Milevsko neudrželo v Děčíně nadějný náskok

Milevsko si postupně v Děčíně vybudovalo třígólový náskok, ale udržet ho nedokázalo a nakonec odjíždí z Děčína s prázdnou. Po dvou brankách v první periodě přidalo Milevsko hned po 9 vteřinách druhé třetiny třetí gól. Domácímu týmu se však ještě v této části podařilo vyrovnat. Pomohlo mu hned pět přesilových her, které měl ve druhé dvacemininutovce, z nichž dvě využil a k tomu ještě neproměnil trestné střílení. Dokonání obratu přišlo v 54. minutě, kdy Děčín vstřelil rozhodující gól. Milevsku k vyrovnání nepomohla ani závěrečná hra bez brankaře.

12.10.2013 | Radek Kolín

7.kolo, sobota 12.10.2013
HC Slovan Děčín - HC Milevsko 2010
4:3 (0:2, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Pořický (Stezka, Zika), 28. Oliverius (Zika, Müller), 35. Zika (Stezka, Hříbal), 54. Hříbal (Oliverius) – 9. Novák, 14. Decsy (Homolka), 21. Urbanec (Hamerle). Rozhodčí: Hlinka – Coubal, Kokrment . Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:28 (9:9, 20:7, 7:12). Průběh utkání: 0:3, 4:3.

HC Slovan Děčín: Lavinger – Hříbal, Stezka, Procházka, Müller, Saska, Molnár – Pořický, Oliverius, Zika – Racek, Merta, Kuchynka – Drnec, Hanzl, Vacek – Šetka, Faigl, Číhal
HC Milevsko 2010: Pipek – Dvořák, Čunát, Srdínko, Drda, Bartůněk, Jakič – Urbanec, Novotný, Hamerle - Novák, Korous, Homolka - Vejchoda, Heřmánek, Sumerauer - Decsy

První vážnější střelu na bránu vyslal po přenechávce Ivo Nováka ve 2. minutě Václav Korous z pravého kruhu, domácí gólman Lavinger puk zastavil. Za minutu se ocitl mezi kruhy děčínský Číhal, bekhendem Václava Pipka v milevské brance neprostřelil. Děčín měl územní převahu a vytvářel si tlak v útočném pásmu. Většinou však bez vážnějšího ohrožení milevské branky. Hosté hrozili z občasných brejků. V jednom z nich postupoval Jakub Hamerle středem, posunul puk doprava na Josefa Urbance, jehož ránu z kruhu Lavinger vyrazil. V 9. minutě se povedlo jít Milevsku do vedení. Ivo Novák za kruhy zachytil domácí rozehrávku a střelou o tyč otevřel skóre zápasu. Děčín měl i nadále více ze hry, ale jeho šance nepřicházely. A tak znovu udeřilo Milevsko. Po útočném faulu domácího Stezky mělo Milevsko početní výhodu a využilo jí. David Homolka vystřelil od levého mantinelu a před brankou clonící David Decsy tečoval puk k tyči. Za domácí pak zahrozil Pořický, který se z pravé strany natlačil až před brankaře, ale prostřelit jej nedokázal. Milevsko pak mělo ještě jednu přesilovku, ale kromě střely Jakuba Hamerleho od modré v ní nijak vážně soupeřovu branku neohrozilo.

Brzo po zahájení prostřední části bylo na hostující střídačce ještě veseleji. Po úvodním vyhraném vhazování se domácí celek provinil zakázaným uvolněním. Hra se přesunula před děčínskou branku. Po vyhraném buly Jakub Hamerle zleva poslal puk na kruh, odkud Josef Urbanec prostřelil brankaře. Uplynulo pouhých 9 vteřin druhé třetiny. Ještě v první minutě se mezi kruhy zjevili domácí Merta a po něm Racek, oba však mířili nad branku. Děčín pak ubránil další milevskou přesilovku a po ní i on dostal možnost zahrát si v početní výhodě. V té si před branku najel Hříbal, ale ani nadvakrát Václava Pipka nepřekonal. Pak však vypálil z pravého kruhu Zika, Václav Pipek proti němu vyjel a střelu vyrazil. K jeho smůle však přímo na hůl mezi kruhy nepokrytého Pořického, jenž už neměl problém trefit odkrytou bránu. V 27. minutě si počkal u levého mantinelu za obránci děčínský Číhal a ujížděl na branku. Marcel Dvořák se k němu stačil vrátit a puk mu čistě vypíchl. Rozhodčí přesto nařídil trestné střílení. Spravedlnosti však bylo učiněno za dost. Číhal se pokličce ocitl mimo střelecký úhel a puk skončil vedle branky. Milevští se však nepoučili. Za minutu dostal pas za obranu Oliverius a v zakončení si zkušeně s brankařem poradil a snížil na rozdíl jednoho gólu. Milevsko mohlo záhy odpovědět. Josef Urbanec našel mezi kruhy Milana Čunáta, jehož střelu doprostřed branky Lavinger zastavil. Děčín začal stupňovat tlak a jeho převaha byla místy drtivá. Václav Pipek však odolával. V polovině zápasu i za pomoci obránců zlikvidoval dvě nebezpečné dorážky z bezprostřední blízkosti branky. V 32. minutě se před ním ocitl osamocený Faigl, ale přestřelil. V 34. minutě měl dvě obrovské šance Zika, ale nejprve sám u tyčky branku netrefil a neprosadil se ani vzápětí z mezikruží. Když to nešlo při plném počtu hráčů na ledě, poslal rozhodčí hosty do tří. Tuto výhodu už Děčín využít dokázal. Nejprve putoval na trestnou lavici Daniel Bartůněk, jehož faul hlavní sudí neodpískal, ale po poradě s čárovým ho posoudil jako nedovolený. Po něm zamířil na trestnou lavici Josef Urbanec a Děčín více jak minutovou přesilovku 5 proti 3 využil. Zika vystřelil od modré po ledě a puk přes spoluhráče evidentně stojícího v brankovišti zapadl k tyči. Pak hosté vyhodili puk z obraného pásma mimo hrací plochu. Jak hlavní, tak i čárový rozhodčí nejprve shodně ukázali, že puk byl tečován. Po „domluvě“ domácích hráčů však názor změnili a poslali milevské znovu do tří. Navíc rozhodčí nedokázali identifikovat hráče, který dle jejich názoru přestupek zavinil a tak na trestnou putoval Lukáš Sumerauer, který v té době na ledě vůbec nebyl. Druhou dvojnásobnou přesilovku už Děčín využít nedokázal. V poslední minutě třetiny po akci Josefa Urbance dorážel před brankou Jakub Hamerle, ale mezi tři tyče se netrefil.

V posledním dějství se oba týmy snažily rozhodnout. Milevsko častěji pobývalo v soupeřově pásmu, Děčín se ale dostával do větších šancí. V 42. minutě pálil Merta, Václav Pipek ramenem vyrazil. Další střelu téhož hráče zastavil milevský brankař lapačkou. Za Milevsko se dostal do nájezdu 1 na 1 Josef Urbanec, Lavinger jeho střelu chytil. V 50. minutě se do další možnosti tlačil z levé strany opět Merta, Václav Pipek stačil vyrazit. V 54. minutě po buly v domácím pásmu se prosmýkl mezi obránci Drnec a ujížděl na hostujícího gólmana, který však jeho únik zastavil. Vhazovalo se tak v milevském pásmu a padl z toho rozdílový gól. Oliverius posunul puk za kruhy Hříbalovi, jehož střela se otřela o protihráče a zapadla přesně do horního rohu branky. Milevsko se nevzdalo a přišlo se závěrečným náporem. Střelu Maroše Jakiče tečoval Petr Vejchoda nad branku. Nejblíže k vyrovnání bylo Milevsko v předposlední minutě. To pronikl Jakub Hamerle podél levého mantinelu, našel před brankou Tomáše Novotného, který však zamířil nad branku. V poslední minutě se Milevsko odhodlalo ke hře bez brankaře, David Homolka dostal puk za kruhy, ale jeho střelu Lavinger dokázal vyrazit.

Milevsko trestuhodně nedokázalo vytěžit z tříbrankového náskoku ani bod. Byť padl rozhodující gól v závěrečné třetině, ztratilo Milevsko utkání v jeho druhém díle. To doplatilo na svojí nedisciplinovanost, přísnější metr rozhodčího a svojí taktickou nevyzrálost, kdy se místo pečlivého bránění náskoku až zbytečně snažilo domácím vyrovnat. Děčín byl v prostřední třetině jasně lepším týmem a po celý zápas působil hokejovějším dojmem. Milevsko vše vynahrazovalo bojovností a ve zbylých dvou částech bylo domácím rovnocenným soupeřem.