Milevští na svém ledě dokázali porazit Veselí a pokračují v bojích play-off. Ve středu 15. února se na ledě ve Veselí bude rozhodovat o posledním postupujícím celku. Věřme, že trojici Č.Krumlov, Písek a David Servis doplní Milevsko

15.02.2015 | Jaroslav Kolář

ČF2, neděle 15.2.2015
HC Milevsko 2010 - TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Štych (Matějka), 39. Urbanec (Havran), 44. Nevolný, 45. Hamerle (Urbanec, Matějka) - 54. Janda (Sekera). Rozhodčí: Vovčko, Urban - Mitáš, Horažďovský. Vyloučení: 10:12 - navíc Novotný (Mil) a Mikeska (Ves) oba OT. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

HC Milevsko 2010: Žilinčík (Šindelář) - Jíška, Štych, Votruba, Čunát, Havran, Bartůněk - Hamerle, Matějka, Urbanec - Novotný, Pouch, Nevolný - Fořt, Reiniš, Radosta - od 33. min. Novák (Pešta)
TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí: Dvořák (Studnař) - Drs, Míchal, Malecha, Schmied, Kypta, Arnold, Švanda, Krampol, Čáp, Mikeska, Dušák, Sekera, Bůžek, Janda, Klimeš, Benda

Domácí potřebovali dnes vyhrát, aby žila naděje na dostup do dalšího kola play-off. Proti utkání ve Veselí došlo k mírným změnám v sestavě. Trenér změnil i zahajovací pětku. Hned od prvních minut bylo na domácích vidět, že nechtějí svoji kůži prodat lacino. Při svém prvním střídání Nevolný provětral vyrážečku Dvořáka. Po chybě obrany na útočné modré velmi nebezpečně zaútočili hosté. Milevskou první přesilovku dobře domácí sehráli a ujali se vedení střelou Štycha po přihrávce Urbance. Další oslabení si hosté zkomplikovali dalším vyloučením. Domácí hráli 1,15 min. 5:3. Bohužel jediná vážná střela byla z hokejky Matějky do náručí Dvořáka. Milevští nevyhrávají vhazování. Klimešova bomba těsně minula Žilinčíkovu branku. Hosté ve 12. minutě poprvé hrají přesilovku. Domácí velmi dobře brání, velmi dobře zapracoval před brankou Jíška. Milevští nedokázali využít následující přesilovku. Urbancovu střelu hosté zblokovali. Přečíslení milevského Poucha s Nevolný zlikvidoval Dvořák. Čáp se dostal do dobré střelecké pozice, ale přestřelil. Radostův pokus vykryl Dvořák betonem. Nevolný v samostatném nájezdu byl popotažen ze zadu, proto šla střela nad branku. Píšťalka hlavních oněměla. V závěru první třetiny předvedl pěkný zákrok Žilinčík proti střele Arnolda. V úvodu druhého dějství Urbanec vyprášil betony Dvořáka. Za faul na Matějku Mikeska inkasoval 2+10 minut. Hosté se vcelku bez problémů ubránili. Začátkem 25. minuty vytvořila milevské obrana chybu, po které se Sekera dostal před Žilinčíka, ale ten ho nadvakrát vychytal. Stav utkání se neměnil. Další přesilovku Milevsko sehrálo již podstatně lépe, Urbance skvěle vychytal Dvořák. Domácí dostávají druhou přesilovku 5:3 v trvání 1,24 min. Ve 28. minutě se strhla mela před veselskou brankou. Hlavní udělil shodné tresty 2+2 pro všechny čtyři aktéry. Pokračuje se ve hře 5:3. Hosté se ubránili. za další konflikt je potrestán dvouminutovým trestem Kypta a Novotný, ten však zajel ke střídačce a hlavní mu přidal 10 minut osobní trest. Při hře 4:4 těsně minul Dušák. Ve 34. minutě vyloučen Radosta, po minutě a půl na trestnou odchází Čunát. Hosté dostávají také přesilovku 5:3. Štych vystihl přihrávku hostů a dokázal puk poslat ven z obranného pásma. Následně Urbanec dokázal Dvořáka překonat, ale puk do branky nepustil jeden z obránců Veselí. Koncem 38. minuty byl vyloučen Nevolný. Domácí velmi dobře bránili, puk vybojoval Havran, předal ho Urbancovi , ten přebruslil soupeře a blafákem nedal Dvořákovi šanci. Domácí se ujali dvoubrankového vedení. Do posledního dějství šli milevští s cílem utkání vyhrát. Hra se od počátku zjevně zklidnila. Střelu Havrana hosté tečují, Dvořák se štěstím zabraňuje puku v cestě za svá záda. Hosté ve 42. minutě získávají přesilovku, domácí hrají dobře ve svém pásmu. Nevolný získal před svou modrou puk, přebruslil obranu hostů a Dvořákovi nedal šanci, milevští střílí druhou branku v oslabení. Po necelých dvou minutách měli domácí opět ruce nahoře po čtvrté brance. Tentokráte putoval puk z hole Matějky na Urbance, tem našel Hamerleho a bylo to 4:0. Z milevských hráčů vše opadlo, kombinace se dařila, hráli v pohodě. Pěkný pokus Urbance Dvořák vykryl. Začátkem 52. minuty šli domácí do čtyř. Nejdříve Drse Žilinčík vychytal. V závěru však hosté dokázali skórovat z hole Jandy. Začátkem 55. minuty za zbytečný ošklivý faul, kde byla, krev dostává hostující hráč pouze dvouminutový trest. Přesilovku domácí nehrají dlouho, síly se vyrovnaly po faulu milevského útočníka. Při hře 4:4 nepřesně pálil Arnold. V závěru se nepovedla rozehrávka Reinišovi, naštěstí Sekera orazítkoval břevno. V poslední minutě vhazování zdržoval Mikeska, dostal dvouminutový trest. Při odjezdu na trestnou stačil seknout Matějku, to již bez odezvy hlavních. Milevsko na svém ledě dokázalo porazit svého soupeře a vrátit souboj o postup na led ve Veselí. Za dnešní výkon zaslouží tým pochvalu. Popřejme mu stejný výkon ve středu 18. února.