Veselí nad Lužnicí
17:00
13. 10. 2012

Milevsko potrápilo vedoucí Klatovy

V zápase 7. kola poslední tým tabulky notně potrápil vedoucí celek Klatovy. Třikrát se Milevsku podařilo dotáhnout domácí náskok. Klatovy však v poslední části znovu odskočily na rozdíl 2 branek. Ten se Milevsku podařilo snížit a dokonce i vyrovnat. Gól však nebyl uznán a navíc při závěrečné hře bez brankaře Milevsko inkasovalo do prázdné brány.

Klatovy vstoupily do zápasu aktivněji. Hned v první minutě se po dobře sehraném brejku ocitl mezi kruhy volný Pouska, Lukáš Knap v milevské brance jeho střelu vyrazil. Ve 3. minutě nebezpečně pálil z pravého kruhu Mainer, milevský brankař opět úspěšně zasáhl. První milevskou možnost měl David Homolka, z kruhu bekhendem však klatovské gólmana Pravdu příliš nevystrašil. Na konci 5. minuty šly Klatovy do vedení. Po buly vystřelil od modré Herr a od brusle Topinky puk doputoval až do branky. O něco více ze hry měl domácí celek, ale šance se nerodily ani na jedné straně. Až ve 12. minutě, kdy šly Klatovy do dvoubrankového vedení. Milevsko se ubránilo domácí přesilovce, ale v následných zmatcích v hostujícím obranném pásmu dostal Mainer křížnou přihrávku na kruh od Vizingera a trefil se přesně nad brankařovo rameno. V další domácí přesilovce se snažil u tyčky dotlačit puk do branky Martinec, ale úspěšný nebyl. Závěr třetiny patřil Milevsku. Nejprve se sice v hostující přesilovce dostala do přečíslení domácí dvojice proti jedinému hostujícímu hráči, akci zakončoval Topinka, avšak branku přestřelil. V 19. minutě našel Milan Kořánek rozjetého Josefa Urbance. Ten najížděl na domácí branku zprava, ale ani nadvakrát brankaře Pravdu nepřekonal. To se povedlo Milanu Kořánkovi, po střele zpoza obránce. Puk se však zastavil na tyči a gól nepřinesla ani následná dorážka Josefa Urbance.

Zlepšení ze strany Milevska z konce úvodní části pokračovalo i na začátku druhé třetiny. Ještě neuběhla ani minuta hry a už se Milevsko radovalo z kontaktního gólu. Petr Markulinec si na kruhu poradil s protihráčem a střelou do horního rohu branky skóroval. Stalo se tak při hře 4 proti 4. Nepřítomnost jednoho hráče na každé straně přinesla i další milevskou šanci. Jan Sýbek zakončoval z pravého kruhu, Pravda puk vyrazil. Pak Jakub Bernad pálil z prostoru kruhů přes protihráče, domácí gólman vytěsnil puk nad branku. V 25. minutě bylo srovnáno. Michal Štych poslal po levé straně na zteč Jakuba Hamerleho, jehož přesná žabka našla před brankou najetého Jana Sýbka, jenž se trefil k tyči domácí branky. Brzy poté však přišel zbytečný milevský útočný faul a Klatovy přesilovku využily. Fiala od modré našel na protějším kruhu zapomenutého Steinera, který měl dostatek prostoru a času k překonání Lukáše Knapa. V 48. minutě střílel zpoza kruhu Milan Kořánek, Josef Urbanec tečoval nad branku. Pak se Josef Urbanec proměnil v nahrávače, když za kruhy poslal puk Michalu Štychovi, jehož pohotovou střelu zastavil Pravda svojí lapačkou. V závěru třetiny měl domácí tým další početní výhodu. Předvedli v ní stejnou kombinaci jako při svém prvním přesilovkovém gólu, ale Lukáš Knap tentokrát zastavil puk svojí lapačkou.

Domácí šli do závěrečného dějství s jednobrankovým náskokem, o který málem přišli už po 25 -ti vteřinách hry, kdy Petr Markulinec trefil horní tyč domácí branky. Vyrovnat se Milevsku podařilo ve vlastním oslabení. Jakub Hamerle našel za obránci Jana Sýbka, který svůj únik s přehledem proměnil. Vyrovnaný stav však netrval ani 2 minuty. Milevští ztratili puk za vlastní brankou, odkud je Topinka poslal na kruh Steinerovi, který pohotově zamířil mimo dosah milevského brankaře. Netrvalo dlouho a znovu se prosadil nejlepší hráč Klatov Steiner. Hodně mu ke gólu pomohli rozhodčí, kteří při klatovské přesilovce poslali hosty do tří za špatné postavení při vhazování! Před domácím týmem se otevřela 1,35 minuty dlouhá dvojnásobná početní výhoda, kterou se štěstím využili, když se Steinerova střela odrazila od brusle milevského hráče do branky. Milevsko se ještě nevzdalo. V pokračující klatovské klasické přesilovce poslal Josef Urbanec do úniku Milana Čunáta, který sám proti brankaři mířil k tyči, ale Pravda vložil do dráhy puku svoji vyrážečku. I tak se Milevsko podruhé v zápase prosadilo při vlastním oslabení. Michal Klíma vyslal na zteč Petra Markulince, jenž objel obránce a podél brankaře poslal puk do branky. V 57. minutě se při hře 4 proti 4 Milevsku podařilo skórovat popáté, když po nahození Michala Štycha protlačil do branky puk Jakub Bernad, ale rozhodčí pro postavení útočícího hráče v brankovišti gól neuznal. Ještě jednu velkou příležitost na vyrovnání si Milevsko připravilo. Milan Kořánek prohodil soupeřova obránce a novic v milevském dresu Lukáš Sumerauer najížděl z pravé strany sám na branku. Položil si brankaře, ale puk do branky nedostal. Necelé dvě minuty před koncem sáhlo Milevsko ke hře bez brankaře. První buly prohrálo, puk se dostal až před hostující branku, kde se ještě podařilo situaci zachránit. Po dalším vhazování vystřelil od modré Michal Klíma, Pravda skryl puk ve svých chráničích. Pak už se však Klatovum podařilo dostat puk z pásma a Topinka jej po přejetí půlící čáry poslal do prázdné brány. 12 vteřin před koncem rozhodčí vyloučil hned dva domácí hráče najednou. Bylo však již příliš pozdě s výsledkem cokoliv udělat.

Milevsko má za sebou nešťastnou partii. Bylo domácím vyrovnaným týmem, bohužel však bez bodového efektu. Milevsko dokázalo smazat dvougólový náskok Klatov z první třetiny a vyrovnat i další domácí vedení. Provázela jej však smůla a také nepřízeň rozhodčích. Dvakrát inkasovalo po pro klatovské šťastných odrazech. Dvakrát střely milevských skončily na tyči. Rozhodly darovaná dvojnásobná přesilová hra pro domácí, neuznaný gól i neproměnění dalších vyložených šancí hostů.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 5. Topinka (Herr, Steiner), 12. Mainer (Vizinger, Čuban), 27. Steiner (Fiala, Martinec), 47. Steiner (Topinka, Pouska), 49. Steiner (Martinec), 59. Topinka (Fiala) - 21. Markulinec (Homolka), 25. Sýbek (Hamerle, Štych), 45. Sýbek (Hamerle), 51. Markulinec (Klíma, Cifreund). Rozhodčí: Kostourek - Fiala, Havelec. Vyloučení: 8:11 navíc Mainer (Klatovy) a Dvořák (Milevsko) oba 10 min. osobní trest . Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 34:25 (9:8, 11:8, 14:11). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4.