěrba a David Homolka pohotově dorazil. Po rozehrání se do dobré střelecké pozice prokličkoval David Decsy, ale bekhendem branku minul. V 32. minutě ujel podél pravého mantinelu Jan Soklásek, brankaře prostřelil, avšak kotouč vyklouzl z pod jeho výstroje mimo branku. V následném závaru poslal puk na branku David Homolka a Tomáš Novotný do ní kotouč dostal. Ihned po zahájení hry bylo Milevsko kousíček od vyrovnání. Do úniku se dostal Josef Urbanec, ale sám proti brankaři trefil jen tyč. Zde se asi lámal osud zápasu, protože Milevsko z velké šance vyrovnat nedokázalo a naopak v krátkém sledu dvakrát inkasovalo. Nejprve ještě Strnad po výjezdu z rohu zasáhl boční tyč. Pak se za domácí brankou snadno zbavil Petra Hlinky Čurda, nabil na modrou Pohlovi, který zásahem o tyč přinesl uklidnění do hostujících řad. V 36. chyboval na útočné modré Daniel Bartůněk, v následném přečíslení zůstal sám před Jiřím Exnerem Paris, gól z toho nebyl, ale z následné dorážky se střelou z otočky prosadil Žáček. Milevskou jiskru naděje vykřesal Lukáš Sumerauer, jenž vystřelil zpoza obránce a sám si, i když nadvakrát, svoji střelu úspěšně dorazil. Hostující odpověď byla blesková. Za 17 vteřin vyslal Jakeš Pohla na útočný výpad zprava a ten prostřelil z kruhu milevského gólmana.

Poslední třetina už se dohrávala z povinnosti. I tak Kobra dokázala trestat domácí chyby a nedisciplinovanost. Do hostující branky do závěrečné části nastoupil brankař Malík. Do zápasu tak zasáhli všichni čtyři gólmani. V 42. minutě se po brejku dostal až před Jiřího Exnera Jonáš, milevský gólman puk zastavil. V 48. minutě pronikl mezi obránci David Decsy, Malík si s jeho střelou poradil. Za minutu trefil nejprve tyč hostující Slanina, aby v pak v nastalém závaru před domácí brankou do ní puk dotlačil Jakub Verbík. Ve 13. minutě se hrálo ve čtyřech na obou stranách, když Ton přihrávkou o mantile vyslal na zteč Jakeše. Ten si většinou v takovýchto situacích počíná úspěšně, což potvrdil i tentokrát, když svůj nájezd z pravé strany zakončil gólmanovým obstřelem. Milevští pak zpackali dvě brejkové situace a gól nepřinesla ani spolupráce zpoza branky přihrávajícího Davida Decsy a u tyčky střílejícího Josefa Urbance. Ten měl pak ještě větší příležitost, když jej do úniku poslal Pavel Procházka. Josef Urbanec zkusil bekhendovou kličku, ale Malík já vystihl. Frustrace z nepovedeného zápasu se odrazila na počtu vyloučených domácích hráčů v závěru. Kobra tak dostala výhodu dvojnásobné přesilovky a využila jí k 10. gólu. Utěšenou kombinaci zakončil u tyčky odkryté branky zcela volný Jakeš, kterému ideálně připravil pozici Ton.

Milevsko prohrálo v letošní soutěži spoustu zápasů, ale ve většině z nich hráči alespoň vyvíjeli snahu a bojovali. V utkání s Kobrou nic takového nepředvedli, přestože se jednalo o předposlední možnost k získání bodů s výhodou domácího prostředí k tomu. Milevští hokejisté v tomto zápase naprosto zklamali a ukázali, jak nebojovat o udržení ligové příslušnosti. Kobra odehrála zápas v tréninkovém tempu, ale i to jí bohatě stačilo na vysoké vítězství.