Milevsko nepřerušilo vítěznou sérii Vrchlabí

Poprvé se skóre měnilo zásluhou Milevska, které šlo v úvodu zápasu do vedení po využité dvojnásobné přesilovce. Domácí tým vyrovnal minutu před koncem první části. V prostředním dějství Vrchlabí otočilo stav ve svůj prospěch a odskočilo Milevsku o dva góly. Hosté snížili a měli možnost srovnat při trestném střílení. To nevyužili a brzy poté inkasovali dva góly během jedné minuty, čímž domácí definitivně rozhodli.

21.12.2013 | Radek Kolín, Raina Jarošová

23.kolo, sobota 21.12.2013
HC Stadion Vrchlabí - HC Milevsko 2010
5:2 (1:1, 4:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Kolář (Gengel), 22. Vondráček (Gengel), 27. Šťastný (Vondráček), 38. Hamerský (Veselý), 38. Kolář (Hlaváč, Březina) – 4. Procházka (Hamerle), 32. Procházka. Rozhodčí: Kareš - Svoboda, Potůček. Vyloučení: 11:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:24 (9:7, 16:9, 11:8) . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.

HC Stadion Vrchlabí: Abrahám – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Hlaváč – Jakubec, M.Filip, P.Fořt, Jirků, Šťastný, Veselý, Březina, D.Filip, Gengel, Marks, Bláha, Svoboda, Oppelt
HC Milevsko 2010: Škubal (od 38. Pipek) – Srdínko, Procházka, Dvořák, Hlinka, Štych, Bartůněk – Nevolný, Decsy, Novotný - Záhora, Reiniš, Hamerle - Novák, Homolka, J.Fořt

První minuta první části byla velmi obezřetná. Do útočného pásma se dostal jako první HC Stadion, ale hráči Milevska dokázali dostat puk do bezpečí. Ve 2. minutě se pokusil o branku hostující Jiří Fořt, ale domácí Abrahám svoji svatyni ubránil. O minutu později jsme mohli vidět první vyloučení a hned dvojnásobné. Na trestnou lavici se šli posadit vrchlabští Kolář a Klement. Hráči Milevska tak měli k dispozici skoro dvouminutovou přesilovku 5 na 3, kterou v čase 3:52 využili a ujali se vedení 1:0. Branku si připsal Pavel Procházka po přihrávce Jakuba Hamerleho. Domácí museli dohnat jednobrankové manko, ani Klementovi ani Patriku Fořtovi se to však nepodařilo. Další střelu Vrchlabí brankář Jiří Škubal dokázal vykrýt. V polovině první třetiny se i domácí Vrchlabí dočkalo přesilové hry, během níž jenom těsně minul branku Šťastný. Milevsko se úspěšně ubránilo a také hosté si zahráli další přesilovou hru. Tentokrát ji však v gól nedokázali proměnit. Už s plným počtem hráčů se HC Stadion dostal do několika pozicí, ze kterých by se dala vstřelit branka. Veselému ani Patriku Fořtovi, který zkusil dostat puk za Škubalova záda v pádu, se to nepovedlo. Vrchlabský tlak zúročil až minutu a půl před koncem Daniel Kolář, který střílel od modré a Škubal musel hledat puk v brance. Za nerozhodného stavu 1:1 se tak odcházelo do šaten.

Druhá třetina začala lépe pro domácí. Ve 22. minutě navyšoval vedení Vrchlabí na 2:1 David Vondráček, který po vzoru Koláře také střílel od modré čáry. Následovalo další vyloučení na straně Milevska, které zůstalo nevyužité. Ve 27. minutě už to bylo 3:1 pro vrchlabské, když se po samostatné akci prosadil Tomáš Šťastný a připsal si tak důležitou branku. V polovině utkání byla k vidění další dvojnásobná početní výhoda milevských hráčů. Tentokrát HC Stadion dokázal ubránit, Bláha se dokonce pokusil překvapit hostující brankáře. Hned nato zlikvidoval velkou šancí domácí Abrahám. Když bylo Vrchlabí již v plném počtu, využilo Milevsko menší závan před Abrahámovou brankou a snížilo náskok na 3:2, autorem branky byl znovu Pavel Procházka. Hosty branka nabudila a stále se motali kolem vrchlabské branky. Následovala další vyloučení na obou stranách, žádnému týmu se ale nepodařilo využít příležitosti. Tři minuty před koncem hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení pro milevský tým. Jakub Hamerle ale vrchlabského brankáře nepřekonal a stav utkání zůstal 3:2. A Vrchlabí hned vzápětí trestalo. Po skvělé akci a hlavně přihrávce od Veselého se z gólu radoval Ondřej Hamerský a přispěl tak k navýšení skóre na 4:2. Neuplynula ani minuta a další branku přidal Daniel Kolář a donutil hosty vyměnit brankáře – místo Jiřího Škubala nastoupil Václav Pipek. Do konce třetiny už branka nepadla, domácí třetinu vyhráli poměrem 4:1.

V poslední části nevyužil šanci domácí Březina, který střílel z velkého úhlu, ale brankář Pipek šanci zlikvidoval. Na druhé straně pálil milevský Daniel Bartůněk, ale také neúspěšně. I v této třetině pokračovala série vyloučení, na vrchlabské straně následovaly hned dva tresty za sebou. Ve velké šanci se ocitl vrchlabský Bláha, ale Václav Pipek mu nedal šanci. Po menší šarvátce za hostujícím brankářem byli současně vyloučení domácí Oppelt a hostující Marcel Dvořák, který dostal dvě minuty navíc. Několik desítek vteřin dlouho přesilovku 5 na 3 ale HC Stadion nevyužil a stav stále zůstával 5:2. O šestou branku se pokusil Patrik Fořt, který mohl proměnit nařízené trestné střílení, Pipek ale změnu stavu nedovolil. V poslední třetině branka nepadla. Domácí se tak radovali z vítězství 5:2 a do nového roku vstoupí se šesti výhrami v řadě.