Milevsko nezvládalo v Jablonci hru v oslabení

Vývoj zápasu určila už první třetina. Milevsko v ní inkasovalo tři góly a všechny v oslabení. Dvakrát se domácí tým prosadil ve dvojnásobné přesilové hře, jednou v jejím klasickém pokračování. Milevsko na úvodní domácí gól rovněž odpovědělo využitím dvojnásobné početní výhody. V prostřední části padl jediný gól, první při rovnoměrném počtu hráčů na ledě. Na začátku poslední části zvýšil Jablonec v další přesilovce a pak se prosadil i ve vlastním oslabení. Milevsko ještě v téže přesilovce snížilo, ale brzy poté inkasovalo sporný gól a to ho definitivně položilo. Posledních pět minut navíc dohrávalo v početní nevýhodě a inkasovalo v ní hned tři góly. Celkem Milevsko inkasovalo sedm gólů v oslabení.

25.01.2014 | Radek Kolín

29.kolo, sobota 25.1.2014
HC Vlci Jablonec n. N. - HC Milevsko 2010
10:3 (3:1, 1:0, 6:2)
Branky a nahrávky: 4. Bříška (Tondr, Mrkvička), 18. Nevyhoštěný (Mrkvička, Bříška), 20. Tondr (Bříška, Šulc), 29. Liška (Mrkvička, Čechura), 41. Bříška (Šulc, Tondr), 53. Mrkvička (Nevyhoštěný), 56. Tondr (Šulc), 57. Mrkvička, 58. Pilař (Šulc, Tondr), 59. Peřina (Mulač) – 10. Stoklásek, 48. Urbanec (Decsy), 54. Fořt (Decsy, Homolka). Rozhodčí: Vokřál - Nepomucký, Žemlička. Vyloučení: 5:9 navíc Štěrba (Milevsko) 5 minut + osobní trest do konce utkání. Využití: 7:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 48:29 (14:10, 12:8, 22:11) . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 10:3.

HC Vlci Jablonec n. N.: Jelínek – Petrmichl, Pilař, Mrkvička, Čechura, Zeman, Abrahám, Šulc, Bříška, Tondr, Nevyhoštěný, Liška, Hloušek, Mulač, Brokeš, Frk
HC Milevsko 2010: Škubal – Srdínko, Procházka, Štych, Bartůněk, Štěrba, Hlinka – Urbanec, Decsy, Drda - Stoklásek, Hamerle, Novotný - Homolka, Reiniš, Fořt - Novák, Sumerauer

První šanci zápasu měl domácí Mulač, ale zblízka z dorážky Jiřího Škubala v milevské brance nepřekonal. Na začátku 3. minuty se poprvé vylučovalo. Josef Urbanec hned po rozehrání vyhodil puk mimo plochu a tak měl Jablonec hned v úvodu přesilovku 5 proti 3 v délce 1,53 minuty. Ta se mu zpočátku nedařila a měl problém udržet se v pásmu. Pak však vystřelil od modré Mrkvička, milevský brankař jen vyrazil před sebe, kde puk sebral Tondr a poslal jej k protější tyči Bříškovi, jenž pohodlně skóroval do odkryté brány. Jablonec si vypracoval možnost i v klasickém pokračování přesilové hry, ale dorážející Nevyhoštěný puk do branky nedostal. V 9. minutě hrál Jablonec další přesilovku, když Jakub Hamerle vypíchl puk na modré a zprava najížděl na domácího brankaře Jelínka, jenž proti jeho střele dokázal zasáhnout. I domácí se dvakrát provinili proti pravidlům a tak si i Milevsko zahrálo dvojnásobnou přesilovku. Mělo na ní 1,04 minuty. Ránu Pavla Procházky Jelínek vyrazil před Josefa Urbance, který z dorážky přestřelil. Pak Jan Stoklásek dostal puk za kruhy, jeho první střelu Jelínek vyrazil, puk se však znovu vrátil k Janu Stokláskovi, který zamířil přesně do horního rohu domácí branky. I Milevsko se dostalo do šance v pokračování jednoduché přesilovky. Kevin Reiniš vyjel zpoza branky, u tyče brankaře domácích nepřekvapil a ten si poradil i s následnou dorážkou Davida Homolky. V 15. minutě si před milevskou brankou ocitl Bříška, Jiří Škubal vleže zachránil. A tak se skóre znovu měnilo v přesilovkách. V 18. minutě dostal domácí tým už druhou a opět dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, tentokrát 1,25 minuty. Využil jí hned po 5 vteřinách. Mrkvička po buly našel od modré před brankou zapomenutého Nevyhoštěného, který bekhendem zamířil k tyči. A Jablonec využil i pokračování početní výhody o jednoho hráče. Při zmatcích před hostující brankou zastavil jednu dorážku Jiří Škubal, jednu Michal Štych a třetí z hole Tondra už si našla cestu do sítě.

V prostřední části se dlouho čekalo na vyloženou příležitost. Několik jejích náznaků zůstalo nedotaženo. A i jediný gól, který padl v této části, nebyl z kategorie proměněná šance. V 29. minutě vystřelil od modré Mrkvička a puk směřující vedle branky povedeně tečoval pod horní tyč Liška. To bylo opět na delší dobu vše. Až poslední pětiminutovka této části přinesla situace zavánějící brankou. V přečíslení 2 na 1 nepřekonal milevského gólmana Nevyhoštěný. V hostující přesilovce najížděl z levé strany na milevskou branku Šulc, Jiří Škubal puk vyrazil. A stejně si poradil i se střelou Mrkvičky z levého kruhu. Na druhé straně Pavel Procházka našel na kruhách Davida Decsy, ten se kličkou do protipohybu zbavil protihráče, ale zamířil nad branku. V 39. minutě zakončoval u tyčky osamocený Bříška, ale puk do odkryté brány nedostal.

Třetí třetinu zahájil Jablonec dohrávanou přesilovkou a byl v ní úspěšný. Po 40 vteřinách závěrečného dějství se na kruhách uvolnil Šulc, u druhé tyčky uviděl Bříšku, který měl stejně jako při svém prvním gólu před sebou už je prázdnou bránu. V 43. minutě přihrával Josef Urbanec z rohu na kruhy Jiřímu Fořtovi, jehož střela skončila vedle branky. Milevsko se prosadilo ve 48. minutě, kdy rozehrávku pod tlakem Davida Decsy nezvládl domácí gólman, puk zachytil Josef Urbanec a zamířil od mantinelu do branky. V 31. minutě zakončoval domácí přečíslení 3 na 2 z mezikruží Mulač vedle branky. O minutu později tečoval střílenou přihrávku před branku Šulc. Jiří Škubal dokázal puk zastavit. Pak mohlo Milevsko snížit v přesilovce, ale nejprve samo inkasovalo. Nepřesnou přihrávku na modrou hosté nedokázali zastavit, Nevyhoštěný vyslal do úniku obránce Mrkvičku, který nikým nestíhán zakončil svůj únik kličkou do bekhendu a umístil kotouč pod horní tyč. Milevsko se v početní výhodě však prosadilo. David Decsy vedl útok po levé straně, jeho přihrávku prodloužil David Homolka na Jiřího Fořta, jenž prostřelil brankaře Jablonce. V téže minutě pálil od modré Michal Štych a Jiří Fořt tečoval těsně nad branku. V 56. minutě po vhazování v milevském pásmu a přetlačované na bodu pro vhazování poslal puk na branku Tondr a trefil tyč. Od té se puk odrazil do milevského brankaře a směřoval do branky. Než přešel celým objemem brankovou čáru, stihli jej hosté zastavit. Rozhodčí však označil celou situaci za gólovou. Hned po rozhrání přišel další sporný moment. Roman Štěrba atakoval jednoho z domácích hráčů u mantinelu. Ruce mu zůstaly u těla, ale předkloněného hráče zasáhl. Rozhodčí celou situaci označil za zásah do oblasti hlavy a krku a udělil milevskému obránci trest na 5 minut a do konce utkání. A Milevsko rezignovalo. Jablonečtí využili nabídnuté přesilovky ještě ke vstřelení tří branek. Nejprve však měli možnost hosté. Pavel Procházka vyslal po pravé straně Josefa Urbance, který ale branku netrefil. Z protiútoku se ke střele z kruhu dostal Mrkvička, milevský brankař opět jen vyrazil před sebe a Mrkvička z opakované střely už byl úspěšný. Pak z kruhů přestřelil Peřina. V 58. minutě se po vyraženém puku prosadil Pilař. V 59. minutě na vhazování přešel přes Lukáše Drdu Mulač, u protější tyče našel Peřinu, který dával do prázdné. A to ještě z mezikruží přestřelil Čechura a v závěrečných vteřinách netrefil prázdnou bránu Bříška.

Milevsko v zápase doplatilo na vlastní nedisciplinovanost. V první třetině mělo hned sedm vyloučených hráčů a Jablonec toho využil k rozhodujícímu náskoku. K tomu absolutně nezvládlo hru v oslabení, ve které dostalo sedm gólů z deseti a navíc ještě umožnilo v závěrečném dlouhém oslabení dosáhnout domácímu týmu dvouciferného vítězství.